• news.cision.com/
  • Paulig/
  • Paulig kutsub osalema kohviringluse projektis – anname kasutatud kohvipurule uue energia!

Paulig kutsub osalema kohviringluse projektis – anname kasutatud kohvipurule uue energia!

Report this content

Eestlased joovad keskmiselt 2 tassi kohvi päevas. Ühest tassist saab 10 g kasutatud kohvipuru, mis visatakse tavaliselt ära. See teeb 7,3 kg kasutatud kohvipuru inimese kohta aastas. Paulig kutsub ettevõtteid ja eraisikuid üles mõttemustrit muutma ja kolme kuu jooksul kasutatud kohvipuru kokku koguma, et sellest rohelist energiat toota. Keskkonda hoidev mõtteviis on oluline, et ka järgmised põlvkonnad saaksid head kohvi nautida.

Kasutatud kohvipuru on orgaaniline jääde, millest eraldub biogaas. Kohviringluse projektis teeb Paulig koostööd Vinni biogaasijaamaga, kus toodetakse kasutatud kohvipurust rohelist energiat, mis annetatakse Haiba Lastekodule. Kohvi teekond ei pea lõppema tassis.

Pauligi partnerid kohvipuru kogumisel on Ragn Sells, Prisma, Nortal, Playtech, Radisson hotellid, Keskkonnaministeerium, Tallinna Ülikool, Tallink hotellid, Dzingel, Alexela ja Terminal. Projekti aitab ellu viia KVARK, mille erilahenduste võluri Arnold Rein Tatuntsi sõnul on biojäätmetest saadava energia kogus üllatavalt suur. Kõigest ühest kilost kohvijäätmetest saab ligikaudu 250 liitrit biogaasi. On suurepärane, et saab seda energiat heal eesmärgil kasutada.

„Paulig soovib kasutatud kohvipuru kogumise kampaaniaga juhtida tähelepanu sellele, et ka väike muudatus igapäevastes kodustes tegevustes võib viia suurte tegudeni,“ räägib Pauligi turundusjuht Keily Volkov. „Meil on hea meel, et koostööpartnerid tulid kohvipuru kogumise ideega kaasa. Kutsume ka kõiki eraisikuid kolme kuu jooksul kasutatud kohvipuru kokku koguma ning tooma Pauligi Tallinna kontorisse või Tartu kontori juures asuvasse konteinerisse. Täpsem info on Pauligi kodulehel,“ lisab Keily Volkov.

Iga inimese panus loeb. Seda näitavad ka arvutused. Kui kohvisõber joob kolme kuu jooksul päevas kaks tassi kohvi, siis teeb see kokku 184 tassi. Sellest kogusest kasutatud kohvipurust toodetud rohelise energiaga saaks lamp põleda 368 tundi ehk rohkem kui 15 ööpäeva. Või saaks selle energiaga teha umbes 184 smuutit või laadida 184 korda telefoni. Televiisorit võiks vaadata ligikaudu 6 ööpäeva või teha arvutis tööd 18 tundi.

Eelmisel aastal toimunud kohviringluse pilootprojekti käigus kogusime 4,4 tonni kohvijäätmeid, millest toodetud energia annetasime SOS Lastekülale ja sellega kaeti viie sealse majapidamise energiavajadus üheks kuuks.

Kontakt:

Aire Raud
Kommunikatsioonijuht Baltikumis, Pauligi kontsern
aire.raud@paulig.com, tel: +372 512 0115

Pauligi kontsern on aastal 1876 asutatud rahvusvaheline toiduainetööstuse valdkonnas tegutsev perefirma. Paulig pakub kohvi ja sellega seotud teenuseid, erinevaid toidukontseptsioone, taimset päritolu tooteid ja snäkke. Ettevõtte kaubamärgid on Paulig, Santa Maria, Risenta, Gold&Green ja Poco Loco. Pauligi kontsern tegutseb 13 riigis ja 2018. aasta müügikäive oli 907 mln eurot. Pauligis on kokku 2130 töötajat. www.pauliggroup.com ja www.paulig.ee

Subscribe

Media

Media