Paulig sihib kasvu Tex Mexi ja taimsete valkude kategoorias

Report this content

Paulig sihib uue kasvustrateegiagaga rahvusvahelist kasvu, eriti Tex Mex köögi ja taimsete valkude kategoorias. Paulig on täna Euroopa juhtiv Tex Mex toodete ettevõte ning Gold&Greeni rebitud kaer (Pulled Oats) pälvis äsja Hollandis Horecava innovatsiooniauhinna 2020.

Paulig on üle 140-aastase ajalooga edukas perefirma, kus töötab täna 13 riigis kokku rohkem kui 2000 inimest. Rahvusvahelise ettevõtte portfellis on populaarsed toidu- ja joogibrändid, nagu Paulig, Santa Maria, Risenta, Poco Loco ja Gold&Green.

„Paljud tunnevad meid peamiselt kohvitootjana, kuid sellega meie tegevus ei piirdu. Meie eesmärk on rahvusvaheline kasv, eriti Tex Mexi ja taimsete valkude kategoorias. Oleme Euroopas Tex Mex kategoorias liidripositsioonil ja möödunud aastal kasvas see kategooria keskmiselt 6%. Suurt huvi tuntakse ka Gold&Greeni rebitud kaera (Pulled Oats) vastu ja usume, et huvi kasvab veelgi, sest taimne toitumine kogub üha suuremat populaarsust,“ räägib Pauligi kontsernijuht Rolf Ladau.

Üks Pauligi peamisi tegevuspiirkondi on Soome ja Baltimaad, kust tuleb üle 30% ettevõtte käibest. „Eestis on Paulig tarbijale tuttav maitsvate kohvitoodete, laia maitseainevaliku ning eksootiliste Tex Mex ja Aasia toodete kaudu. Paulig on samas ka oluline osa Eesti toiduainetetööstusest - Sauel asuv Santa Maria maitseainetetehas on tegutsenud juba 26 aastat. Meil on kindel eesmärk arendada oma tootevalikut ja samal ajal muuta kogu tarneahel jätkusuutlikumaks. Näiteks viisime eelmisel aastal ellu kasutatud kohvipuru kogumise projekti, mille käigus toodetud roheline energia kingiti Haiba Lastekodule. Usume, et koostöös partnerite ja tarbijatega suudame palju korda saata,“ selgitab Rainer Tammet, kes vastutab Baltikumi jaekaubanduse äritegevuse eest.

Tex Mex kasvab

2019. aastal kasvas Santa Maria Tex Mex kategooria müük Eestis 26%. 

„Tex Mex on suurepärane valik erinevateks olukordadeks. Takode ja tortiljadega on lihtne proovida uusi maitseid ning kombineerida neid köögiviljade ja taimsete valkudega. Igaüks saab valida oma lemmikmaitsed. Minu meelest on just selles Tex Mex toidu võlu,“ lisab Rolf Ladau.

Taimsete valkude kategooria kasv jätkub

Toiduainetööstusel on oluline roll jätkusuutliku tegevuse edendamisel ja samas ka võimalus tutvustada keskkonnasäästlikke alternatiive toidulauale panemiseks.

„Toiduainetööstus saab mõjutada säästvat arengut ja pakkuda veelgi rohkem tooteid ja teenuseid, mis mõjuvad hästi nii inimestele kui ka planeedile. Üha rohkem inimesi soovib liikuda taimsema toiduvaliku poole,“ ütleb Ladau.

Gold&Greeni rebitud kaera rahvusvaheline teekond jätkub ning toode on äratanud suurt huvi mitmetel turgudel. Hollandis sai see jaanuaris Horecava innovatsiooniauhinna 2020.

Rebitud kaer on suurepärane näide toidutrendist, mille puhul jätkusuutlikkus on olulisel kohal. Rebitud kaer on väljapaistval tehnoloogilisel uuendusel põhinev revolutsiooniline toode. Siinsel turul esindab see konkurentidega võrreldes uut taset,“ märkis Horecava innovatsiooniauhinna žürii oma valikut põhjendades.

„Tegelikult on kogu Pauligi tootevalik peaaegu 100 protsenti taimne ja meie arvates on see ka õige suund, kuhu edasi liikuda,“ jätkab Ladau.

Kohv ja maitseained on Pauligi põhitegevusala

Kohv ja maitseained jäävad Pauligi põhitegevuseks ning on ka tulevikus ettevõtte portfellis olulisel kohal.

„Oleme üks kõige jätkusuutlikumatest kohvitootmisettevõtetest maailmas, sest kogu meie kohv on pärit tõendatud jätkusuutlikest allikatest. Alanud kümnendil arendame jätkuvalt koos partneritega keskkonnasäästlikke tavasid, et tagada kohvi ja kvaliteetsete maitseainete kasvatamiseks vajalikud eeltingimused ka tulevikus,“ ütleb Ladau.

Uus juhtmõte edasise teekonna toetamiseks

Uue kümnendi alguses sõnastasime Pauligi juhtmõtte, mis toetab ettevõtte edasist teekonda. See kõlab järgmiselt: Paulig – For a Life Full of Flavour (et elul oleks maitset).

„Minu jaoks tähendab see, et elu koosneb väiksematest ja suurematest hetkedest, sündmustest ja kontaktidest. Soovime aidata muuta inimeste igapäevase elu tähendusrikkaks ning pakkuda maitseid ja hetki, mis jätavad hea järelmaitse,“ lisab Rolf Ladau.

Vaata videot, kus kontsernijuht Rolf Ladau räägib Pauligi tänasest ja homsest päevast.

Paulig avaldab 2019. aasta majandustulemused ja jätkusuutlikkuse aruande 24. aprillil 2020.

 

Kontakt:

Aire Raud, kommunikatsioonijuht Baltikumis

aire.raud@paulig.com ja +372 512 0115

Pauligi kontsern on aastal 1876 asutatud rahvusvaheline toiduainetööstuse valdkonnas tegutsev perefirma. Täna pakub Paulig kohvi ja sellega seotud teenuseid, erinevaid toidukontseptsioone, maitseaineid, taimset päritolu tooteid ja snäkke. Ettevõtte kaubamärgid on Paulig, Santa Maria, Risenta, Gold&Green ja Poco Loco. Pauligi kontsern tegutseb 13 riigis ja 2018. aasta müügikäive oli 907 mln eurot. Pauligis on kokku 2130 töötajat. www.pauliggroup.com 

Subscribe

Media

Media