• news.cision.com/
  • Paulig/
  • Paulig tõstab rahvusvahelise kohvipäeva puhul aukohale suurlinnade kohvikultuurist inspireeritud linnakohvide sarja

Paulig tõstab rahvusvahelise kohvipäeva puhul aukohale suurlinnade kohvikultuurist inspireeritud linnakohvide sarja

Report this content

Kohvil on meie igapäevaelus oluline koht. Igahommikused kohvinaudingud on asendamatud ja kohvipausid aitavad kiires elutempos aja maha võtta, hinge tõmmata ja energiat koguda. Eestlaste kohvitarbimine kasvab ja kohvikultuur areneb jõudsalt. 1. oktoobril tähistame rahvusvahelist kohvipäeva. Sel puhul tõstame aukohale Pauligi suurlinnakohvide sarja: New York, Sydney, Havana ja Barcelona. Missugune neist on Sinu lemmik kohvilinn?

Maailma suurlinnade kohvikultuurist ja elustiilist inspireeritud ja Pauligis röstitud linnakohvid New York, Sydney, Havana ja Barcelona on saadaval ka Eestis. Värvikirevas pakendis kohvid toovad suurlinna tänavamelu, troopilised ööd, Vahemere-äärsed säravad päevad ja maakera kuklapoole elustiili meile koju kätte.

Missugune on Sinu lemmiklinn?

New York

Pilvelõhkujad, filmidest tuttavad paigad ja lõputu inimvool... New Yorgis tunned, et kõik on võimalik. Vähem kui 400-aastase ajalooga Ameerika Ühendriikide suurim linn on nii kunsti- kui ka ärikeskus. Tõeline newyorklane vajab oma hommikukohvi. New Yorgis juuakse pea 7 korda rohkem kohvi kui teistes Ameerika suurlinnades. Kohvi roll on siin tõesti oluline, arvestades, et tegu on linnaga, mis kunagi ei maga. Põhja-Ameerika kohvitarbimist võib võrrelda Eestiga, kus pigem eelistatakse keskmise röstimisastmega filtermeetodil valmistatud kohvi, milles on tunda vähest puuviljasust, piisavalt magusust ja samas omajagu täidlust. Paulig Café New York on keskmise röstiga ja sobib hästi nii hommikukohviks kui ka brunchiks, mustalt või piimaga joomiseks.

Havana

Havana on tõeline Kariibi mere pärl: vanad autod, värvilised hooned, rõõmsad inimesed ja alati päikeseline. Kohvil on siin oluline roll just sotsiaalsetes olukordades. Üksinda nauditakse kohvi väga harva. Kuubalased armastavad tummise ja tugeva maitsega kohvi. Café cubano ehk cafecito on espresso suhkruga. Café  americano on mahedam ja seda pakutakse suurest tassist. Café con leche sisaldab sama koguse kohvi ja kuuma piima. Havana kohv sobib hästi valmistamiseks Itaaliast pärit mokakannuga, millega valmistatud kohv jääb tummine ja täidlane. Pauligi Café Havana sobib hästi joomiseks mustalt, pärast õhtusööki magustoidu kõrvale või kuuma piimaga hommikuseks äratajaks.

Barcelona

Kui külastad Barcelonat selleks, et vaimustud jalgpallist või selleks, et kulgeda noore Picasso radadel, võta siiski aega ka tänavakohvikus peatumiseks, et maitsta kohalikku kohvi. Ole valmis selleks, et Barcelonas pakutav kohv on kindlasti kangem kui meie tavapärane kohv. Paulig Café Barcelona on tumeda röstiga ja sobib hästi valmistamiseks nii mokakannuga kui ka presskannuga. Sellest saab valmistada suurepärast kuulsat Barcelona piimakohvi cafe con leche't või cafe solo’t ehk kohvi ilma piimata. Paulig Café Barcelona sobib pealelõunaseks ergutuseks sooja piimaga, mis tekitab idaalse maitsekombinatsiooni tumeda röstiga kohvist ja magusast piimast.

Sydney

Lõõgastunud elustiili poolest tuntud austraallased naudivad pikka hommikusööki kella vaatamata. See võib kesta lõunani või kauemgi. Rikkaliku hommikusöögi olulisimad komponendid on avokaadoleivad, värvilised smoothie bowl-id, värsked puuviljad ja mahlad. Hommikukohviks sinna kõrvale sobib suurepäraselt magusa puuviljase maitsega Paulig Café Sydney. See on heleda röstiga kohvisegu ja sobib eriti hästi valmistamiseks filtermeetodil - siis tulevad esile Sydney kohvi magusad ja puuviljased maitseomadused. Idaalne kaaslane Sinu tassis terve päeva vältel – hommikul, lõunal ja õhtul.

Naudi täiuslikke maitsepaare!

Paulig Café New York ja sidruniga tassikoogid

Keskmise röstimisastmega Paulig New York kohvi kõrvale sobivad suurepäraselt sidruniga tassikoogid. Nüansirikas kohv ja sidruni happesus moodustavad imelise terviku. Proovi järele ja too oma koju New Yorgi hõngu! Vaata retsepti siit!

Paulig Café Barcelona ja Kataloonia kreem

Tummise röstiga kohvi kõrvale maitseb eriti hästi see Kataloonia versioon traditsioonilisest crème brûléest, mis peidab oma krõbeda koore all pehmet apelsinilummaga hõrku kreemi. Vaata retsepti siit!

Aire Raud, kommunikatsioonijuht Baltikumis, Pauligi kontsern

aire.raud@paulig.com ja +372 512 0115

Pauligi kontsern on aastal 1876 asutatud rahvusvaheline toiduainetööstuse valdkonnas tegutsev perefirma. Paulig pakub kohvi ja sellega seotud teenuseid, erinevaid toidukontseptsioone, taimset päritolu tooteid ja snäkke. Ettevõtte kaubamärgid on Paulig, Santa Maria, Risenta, Gold&Green ja Poco Loco. Pauligi kontsern tegutseb 13 riigis ja 2018. aasta müügikäive oli 907 mln eurot. Pauligis on kokku 2130 töötajat. www.pauliggroup.com ja www.paulig.ee

Subscribe

Media

Media