• news.cision.com/
  • Paulig/
  • Paulig vähendab koostöös Neste ja DSV-ga kohvilogistikast tekkivat kasvuhoonegaaside heitmete hulka Baltikumis

Paulig vähendab koostöös Neste ja DSV-ga kohvilogistikast tekkivat kasvuhoonegaaside heitmete hulka Baltikumis

Report this content

Paulig vähendab koostöös Neste ja DSV-ga kasvuhoonegaaside heitmete hulka. 87% Helsingist Eestisse, Lätti ja Leetu suunduvast kohvilogistikast loobub fossiilkütustest ja läheb üle taastuvale diislikütusele. DSV veoautod, mis Pauligi kohvi Helsingist Baltimaadesse transpordivad, kasutavad alates 2021. aasta oktoobrist Neste MY taastuvat diislikütust. 

Aastas tuuakse Helsingist Baltimaadesse üle 500 veoautotäie Pauligi kohvi. Neste MY™ taastuvtoorainetest diislikütusele üleminek vähendab kohvitarnete süsinikujalajälge fossiilkütusega võrreldes kuni 90%*. Sellega säästetakse aastas 84 000 kilogrammi heitgaase kütuse tarbimisel selle kogu elutsükli jooksul (well-to wheel).

Taastuva diislikütuse kogus katab selle koostöö raames kuni 87% kõigist Soomest Baltimaadesse tehtavatest Pauligi kohvi tarnetest. 

„Meil on alanud koostöö üle väga hea meel - see on esimene konkreetne samm Pauligi kasvuhoonegaaside heitmete vähendamisel Baltimaade logistikas. Pauligil on ambitsioonikad teaduspõhiste sihtide algatuse Science Based Targets poolt heaks kiidetud kliimaeesmärgid. Meie eesmärk on vähendada 2030. aastaks ettevõtte enda tegevusest tekkivaid kasvuhoonegaaside heitmeid 80% ja väärtusahelast tekkivaid heitmeid 50% võrra,“ ütles Rainer Tammet, Pauligi jaekaubanduse kommertsdirektor Baltikumis.

„Oleme võtnud kohustuse vähendada ettevõtte logistikaga seotud heitmeid 2025. aastaks 25% võrreldes 2018. aasta andmetega. Pauligi toodete logistikaga tegelevad meie partnerid, seega selle eesmärgini jõuame vaid koostöös ettevõtetega nagu DSV, kes soovivad heitmete vähendamiseks kasutada teetranspordis taastuvkütust,“ lisas Tammet.

DSV ja Paulig on logistikateenuste osas koostööd teinud alates 2001. aastast ning koos Nestega ellu viidud algatus viis partnerluse uude ja olulisse valdkonda. Strateegiline partnerlus on jätkusuutlike ettevõtete ülesehitamisel kesksel kohal.  

„DSV-s anname oma parima ja võtame vastutuse transpordisektori jätkusuutlikumale tulevikule kaasa aitamisel. Paulig on meie esimene klient nii Soomes kui ka Baltimaades, kes taastuvkütusele üle läheb. Oleme alanud koostöö üle Pauligi ja Nestega uhked, sest koos muudame tarneahela jätkusuutlikumaks,“ ütles DSV müügi- ja turundusdirektor Jurkka Mäkelä.

„Lisaks oma süsinikujalajälje vähendamisele on meie kliimaeesmärgiks aidata ka klientidel kasvuhoonegaaside heitmeid vähendada. Oleme uhked koostöö üle Pauligi ja DSV-ga Baltimaades, sest see aitab meil oma eesmärke saavutada ning on rõõm näha, et meie jätkusuutlikkuse eesmärgid ja väärtused on sarnased. Koostöö võimaldab konkreetseid tegevusi süsinikuneutraalse tuleviku nimel,“ ütles Heidi Peltonen, Neste jätkusuutliku partnerluse turunduse ja teenuste juht.

*) Elutsükli jooksul tekkivate heitkoguste ja nende vähendamise arvutamiseks kasutatud meetod on kooskõlas Euroopa Liidu teise taastuvenergia direktiiviga (2018/2001/EL).

Toidu- ja joogivaldkonnas tegutsev PAULIG on pereettevõte, mis arendab jätkusuutlikku toidukultuuri – sellist, mis on hea nii inimestele kui ka planeedile. Ettevõte soovib olla toidu- ja joogitööstuses jätkusuutlikkuse eestvedaja. Pauligi eesmärk vähendada logistika heitgaaside hulka 25% võrra on osa suuremast kliimaeesmärgist - vähendada 2030. aastaks ettevõtte enda tegevusest tekkivat kasvuhoonegaaside heidet 80% ja väärtusahelast tekkivat heidet 50% võrra võrreldes 2018. aasta andmetega. 100% Pauligi kohvist on juba jätkusuutlikku päritolu ning Helsingis ja Porvoos asuvad kohvitehased on süsinikuneutraalsed. Loe lisaks: pauliggroup.com/et

DSV pakub klientidele ülemaailmset konkurentsivõimelist ning kõrgel tasemel transpordi- ja logistikateenust. DSV eesmärgiks on olla majandusega arvestaval jätkusuutlike väärtusahelate loomisel kõige reageerimisvõimelisem 3PL teenusepakkuja. Ettevõtte eesmärk on vähendada oma scope 1 ja 2 (sealhulgas ettevõtte rajatised ja sõidukid) heidet 40% ja scope 3 (sealhulgas kõik allhankeveod) heidet 2030. aastaks 30% võrreldes 2019. aasta andmetega. Need eesmärgid on kooskõlas Pariisi kliimaleppega, mille siht on hoida kliima soojenemine alla 2 °C ja võimalusel alla 1,5 °C võrreldes tööstusajastu eelse perioodiga. Loe lisaks: dsv.com

NESTE (NESTE, Nasdaq Helsinki) pakub lahendusi, mis aitavad võidelda kliimamuutuste vastu ja kiirendada üleminekut ringmajandusele. Töötleme jäätmeid, jääke ja uuenduslikke tooraineid taastuvkütusteks ning plasti ja muude materjalide jätkusuutlikuks tooraineks. Oleme maailma juhtiv taastuvtoorainetest diisli- ja lennukikütuse tootja ning arendame keemilist taaskasutust plastjäätmetega võitlemiseks. Oleme pühendunud oma klientide toetamisele kasvuhoonegaaside heitkoguste vähendamisel aastaks 2030 vähemalt 20 miljoni tonni võrra aastas. Neste on kõrgtehnoloogiliste kvaliteetsete naftatoodete rafineerija ja oleme võtnud eesmärgiks saavutada 2035. aastaks süsinikuneutraalne tootmine ning kasutame selleks rafineerimistehases toorainena ka taastuvaid ja taaskasutatud tooraineid, näiteks plastijäätmeid. Neste tegevust on korduvalt tunnustatud Dow Jonesi jätkusuutlikkuse indeksites ja Global 100 maailma jätkusuutlikumate ettevõtte edetabelis. 2020. aastal oli Neste müügitulu 11,8 miljardit eurot ja 94% ettevõtte ärikasumist tuli taastuvtoorainetest valmistatud toodetest. Loe lisaks: neste.com

Kontakt: Aire Raud, kommunikatsioonijuht, aire.raud@paulig.com ja +372 512 0115

Pauligist:   
Paulig on toidu- ja joogivaldkonnas tegutsev pereettevõte, mis arendab jätkusuutlikku toidukultuuri – sellist, mis on hea nii inimestele kui ka planeedile. Paulig pakub maitseelamusi: kohvid ja joogid, Tex Mex ja vürtsid, suupisted ja taimsed valikud. Ettevõtte kaubamärgid on Paulig, Santa Maria, Risenta, Gold & Green ja Poco Loco. Pauligi müügitulu 2020. aastal oli 920 miljonit eurot. Ettevõttes on kokku üle 2000 töötaja 13 riigis, kes töötavad selle nimel, et elu oleks tulvil maitseid – For a life full of flavour.  
www.pauliggroup.com

Subscribe

Media

Media