• news.cision.com/
  • Paulig/
  • Paulig vähendab koostöös Transvali ja Nestega sadamalogistikast tekkivat kasvuhoonegaaside hulka kuni 90%

Paulig vähendab koostöös Transvali ja Nestega sadamalogistikast tekkivat kasvuhoonegaaside hulka kuni 90%

Report this content

Koostöös Transvali ja Nestega vähendab toidu- ja joogivaldkonnas tegutsev Paulig oluliselt Helsingis Vuosaari sadamapiirkonnas logistikast tekkivat kasvuhoonegaaside hulka. Transvali terminalitraktorid, mis transpordivad Pauligi kaupa hoidla aladelt Pauligi lattu, sõidavad alates 2021. aasta juunist Neste MY taastuvtoorainest diislikütusega.

Tänu koostööle väheneb oluliselt Pauligi logistikast tekkivate heitgaaside hulk. Neste MY taastuvtoorainetest diislikütusega sõitev masin toodab elutsükli jooksul kuni 90% vähem kasvuhoonegaaside heitmeid kui fossiilse diislikütusega sõitev masin*. Niiviisi väheneb sõiduki kasutamise mõju keskkonnale 51 tonni heitgaaside võrra.

„Oleme ettevõttele seadnud ambitsioonikad kliimaeesmärgid, mis on teaduspõhiste sihtide algatuse Science Based Targets poolt heaks kiidetud. Meie eesmärk on vähendada 2030. aastaks ettevõtte enda tegevusest tekkivaid kasvuhoonegaaside heitmeid 80% ja väärtusahelast tekkivaid heitmeid 50% võrra. Pauligi logistika kliimaeesmärk on 2025. aastaks vähendada logistikast tekkivaid heitgaase 25% võrra. Kuna Pauligi logistika eest vastutavad äripartnerid, on oluline leida sarnaste väärtushinnangutega ettevõtjad. Transval on üks neist,“ ütleb Thomas Panteli, Pauligi tarneahela- ja ostudirektor.

„Transvali jaoks tähendab jätkusuutlikkus konkreetseid ja mõõdetavaid tegusid. Kuigi oleme juba praegu 100% süsinikuneutraalsed, soovime veelgi rohkemat. Tahame 2030. aastaks viia heitjäätmete koguse nulli. Taastuvatele kütustele üleminek on kiire viis logistikas CO2-heitmete hulka vähendada. Oleme ettevõttena, aga ka inimestena, uhked, et saame Neste ja Pauligiga koostööd teha ja elu planeedil Maa veidi paremaks muuta,“ räägib Transvali logistikadirektor Harri Petjala.

Transval on olnud Pauligi peamine logistikapartner Helsingis Vuosaari linnaosas asuvas kohvitehases alates 2014. aastast. Transvalil on kolm terminalitraktorit, mis pakuvad toorkohvi logistikateenust. Kõik Pauligi Vuosaari tehases röstitud kohvioad läbivad selle logistikaahela. Ka Eesti tarbijate jaoks valmistatakse kohvi Pauligi Vuosaari tehases.

Taastuvtoorainetest sajaprotsendiliselt taastuvat diislikütust tootev Neste peab samuti koostööd oluliseks.

„Lisaks enda süsinikujalajälje vähendamisele on meie kliimaeesmärgiks ka klientide tegevusest põhjustatud kasvuhoonegaaside heitmete vähendamine. Oleme uhked, et saame kliimaeesmärkide saavutamiseks teha koostööd Pauligi ja Transvaliga ja meil on hea meel, et meie väärtused kestliku tegevuse vallas ühtivad. Koostööd tehes saame astuda konkreetseid samme süsinikuneutraalse tuleviku poole,“ ütleb Heidi Peltonen, Neste jätkusuutlikkuse valdkonna koostööprogrammi juht. 

PAULIG on toidu- ja joogivaldkonnas tegutsev pereettevõte, mis loob uut kestlikku toidukultuuri, mis on hea nii inimestele kui ka planeedile. Pauligi eesmärk on olla toidu- ja joogitööstuses jätkusuutlikkuse eestvedaja ning vähendada 2030. aastaks ettevõtte enda tegevusest tekkivaid kasvuhoonegaaside heitmeid 80% ja väärtusahelast tekkivaid heitmeid 50% võrra võrreldes 2018. aasta andmetega. Kogu Pauligi kohv on pärit jätkusuutlikest allikatest ja Pauligi kohvitehas Helsingis on süsinikuneutraalne.

TRANSVAL on Soome turuliider logistika allhankelahenduste pakkumisel. Transvali väärtuste, strateegia ja lubaduste keskmes on jätkusuutlikkus. Ettevõttes peetakse oluliseks konkreetseid tegusid. Transvali laod ja teenused on juba sajaprotsendiliselt süsinikuneutraalsed. Transvali ja selle emaettevõtte Posti eesmärk on 2030. aastaks kõikide heitjäätmete kogus nulli viia. Lisaks süsinikujalajälje vähendamisele edendab Transval jätkusuutlikkust oma oskusteabe, tegevuse, juhtimise ja riskijuhtimise kaudu.

NESTE loob lahendusi kliimamuutuse vastu võitlemiseks ja ringmajandusele ülemineku kiirendamiseks. Ettevõte töötleb jäätmeid, jääke ja uuenduslikke tooraineid taastuvkütusteks ning plasti ja muude materjalide jätkusuutlikuks tooraineks. Neste eesmärk on aidata klientidel vähendada 2030. aastaks kasvuhoonegaaside heitkoguseid taastuvate ja ringmajanduslike lahendustega vähemalt 20 miljoni tonni võrra aastas. Neste on tehnoloogiliselt arenenud kõrgekvaliteediliste naftatoodete rafineerija. Ettevõtte eesmärk on saavutada 2035. aastaks süsinikuneutraalne tootmine. Selleks kasutatakse rafineerimistehases toorainena ka taastuvaid ja ringlussevõetud tooraineid, näiteks plastijäätmeid.

Allikad: * Elutsükli jooksul tekkivate heitkoguste ja heitkoguste vähendamise arvutamiseks kasutatud meetod on kooskõlas ELi taastuvenergia direktiiviga (2009/28/EÜ).

Kontakt: Aire Raud, kommunikatsioonijuht, aire.raud@paulig.com ja +372 512 0115

Paulig on toidu- ja joogivaldkonnas tegutsev pereettevõte, mis arendab jätkusuutlikku toidukultuuri – sellist, mis on hea nii inimestele kui ka planeedile. Paulig pakub maitseelamusi: kohvid ja joogid, Tex Mex ja vürtsid, suupisted ja taimsed valikud. Ettevõtte kaubamärgid on Paulig, Santa Maria, Risenta, Gold & Green ja Poco Loco. Pauligi müügitulu 2020. aastal oli 920 miljonit eurot. Ettevõttes on kokku üle 2000 töötaja 13 riigis, kes töötavad selle nimel, et elu oleks tulvil maitseid – For a life full of flavour. Loe rohkem: www.pauliggroup.com/et    

Subscribe

Media

Media