Santa Maria põnevad maitsed toovad pere ja sõbrad kokku

Report this content

Tänase kiire elutempo juures on järjest keerulisem leida ühist aega pere või sõprade seltskonnas mõnusa lõuna- või õhtusöögi nautimiseks. Üht varem nii tähtsat kodust rituaali -  vähemalt kord päevas kogu perega koos lauda istuda – on väga raske järgida. Santa Maria pakub maitsvaid ja tervislikke ning aega säästvaid lahendusi, mida koos pere või sõpradega valmistada ja üheskoos nautida.

Tako ja vokiroa valmistamine on lihtne nagu 1-2-3

Santa Maria maailmaköögiroad valmivad keskmiselt 15 minutiga ja neid on lõbus koos valmistada. Koostegemine on koosolemise või koossöömisega võrdselt oluline.

Tako valmistamise 3 sammu: prae liha, kala või taimne lisand Santa Maria tako maitseaineseguga; vali meelepärane Santa Maria takopõhi; serveeri Santa Maria takokastme, köögiviljade, juustu ja muu isuäratavaga. 15 minutit ja valmis!

Vokiroa valmistamise 3 sammu: prae liha ja köögiviljad; lisa meelepärane Santa Maria vokikaste; serveeri Santa Maria nuudlitega. 15 minutit ja valmis!

Tavapärasest põnevama toidu nautimiseks piisab ka sellest, kui näiteks hakklihakastme valmistamisel kasutada traditsioonilise hakklihamaitseaine asemel midagi uut, näiteks takomaitseainesegu. Santa Maria kodulehel www.santamaria.ee on palju põnevaid retsepte, millega elule vürtsi anda.

Jagatud rõõm, parem tervis

Santa Maria viis eelmisel aastal Baltikumis läbi Consumer First tarbijauuringu. Selle tulemused näitavad, et inimesed tunnevad enim puudust lähedastega koos veedetud ajast. Ühised hetked on lausa kullaväärtusega. Samuti otsitakse võimalusi söögi valmistamise arvelt aega kokku hoida ning võimalikult palju pere ja sõpradega koos olla ja omavahel suhelda. Tervislik toitumine on üks märksõna, mis järjest enam inimesi kõnetab. Ja loomulikult on oluline see, et toit oleks maitsev.

Pereringis lastega koos toidu valmistamine ja koossöömine aitavad kaasa noorte tervislike toitumisharjumuste kujundamisele, see omakorda paneb aluse heale tervisele ja enesetundele. Laste ja noorte toitumishäired, nende hulgas ülekaalulisus, on Eesti laste ja noorukite seas suur probleem. Hiljuti ilmunud Tervise Arengu Instituudi uuringu andmetel on iga 3. laps ülekaaluline. Ülekaalulisuse ja rasvumise sagedus on Eesti laste seas viimase 20 aasta jooksul suurenenud.

„Ühised söögikorrad pereringis aitavad mõjutada laste ja teismeliste iseseisvaid toiduvalikuid - kui noored on harjunud tervisliku toiduga, siis otsustavad nad suure tõenäosusega tulevikus ka ise selliste toitude kasuks. Koossöömine on ka suurepärane võimalus lastele uusi tervislikke toite ja põnevaid maitseid tutvustada ning neid toidu valmistamisel kaasata,“ räägib toitumisnõustaja Erik Orgu.

Kanatakod neljale

Mahedamad kanatakod sobivad hästi tervele perele tervislikuks kõhutäieks. Vürtsikust saab reguleerida maheda või terava takokastmega.

Koostisosad:

500 g kanafileed või -hakkliha

1 tl võid/õli

1 pakk Santa Maria takomaitseainesegu kanale

1 dl vett

1 pakk Santa Maria minitortillasid või takotaskuid

Hakitud salatilehti

Tükeldatud tomateid

Riivitud juustu

Viilutatud avokaadot

1 purk Santa Maria takokastet (mahedat või teravat)

Valmistamine:

1. Prae pannil kana võiga/õliga.

2. Lisa vesi ja takomaitseainesegu, sega ja küpseta ilma kaaneta u 5 minutit.

3. Kui kasutad kanafileed, siis haki see pärast valmimist väiksemateks tükkideks.

4. Soojenda ahjus takotaskud, serveeri kana, lisandite ja takokastmega.

Retseptivideo: https://www.youtube.com/watch?v=z4zzquW-CaA

 

Kontakt:

Aire Raud
Kommunikatsioonijuht Baltikumis, Pauligi kontsern
aire.raud@paulig.com, tel: +372 512 0115

Pauligi kontsern on aastal 1876 asutatud rahvusvaheline toiduainetööstuse valdkonnas tegutsev perefirma. Meie peamised tegevusüksused on Paulig Coffee, Paulig Foods ja Paulig Snacks ning kaubamärgid Paulig, Santa Maria, Risenta, Gold&Green ja Poco Loco. Pauligi kontsernis on kokku 2000 töötajat 13 riigis ja 2017. aasta müügikäive oli 929 mln eurot. Santa Maria kaubamärgi all pakub Paulig Foods laia valikut maitseained ja ürte, Tex Mex, Aasia, India ja BBQ tooteid. Santa Maria maitseainetehas Sauel tegutseb alates aastast 1993. Saue tehases toodetakse enam kui 700 erinevat valmistoodet, mida turustatakse üle Euroopa: maitseained, maitseainesegud ja maailmaköögitooted. Santa Maria on Eestis turuliider. Rohkem infot: www.pauliggroup.com, www.santamariaworld.com

Subscribe

Media

Media