Firma Planmeca prezentuje nowy kompaktowy i niezwykle lekki skaner wewnątrzustny

Producent sprzętu stomatologicznego firma Planmeca właśnie wzbogaciła swoje portfolio produktów o nowy skaner wewnątrzustny CAD/CAM – ważący jedynie 183 gramy Planmeca Emerald™. Nowy skaner wewnątrzustny jest mały, bardzo lekki, szybki i zapewnia niezwykłą dokładność. Urządzenie to znacznie ułatwia pracę oraz czyni ją bardziej efektywną.

Kompaktowy i niezwykle lekki skaner Planmeca Emerald™ ułatwia skanowanie wewnątrzustne i jest wygodny dla pacjenta. Niewielki rozmiar i jednolita konstrukcja skanera zapewniają pacjentowi komfort podczas zabiegu.

„To rewolucyjne urządzenie w znacznym stopniu ułatwia pracę stomatologa. Dokładność spełnia wszystkie najbardziej restrykcyjne normy dzięki całkowicie zintegrowanej funkcji kolorowego skanowania” — zapewnia Jukka Kanerva, wiceprezes działu unitów stomatologicznych oraz technologii CAD/CAM firmy Planmeca.

Lekka struktura oraz wygodny kształt urządzenia zapewniają optymalną ergonomię pracy. Funkcja zapobiegająca zaparowaniu lustra umieszczonego w końcówce skanera umożliwia doskonałą widoczność w każdej sytuacji. Jest to proste urządzenie typu „podłącz i używaj”, co pozwala na stosowanie go w wielu gabinetach zabiegowych.

Końcówka przystosowana do sterylizacji w autoklawie oraz jednolita konstrukcja skanera zapewniają doskonałą kontrolę infekcji. Integracja z unitem stomatologicznym umożliwia obsługę urządzenia bez użycia rąk, wyłącznie za pomocą sterownika nożnego. Skaner jest kompatybilny z oprogramowaniem Planmeca Romexis® oraz Planmeca PlanCAD® Easy zapewniając stały dostęp do danych skanowania w czasie rzeczywistym.

„Niewielki rozmiar, lekkość, niezwykła szybkość i dokładność oraz doskonała jakość obrazu w naturalnych kolorach. Jestem pewien, że te funkcje sprawią, iż skaner Planmeca Emerald stanie się jednym z najczęściej wykorzystywanych urządzeń do skanowania wewnątrzustnego” — podsumowuje Pan Kanerva.

Firma Planmeca zaprezentuje nowy skaner Planmeca Emerald na targach stomatologicznych IDS 2017. Rozpoczęcie sprzedaży jest zaplanowane na trzeci kwartał 2017 roku.

W celu uzyskania dodatkowych informacji skontaktuj się z:
Panem Jukka Kanerva, v-ce Prezydent
Dział Dental care units and CAD/CAM, Planmeca Oy
Tel 00358 20 7795 848
jukka.kanerva@planmeca.com

Planmeca Oy i Planmeca Group
Planmeca Oy jest jednym wiodących na świecie producentów sprzętu stomatologicznego z asortymentem obejmującym unity dentystyczne, cyfrowe rozwiązania CAD / CAM, światowej klasy urządzenia do obrazowania 2D i 3D oraz kompleksowe rozwiązania programowe.  Firma ma siedzibę w Helsinkach, Finlandii, a produkty Planmeca są dystrybuowane w ponad 120 krajach na całym świecie. Jest to największa rodzinna firma w swojej branży. Planmeca Oy jest częścią fińskiej Planmeca Group, która działa w dziedzinie technologii opieki zdrowotnej.
www.planmeca.pl