• news.cision.com/
  • Planmeca Oy/
  • Planmeca Romexis® Dental PACS łączy w sobie planowanie leczenia i archiwizację wszystkich obrazów - także dane z zewnętrznego oprogramowania - w jednej bazie danych

Planmeca Romexis® Dental PACS łączy w sobie planowanie leczenia i archiwizację wszystkich obrazów - także dane z zewnętrznego oprogramowania - w jednej bazie danych

Report this content

Planmeca z przyjemnością przedstawia Planmeca Romexis® Dental PACS, pierwszą platformę oprogramowania umożliwiającą archiwizację obrazu, wyświetlanie i planowanie leczenia w jednym oprogramowaniu. Romexis Dental PACS może również przechowywać obrazy z urządzeń innych producentów, co czyni je kompletnym, kompleksowym rozwiązaniem dla różnych typów klientów.

Jest to pierwszy stomatologiczny system PACS oferujący archiwizację i planowanie leczenia w tym samym oprogramowaniu, Planmeca Romexis® Dental PACS został zaprojektowany specjalnie dla potrzeb sieci klinik dentystycznych, szpitali i uniwersytetów.

W przeciwieństwie do innych systemów archiwizacji i komunikacji obrazów, Romexis Dental PACS umożliwia nie tylko oglądanie wszystkich obrazów 2D, 3D i plików STL, ale także obejmuje pełne możliwości planowania leczenia stomatologicznego, w tym CAD / CAM. Eliminuje to potrzebę eksportowania obrazów do oddzielnego oprogramowania do wyświetlania 3D lub planowania leczenia - znacznie zmniejszając potrzebę korzystania przez personel kliniki z różnych platform oprogramowania i dla personelu IT do instalowania, konserwacji i tworzenia kopii zapasowych różnych systemów.

Romexis Dental PACS może być używany niezależne od urządzenia jako scentralizowane archiwum obrazów w sieci klinik stomatologicznych, ponieważ umożliwia przechowywanie obrazów DICOM z kompatybilnego oprogramowania rentgenowskiego każdej firmy. Co więcej, oprogramowanie Romexis jest w stanie archiwizować skany wewnątrzustne, zarówno z Romexis lub jako DICOM z kompatybilnego oprogramowania innych producentów. System zbudowany jest na platformie Romexis, która jest już na całym świecie wykorzystywana przez tysiące klientów, może zaspokoić potrzeby każdej organizacji. Romexis Dental PACS obsługuje również standardowe funkcje zabezpieczeń, takie jak szyfrowanie, rejestrowanie i zarządzanie użytkownikami w Microsoft Active Directory, aby pomóc klientom w spełnieniu wymogów regulacyjnych, takich jak RODO i HIPAA.

"Z przyjemnością prezentujemy Romexis Dental PACS. Jesteśmy pierwszym producentem na rynku, który oferuje w pełni funkcjonalne oprogramowanie do obrazowania stomatologicznego, CAD/CAM i planowania leczenia z możliwością niezależnego przechowywania wszystkich obrazów stomatologicznych. W związku z tym Romexis Dental PACS jest idealnym rozwiązaniem dla sieci klinik i instytutów z różnych lokalizacji i różnorodnej gamie urządzeń do obrazowania. Zapewnia zarówno zalety zaawansowanego oprogramowania specjalistycznego, jak i zalety scentralizowanego systemu archiwizacji obrazów "- opisuje Helianna Puhlin-Nurminen, wiceprezes ds. Obrazowania cyfrowego i aplikacji w firmie Planmeca.

Planmeca Romexis Dental PACS zostanie przedstawiony na IDS 2019.

W celu uzyskania dodatkowych informacji, prosimy o kontakt z:
Helianna Puhlin-Nurminen, wiceprezes
Digital Imaging and Applications division, Planmeca Oy
Tel 358 20 7795 731
helianna.puhlin@planmeca.com

Planmeca Oy i Grupa Planmeca
Firma Planmeca Oy jest jednym z wiodących producentów sprzętu dentystycznego na świecie, a oferowane przez nią produkty to: cyfrowe unity stomatologiczne, rozwiązania CAD/CAM, światowej klasy sprzęt do obrazowania 2D i 3D oraz kompleksowe rozwiązania z zakresu oprogramowania komputerowego. Firma Planmeca z siedzibą w Helsinkach, Finlandia, dostarcza swoje produkty do ponad 120 krajów na całym świecie. Jest to największa prywatna firma działająca w tej branży, która opiera swoją działalność na zaangażowaniu oraz inwestowaniu w innowacyjne technologie i projektowanie. Planmeca Oy jest częścią fińskiej Grupy Planmeca działającej w branży technologii medycznych. Obrót grupy w 2018 roku wynosił 735 mln EUR i zatrudnia 2800 osób na całym świecie.
www.planmeca.pl

Tags: