Planmeca Viso™ - przedstawiamy obrazowanie CBCT nowej generacji

Wprowadzając unikalne pozycjonowanie pacjenta, dowolną regulację obszaru obrazowania (FOV) i inteligentną korekcję ruchu pacjenta - nowy aparat rentgenowski Planmeca Viso™, który jest  kolejnym krokiem ewolucji obrazowania wolumetrycznego, podnosi oczekiwania co do zdolności obrazowania przez urządzenia CBCT premium.

Planmeca Viso™ to urządzenie CBCT nowej generacji, które potrafi przechwycić obrazy o wybitnie małej dawce promieniowania. Dzięki wysokiej jakości obrazu, wyjątkowej trwałości i możliwości obrazowania w trybie Planmeca Ultra Low Dose™, Planmeca Viso ma wszystkie cechy aparatu CBCT premium – jak i wielu innych. 

Nowe urządzenie wprowadza zmieniony przebieg pracy przy obrazowaniu. Od innowacyjnego pozycjonowania pacjenta do inteligentnych regulacji FOV, Planmeca Viso przenosi doświadczenie obrazowania na zupełnie nowy, wyższy poziom. 

Pozycjonowanie pacjenta odbywa się bezpośrednio z panelu sterowania urządzenia z wykorzystaniem zintegrowanych kamer oraz widoku obrazu video na żywo. Operator aparatu może oglądać na żywo pacjenta na ekranie panelu sterowania, w celu elastycznego i dokładnego pozycjonowania. 

Ta innowacja umożliwia użytkownikowi na ustawienie FOV bezpośrednio w widoku pacjenta na żywo na panelu sterowania. Proces jest szybki i łatwy ponieważ obszar można ustawić dowolnie, odpowiednio do potrzeby badania.

Panel sterowania jest dostępny bezpośrednio z komputera użytkownika.

Dzięki zastosowaniu nowego, wielokrotnego algorytmu Planmeca CALM™ korekcji ruchów pacjenta, nie będzie potrzeby wykonywania powtórnych badań. To znakomite rozwiązanie gwarantuje wiarygodne wyniki, ponieważ do obrazowania poruszających się pacjentów można wybrać ten tryb zarówno przed, jak i po wykonaniu badania. Nowe układ ramienia w Planmeca Viso zwiększa miejsce dla pacjenta i skraca czas badania.

Dzięki czujnikowi 25x30cm, pojedynczy skan obejmuje cały obszar twarzoczaszki, bez konieczności łączenia obrazów.

Dodatkowo, nowy aparat  wprowadza nowy sposób wykonywania zdjęć twarzy 3D Planmeca ProFace®. Wyposażony w nowy wspornik głowy oraz cztery zintegrowane kamery skierowane na pacjenta z różnych kierunków, zdjęcia ProFace pokrywają większy obszar niż wcześniej, z wyższą jakością obrazu. 

Kiedy zaczynaliśmy ten projekt, naszym celem było stworzenie urządzenia CBCT, które oferuje płynną pracę i zdolności adaptacyjne dla różnych wielkości pacjenta i wskazań - nie wspominając o bezkompromisowej jakości obrazu nawet przy najniższych dawkach", mówi Timo Müller, wiceprezes działu RTG Planmeca Oy. "Cieszę się, że udało nam się osiągnąć ten cel, a w rzeczywistości nawet go przewyższyć." 

Więcej informacji:
Timo Müller, wiceprezes 
działu ds. obrazowania, Planmeca Oy
Tel. +358 20 779 5550
E-mail: timo.muller@planmeca.com

Planmeca Oy oraz Grupa Planmeca
Firma Planmeca Oy jest jednym z wiodących producentów sprzętu stomatologicznego na świecie, a oferowane przez nią produkty i technologie to: cyfrowe unity stomatologiczne, technologia CAD/CAM, światowej klasy sprzęt do obrazowania 2D i 3D oraz kompleksowe rozwiązania z zakresu oprogramowania komputerowego. Firma Planmeca z siedzibą w Helsinkach dostarcza swoje produkty do ponad 120 krajów na całym świecie. Jest to największa prywatna firma działająca w tej branży, która opiera swoją działalność na zaangażowaniu oraz inwestowaniu w innowacyjne technologie i projektowanie. Planmeca Oy jest częścią fińskiej Grupy Planmeca działającej w branży technologii medycznych.
www.planmeca.pl

Tags:

About Us

Better care through innovation Planmeca Oy is one of the world's leading dental equipment manufacturers with a product range covering digital dental units, CAD/CAM solutions, world-class 2D and 3D imaging devices and comprehensive software solutions. Headquartered in Helsinki, Finland, Planmeca’s products are distributed in over 120 countries worldwide. With a strong commitment to pioneering innovations and design, it is the largest privately held company in its field. Planmeca Oy is part of the Finnish Planmeca Group, which operates in the field of healthcare technology. The Group's turnover in 2019 was MEUR 769, and it employs nearly 2,870 people worldwide.