Türgi osaleb enam kui 100 turismimessil, sealhulgas Tourestil

Report this content

Türgi plaanib sel aastal oma riiki aktiivselt tutvustada ning osaleb enam kui 100 rahvusvahelisel turismimessil, sealhulgas Tourestil. Tähelepanu keskmes on Türgi kui mitmekülgne reisisihtkoht, mis pakub ajaloolisi vaatamisväärsusi, linnapuhkuse ja päikeselise rannapuhkuse võimalusi. Loodame, et Türgi stend (15) Tourestil pakub külastajatele inspiratsiooni reisi planeerimisel olenemata sellest, kas on tegemist kogenud Türgi külastajaga või esmakordselt Türgit sihtkohana kaaluva inimesega.

Türgi – ajalugu ja päike käeulatuses

Türgi tugevus seisneb tema mitmekülgsuses. Türgis on palju erinevaid sihtkohti eri tüüpi ja erineva eelarvega reisijate jaoks: loodus, päike, aktiivsed vaba aja veetmise võimalused, vaatamisväärsused ja 16 UNESCO maailmapärandi nimekirja kantud objekti. Türgi Turismiamet pakub välja neli reisisoovitust eelolevaks kevad-suviseks hooajaks:

Kapadookia – muinasjutumaa, kus aeg peatub

Kapadookia – mida mõnikord kutsutakse ka muinasjutumaaks – asub Kesk-Anatoolias. See on paik, kus saab aja maha võtta ja nautida lõputut ilu, mida loodus meile pakub. Tegemist on vaieldamatult ühe kõige omapärasema kohaga Türgis. Kapadookia on tuntud oma haldjakorstnaid meenutavate kivimoodustiste poolest. Selle maagilise koha mõjuvõimu saab kogeda jalgsi, jalgratta või hobusega matkates. Igal orul on oma atmosfäär, näiteks armastuse org ja rooside org. UNESCO maailmapärandi nimekirja kuuluv Göreme on kuulus sealsete koobaskirikute ja freskode poolest. Maa-alused linnad on veel üks viis ajalooga tutvumiseks. Kapadookia on täis maa-aluseid asumeid, mida varajased asukad kasutasid peidukohtadena, et varjata end vallutajate eest.

Parim viis päeva alustamiseks ja päikesetõusu nautimiseks on lend kuumaõhupallil. Parima une garanteerivad koobastesse ehitatud butiikhotellid. Kõige luksuslikemates neist on ka spa olemas.

Kellele: rahulikku õhkkonda nautivale ajaloohuvilisele

Kuidas kohale jõuda: Istanbulist viib ühetunnine lend Kayseri või Nevşehiri linna, lennujaamast tunnise auto- või bussisõidu kaugusel, mille tavaliselt korraldab hotell.

Parim aeg reisimiseks: aprillist oktoobrini, kaasa arvatud suvekuud, kui kuum ilm pole probleemiks. Ka talv on suurepärane aeg, et kogeda võrratut vaadet, mida pakuvad lumega kaetud haldjakorstnad.

Mida kogeda: lend kuumaõhupallil, maa-alused linnad ja matkamine

Gület-kruiis – tõeline puhkus merel

Kas tunned, et tavapärane kõik hinnas pakettreis on liiga igav, kuid vajad siiski täielikku lõõgastumist? Traditsiooniline Gület-kruiis sobib neile, kes naudivad suplemist türkiissinise mereveega lahesoppides ja magamist laevatekil tähistaeva all.

Kruiisipurjeka koos meeskonnaga võib broneerida ka eraviisiliseks kasutamiseks, et veeta puhkus näiteks sõprade või pere seltsis. Nädalahinnad algavad 350 eurost inimese kohta, v.a joogid. Meeskond valmistab söögi. Kajutite arv varieerub neljast kaheteistkümneni.

Kruiis annab võimaluse ühendada kaks meeldivat tegevust: ajalooliste paikade külastamise ja supluse türkiissinises vees. Kruiisid väljuvad tavaliselt Marmarisest või Bodrumist. Nädalast merepuhkust võib lihtsasti pikendada veel nädalase rannapuhkusega.

Kellele: inimesele, kes soovib täielikult lõdvestuda

Kuidas kohale jõuda: Istanbulist viib ühetunnine lend Antalyasse või Dalamani, kust saab takso või bussiga sadamasse

Parim aeg reisimiseks: aprillist oktoobrini

Mida kogeda: ujumine türkiissinises merevees

Lüükia tee – 500 km mööda mägist mererannikut

500 km pikkune Lüükia tee kulgeb Antalya ja Fethiye vahel. See on ajalooline matkarada, mis sobib ideaalselt aktiivsele matkajale, kuid ka autosõit mööda türkiissinist rannikut kulgevaid teid annab suurepärase võimaluse avastada Lüükia tee ja selle ääres asuvad rannad. Lüükia oli jõukas kuningriik, mistõttu jääb tee äärde palju ajaloolisi paikasid, näiteks uppunud linn Kekova (mida võib näha paadi pealt) ja Cirali igavene tuli Olümpose mäel. Samuti soovitame külastada väikeseid külasid.

Nädalase puhkuse korral tuleks päevas läbida vaid 80 kilomeetrit. Tagasi Antalyasse võiks sõita läbi mägede – sealne maastik on muljetavaldav!

Kellele: rändurile, kes tahab palju näha ja palju kogeda.

Kuidas kohale jõuda: Istanbulist viib ühetunnine lend Antalyasse, kust saab rentida auto või kasutada kohalikku transporti.

Parim aeg reisimiseks: aprillist oktoobrini. Parim aeg matkamiseks on kevad või sügis, suvel võib olla liiga palav.

Mida kogeda: uppunud linn Kekova, väike mereäärne linn Kas, mis on ka kohalike seas armastatud puhkamiskoht, ning langevarjulennud sinise laguuni (Ölüdeniz) kohal.

Dalyan – rannas koos hiidkilpkonnadega

See vana kaluriküla on uus populaarne sihtkoht Eesti turistide seas. Võrreldes teiste mereäärsete sihtkohtadega on Dalyan väike ja rahulik. Külastajad saavad päikest nautida kuulsal Iztuzu rannal, mis on ühtlasi Caretta caretta merikilpkonnade pesitsuskoht. Sealsamas lähedal asub ka teine Dalyani tõmbenumber: mudavannid.

Dalyanist lääne poole jäävad ajaloolised Kaunose linna varemed (neid sai näha viiekümnendate filmis The African Queen). Dalyani jõe ääres asuvad mõnusad restoranid ja väikesed baarid.

Kellele: loodussõpradele ja rahulikku keskkonda hindavatele peredele

Kuidas kohale jõuda: Istanbulist viib ühetunnine lend Dalamani; lennujaamast pooletunnise takso- või bussisõidu kaugusel, mille tavaliselt korraldab hotell.

Parim aeg reisimiseks: aprillist oktoobrini.

Mida kogeda: mudavannid, kruiis Dalyani jõel ja Kaunose linna varemed

Türgi kultuuri- ja turismiameti piirkondlik peakontor asub Soomes aadressil Mikonkatu 6 C 18, 00100 Helsingi, info@tourismturkey.fi, Instagram & Twitter:@ turkey_baltics

Suhtlus pressiga ja fotod:
Maija Hyötyläinen, Republic of Communications, +358 50 572 9679, maija.hyotylainen@republic.fi

Tags:

Media

Media