Firma Ruukki Construction jako pierwsza dostarczać będzie stalowe produkty budowlane wytworzone bez użycia paliw kopalnych

Report this content

Komunikat prasowy
22.6.2021

Ruukki Construction, spółka zależna Grupy SSAB, zamierza być pierwszą firmą oferującą swoim klientom stalowe produkty budowlane wytworzone bez użycia paliw kopalnych. Stal przeznaczona do ich produkcji pochodzić będzie z SSAB – będzie to tzw. „fossil-free” stal, wyprodukowana w oparciu o technologię HYBRIT opracowaną właśnie przez SSAB. Komercyjne wprowadzenie produktów na rynek zaplanowane jest na rok 2026. Już wcześniej jednak celem Ruukki jest pilotażowe wykorzystanie stali bez paliw kopalnych we współpracy z wybranymi klientami.

„Wykorzystanie stali bez paliw kopalnych to ważny krok dla Ruukki na drodze do spełnienia naszej obietnicy zrównoważonego rozwoju, która brzmi “W stronę budynków neutralnych węglowo”. Zobowiązujemy się do rozwoju naszej oferty w sposób, który pomoże naszym klientom redukować emisje dwutlenku węgla i dążymy do partnerstwa z klientami w tworzeniu łańcucha wartości bez paliw kopalnych od początku do końca cyklu życia budynków,” mówi Sami Eronen, Prezes Ruukki Construction.

Stosowanie stali bez paliw kopalnych stanowi część nowej strategii Ruukki w zakresie zrównoważonego rozwoju, którą tworzą trzy obszary: oferta, działania operacyjne oraz odpowiedzialny partner.

Największy wpływ na ograniczenie emisji dwutlenku węgla firma Ruukki może mieć w zakresie zrównoważonej oferty i działań operacyjnych. Stosowanie stali wytworzonej bez użycia paliw kopalnych w naszych produktach ograniczy emisje dwutlenku węgla o około 85%. Dodatkowo, nasze energooszczędne rozwiązania obudowy mogą zmniejszać zużycie energii o 30% w cyklu życia budynku. W ramach działań we własnych zakładach zamierzamy zmniejszyć emisje dwutlenku węgla o 25% do 2026 roku.

Ambicją Ruukki jako odpowiedzialnego partnera jest zostanie najbezpieczniejszą firmą w branży produktów budowlanych, posiadanie najbardziej zaangażowanych pracowników i najbardziej zadowolonych klientów.

Dzięki technologii HYBRIT, firma SSAB zamierza być pierwszym producentem stali na świecie, który w 2026 roku wprowadzi na rynek stal wytworzoną bez użycia paliw kopalnych. HYBRIT to przedsięwzięcie joint venture firm SSAB, LKAB i Vattenfall.

Dowiedz się więcej na temat strategii zrównoważonego rozwoju na stronie internetowej Ruukki www.ruukki.pl/sustainability   

Dowiedz się więcej na temat stali SSAB wytworzonej bez użycia paliw kopalnych www.SSAB.com/Fossil-free

Dodatkowych informacji udziela: 
Anna Talas, Head of Commercial Excellence and Communications. anna.talas@ruukki.com
tel. +358 50 517 9181

Ruukki Construction jest dostawcą stalowych produktów i usług budowlanych przeznaczonych do dachów i ścian zrównoważonych budynków. Zatrudniamy około 1400 pracowników i posiadamy 10 specjalistycznych zakładów produkcyjnych. Dzięki ugruntowanej obecności w 10 europejskich krajach możemy oferować klientom lokalnie nasze główne marki Ruukki i Plannja. Porównywalne obroty netto w 2020 roku wyniosły ok. 470 mln EUR. Jesteśmy firmą skandynawską, należącą do SSAB i posiadamy wieloletnie doświadczenie na rynku stalowym i budowlanym. www.ruukki.com

SSAB to firma stalowa z siedzibami w Skandynawii i Stanach Zjednoczonych, działająca w ponad 50 krajach świata. Spółka SSAB jest notowana na giełdzie Nasdaq w Sztokholmie oraz na giełdzie Nasdaq w Helsinkach. www.ssab.com


 

Media

Media