Nový energeticky úsporný panel Ruukki Patina dodává fasádám nový barevný tón

Report this content

TISKOVÁ ZPRÁVA
Ruukki Construction
27. května 2021

Společnost Ruukki Construction v červnu 2021 uvede na trh nový panel Ruukki®Patina. Panel kombinuje úspory energie s patinovaným povrchem a přináší nový, dlouho hledaný vzhled fasád budov. Povrch panelu Ruukki Patina je vyroben z oceli Cor-Ten®, která je oblíbená zejména u architektů.

Panel Ruukki Patina je také energy panelem a je vzduchotěsný, což může přinést až 20% úsporu nákladů na energie budovy. Nižší spotřeba energie také snižuje emise uhlíku během doby životnosti budovy a zlepšuje hodnocení budov podle certifikací LEED a BREEAM.

Ocel Cor-Ten je jednou z nejekologičtějších voleb, protože se jedná o ocel bez povrchové úpravy. Po uplynutí doby životnosti lze tuto ocel plně recyklovat.

Vývoj produktů společnosti Ruukki se zaměřil na trvanlivost a udržitelnost panelů. Ruukki požádala o patent na antikorozní konstrukci spoje panelů, vyvinutého speciálně pro panely Ruukki Patina. Spoje mezi panely byly vyrobeny takovým způsobem, že patina nedosahuje až ke spojům, protože by to způsobilo křehnutí panelů. Panely Patina mají dlouhou životnost. Povrch v průběhu času získává patinu, což znamená, že se povrch sám opravuje, pokud se na něm z nějakého důvodu objeví drobné škrábance.

Ruukki Patina je sendvičový panel, což je prefabrikovaný stěnový prvek skládající se z izolační vrstvy mezi dvěma ocelovými plechy. Kromě průmyslových, obchodních a logistických budov jsou sendvičové panely vhodné i pro jiné typy budov.

Panely Ruukki Patina se vyrábějí v závodech Ruukki ve městech Alajärvi a Oborniki.

Pro více informací kontaktujte:
Branislav Bačo, Ing.Business Director, Ruukki Construction CZ&SK
branislav.baco@ruukki.com tel. +421907928866

 

Společnost Ruukki Construction je dodavatelem ocelových stavebních produktů a služeb prostřešní a fasádní systémy ekologicky udržitelných budov . Zaměstnáváme přibližně 1 400 lidí a máme 10 specializovaných výrobních závodů. Silné zastoupení v 10 evropských zemích nám umožňuje nabízet zákazníkům produkty našich hlavních značek Ruukki a Plannja v jejich regionech. Naše čisté tržby v roce 2020 činily přibližně 470 milionů EUR. Máme severské kořeny, sdílíme hodnoty s naší mateřskou společností SSAB  a máme dlouholeté zkušenosti v ocelářském a stavebním průmyslu. www.ruukki.com

SSAB je ocelářská společnost s kořeny v severských zemích a Spojených státech, která má zaměstnance ve více než 50 zemích. Společnost SSAB je vedena na burzách Nasdaq ve Stockholmu a Nasdaq v Helsinkách. www.ssab.com