Nový energeticky úsporný panel Ruukki Patina dodáva fasádam nový farebný tón

Report this content

TLAČOVÁ SPRÁVA
Ruukki Construction
27. máj 2021

Spoločnosť Ruukki Construction uvedie v júni 2021 na trh nové panely Ruukki®Patina. Panely kombinujú úspory energie s patinovaným povrchom a prinášajú nový, dlho hľadaný vzhľad fasád budov. Povrch panelov Ruukki Patina je vyrobený z ocele Cor-Ten®, ktorá je obľúbená najmä u architektov.

Panely Ruukki Patina patria k energy panelom, sú vzduchotesné a dokážu dosiahnuť až 20 % úsporu nákladov na energie v budove. Nižšia spotreba energie znamená aj zníženie emisií uhlíka počas životnosti budovy a zlepšenie jej hodnotenia LEED a BREEAM.

Oceľ Cor-Ten je jednou z najekologickejších možností, keďže ide o oceľ bez povrchovej úpravy. Po ukončení životnosti je možné túto oceľ plne recyklovať.

Vývoj produktov spoločnosti Ruukki sa zameral na trvácnosť a udržateľnosť panelov. Ruukki požiadala o udelenie patentu na antikoróznu konštrukciu spojov panelov špeciálne vyvinutú pre panely Ruukki Patina. Spoje medzi panelmi boli vyrobené tak, aby patina neprenikla do spojov, pretože by to spôsobilo krehkosť panelov. Patina panely majú dlhú životnosť. Na ich povrchu sa časom vytvára patina, čo znamená, že ak sa na ňom z nejakého dôvodu vyskytnú malé škrabance, sám opraví a obnoví svoj vzhľad.

Ruukki Patina je sendvičový panel, teda prefabrikovaný stenový prvok pozostávajúci z izolačnej vrstvy medzi dvoma oceľovými plechmi. Sendvičové panely sú, okrem priemyselných, obchodných a logistických budov, vhodné aj pre iné typy budov.

Panely Ruukki Patina sa vyrábajú v závode Ruukki v Alajärvi a Oborniki.

Ďalšie informácie poskytne:
Branislav Bačo, Ing.business director, Ruukki Construction CZ&SK branislav.baco@ruukki.com tel. +421907928866

 

Ruukki Construction je dodávateľ oceľových stavebných produktov a služieb pre strechy a steny pre udržateľnú výstavbu. Máme približne 1 400 zamestnancov a 10 špecializovaných výrobných závodov. Naše silné zastúpenie v 10 krajinách Európy nám umožňuje poskytovať služby zákazníkom lokálne pod našimi hlavnými značkami Ruukki a Plannja. Naše porovnateľné čisté tržby v roku 2020 predstavovali približne 470 miliónov EUR. Máme škandinávsky pôvod, sme súčasťou SSAB, zdieľame spoločné hodnoty a dlhoročné skúsenosti v oceliarskom a stavebnom priemysle. www.ruukki.com

SSAB je škandinávsko-americká oceliarska spoločnosť, ktorá zamestnáva ľudí vo viac ako 50 krajinách. Spoločnosť SSAB je kótovaná na burze Nasdaq Stockholm a sekundárne na Nasdaq Helsinki. www.ssab.com