Ruukki Construction on esimene, kes tarnib fossiilkütusevabast terasest ehitustooteid

Report this content

Pressiteade
22.6.2021

SSAB Groupi tütarettevõte Ruukki Construction on esimene ettevõte, kes on võtnud eesmärgiks pakkuda oma klientidele fossiilkütusevabast terasest ehitustooteid. Ehitustooted valmistatakse fossiilkütusevabast terasest, kasutades SSAB HYBRIT-tehnoloogiat, mis tuuakse esialgse plaani järgi turule 2026. aastal. Juba enne seda eesmärki on Ruukki sihiks olnud koos valitud klientidega katsetada fossiilivaba terase kasutamist.

Fossiilkütusevaba terase kasutamine on Ruukki jaoks oluline samm jätkusuutlikkuse lubaduse „Süsinikuneutraalsete ehitustoodete suunas“ saavutamisel. Oleme pühendunud selliste tegevuste arendamisele, mis aitavad meie klientidel vähendada hoonete süsinikdioksiidi heitkogust, ja otsime kliente, kellega koos saaksime luua fossiilivaba väärtusahela hoone ehitusest kuni selle eluea lõpuni,“ ütleb Sami Eronen Ruukki Constructionist.

Fossiilivaba terase kasutamine on osa Ruukki uuest jätkusuutlikkuse strateegiast, mis on jagatud kolmeks valdkonnaks: olla vastutustundlik partner, pakkuda jätkusuutlikke lahendusi ja keskkonnahoidlikke tegevusi.

Pakkudes jätkusuutlikke lahendusi ja keskkonnahoidlikke tegevusi saab Ruukki enim kaasa aidata süsinikdioksiidi heitkoguse vähendamisele. Fossiilkütusevaba terase kasutamine vähendab nende toodete süsinikdioksiidi heitkogust umbes 85%. Lisaks võivad meie energiasäästlikud hoonekarpide lahendused vähendada hoone elutsükli jooksul selle energiatarbimist kuni 30%. Tootmistegevustes on meie eesmärk 2026. aastaks vähendada keskkonda paisatavat süsinikdioksiidi heidet 25% võrra.

Vastutustundliku partnerina soovib Ruukki olla ehitustoodete tööstuse kõige turvalisem ettevõte, omada oma valdkonna kõige kaasatumaid töötajaid ja kõige rahulolevamaid kliente.

HYBRIT-tehnoloogia abil soovib SSAB olla esimene terasetootja maailmas, kes toodab fossiilkütusevabast terasest toodetud katuseid ja ehitustooteid (aastal 2026). HYBRIT on SSAB, LKAB ja Vattenfalli ühisettevõtmine.

Lisateavet Ruukki keskkonnahoiupõhimõtete kohta leiate Ruukki koduleheküljelt www.ruukki.ee/sustainability

SSAB fossiilkütusevaba terase tootmise kohta leiate koduleheküljelt www.SSAB.com/Fossil-free

Lisateabe saamiseks võtke palun ühendust: 
Anna Talas, äriprotsesside kvaliteedi ja kommunikatsiooni juht.
anna.talas@ruukki.com , t
el. +358 50 517 9181

 

Ruukki Construction tarnib terasepõhiseid ehitustooteid ja -teenuseid katuste ning seinte kestlikuks ehitamiseks. Meie heaks 

töötab pea 1400 inimest ning meil on 10 spetsialiseerunud tehast. Meie tugev kohalolu kümnes Euroopa riigis võimaldab pakkuda kohalikele klientitele meie peamisi kaubamärke, milleks on Ruukki ja Plannja. 2020. aasta suhteline netokäive oli 470 miljonit eurot. Oleme pärit Põhjamaadest ja oleme osa SSAB-st, kellega jagame väärtusi. Meil on pikk terasetöötlemise ja ehitustööstuses osalemise kogemus. www.ruukki.com

SSAB on Põhjamaades ja Põhja-Ameerikas paiknev teraseettevõte, millel on töötajaid rohkem kui 50 riigis. SSAB aktsiad on noteeritud Nasdaq Stockholmi börsil ja Nasdaq Helsingi börsi lisanimekirjas. www.ssab.com

 

Media

Media