Ruukki wprowadza na rynek panele on-wall solar

Komunikat prasowy
12 maja 2015

Ruukki poszerza swoją ofertę produktów wykorzystujących energię słoneczną, wprowadzając nowe rozwiązanie w postaci paneli solarnych montowanych na elewacji budynku. System solarny Ruukki on-wall solar zamienia promieniowanie słoneczne w energię elektryczną dla budynku. Panele można instalować zarówno na nowych budynkach, jak i na obiektach modernizowanych. 

Panele  on-wall solar są idealnym rozwiązaniem w szczególności dla obiektów handlowych, przemysłowych, magazynowych i logistycznych.

„Panele solarne na elewacji budynku są wyraźnym symbolem świadomości ekologicznej firmy zajmującej budynek. Generują one część energii potrzebnej do funkcjonowania tego budynku. Firmy mogą z czystym sumieniem wykorzystywać energię słoneczną w swoim korporacyjnym wizerunku poprzez, na przykład, wyliczenie ilości energii dostarczanej przez panele solarne w porównaniu do rocznego zużycia energii przez firmowe urządzenia,“ wyjaśnia Waldemar Szostak, Dyrektor biznesu Komponenty Budowlane w Ruukki Polska.

Panele solarne montowane są na fasadzie budynku przy użyciu systemu mocowań opracowanego przez Ruukki. W skład dostarczanego przez Ruukki pakietu wchodzą też kable oraz falowniki PV.

„Panele solarne montowane na całej wysokości ściany mogą przełamać i zróżnicować długie, często ponure elewacje.  Ponadto, zastosowane obróbki  mogą  uatrakcyjnić fasadę tworząc  imponujący efekt końcowy,” mówi architekt Petteri Lautso z Ruukki.

Powierzchnia około 50 m2może wygenerować energię o mocy 8 kWp. Taki pakiet wymagałby 30 modułów i kosztował około 15 000 €.

Oferta produktów Ruukki obejmuje także system Liberta solar, czyli zintegrowany z budynkiem system fotowoltaiczny, który funkcjonuje jednocześnie jako elewacja obiektu.

Nowe panele oferowane są pod nazwą system solarny Ruukki® on-wall solar.

Dodatkowych informacji udziela:  
Anna Campbell, Area marketing manager, CEE, Baltics and WE
anna.campbell@ruukki.com ; mobile +48 606 390 332

ANEKS !

Potencjał wzrostu rozwiązań solarno-fotowoltaicznych

Zgodnie z podstawowym scenariuszem, rozwiązania solarno-fotowoltaiczne będą zaspokajać blisko 4% popytu na energię elektryczną w Unii Europejskiej w 2020 roku. Potencjalny udział rynkowy energii solarnej różni się w poszczególnych krajach. Scenariusz przewidujący silny wzrost szacuje, że wykorzystanie fotowoltaiki wzrośnie 15-krotnie w Szwecji. W Polsce, potencjał wzrostu wynosi aż 150-krotność. (Źródło: EPIA)Link do badań: http://www.epia.org/fileadmin/user_upload/Publications/GMO_2013_-_Final_PDF.pdf

Ruukki Construction obsługuje klientów w branży budowlanej. Dostarczamy produkty i usługi obejmujące etapy od projektowania po montaż, wspierając działalność naszych klientów korporacyjnych, w tym inwestorów i firmy budowlane. Nasi odbiorcy to także klienci indywidualni, którym oferujemy produkty dachowe i usługi montażowe pod marką Plannja i Ruukki. Oprócz sieci dystrybucji naszych klientów obsługujemy za pośrednictwem sklepów Ruukki Express i punktów obsługi Plannja w 9 krajach. Ruukki Construction zatrudnia około 3500 pracowników w 20 zakładach w Europie. Sprzedaż netto w 2013 roku wyniosła 6,217 miliardów Szwedzkich koron (~ 667 m €). Ruukki Construction jest działem SSAB. SSAB to skandynawsko-amerykańska firma stalowa działająca w ponad 50 krajach. Spółka jest notowana na NASDAQ OMX w Sztokholmie i Helsinkach. www.ruukki.com

Tags:

Media

Media

Documents & Links