Uus energiasäästlik Ruukki Patina paneel annab fassaadidele uue ilme

Report this content

PRESSITEADE
Ruukki Construction
27. mai 2021

Ruukki Construction toob uue Ruukki® Patina paneeli turule 2021. aasta juunis. Paneelis on kombineeritud energiasääst patineeritud pinnaga, et tuua hoonete fassaadidele uus kauaoodatud ilme. Ruukki Patina paneeli välispind on valmistatud Cor-Ten® terasest, mis on eriti populaarne valik arhitektide hulgas.

Ruukki Patina paneel on ka energiapaneel, mille õhutihedus võimaldab säästa kuni 20% hoone energiakuludest. Väiksem energiatarbimine vähendab ka süsinikdioksiidi emissiooni hoone eluea jooksul ning võimaldab hoonele taotleda kõrgema taseme LEED- ja BREEAM-sertifikaate.

Cor-Ten teras on üks ökoloogilisemaid valikuid, kuna tegemist on pinnakatteta terasega. Pärast hoone eluea lõppu on võimalik paneelide materjal uuesti taastöödelda.

Ruukki tootearendus on pööranud suuremat tähelepanu paneeli pikaealisusele ja jätkusuutlikkusele. Uuendusliku, spetsiaalselt Ruukki jaoks välja töötatud, vuugilahenduse patent on Ruukki poolt taotlemisel. Paneelidevaheline innovaatiline vuugilahendus on välja töötatud selliselt, et paneelil tekkiv paatinakiht ei ulatu vuugikohtadesse ja vuugid säilitavad oma tugevus- ja tihedusomadused. Patina paneelid on pikaealised ja kattuvad aja jooksul aja jooksul pruuni paatina kihiga. Kriimustuste korral taastavad paneelid oma esialgse välimuse.

Ruukki Patina sandwich-paneel on paigaldusvalmis seinaelement, mille isolatsioonimaterjaliks on kahe teraslehe vahel asetsev mineraalvill. Lisaks tööstus-, äri- ja logistikahoonetele sobivad sandwich-paneelid ka muud tüüpi hoonetele.

Ruukki Patina paneelid on valmistatud Ruukki Alajärvi ja Oborniki tehastes.

Lisateabe saamiseks võtke palun ühendust:
Kaupo Pertel, ärivaldkonna juht.
kaupo.pertel@ruukki.com
Tel +372 514 7258

Ruukki Construction tarnib terasepõhiseid ehitustooteid ja -teenuseid katuste ning seinte kestlikuks ehitamiseks. Meie heaks töötab pea 1400 inimest ning meil on 10 spetsialiseerunud tehast. Meie tugev kohalolu kümnes Euroopa riigis võimaldab pakkuda kohalikele klientidele meie peamisi kaubamärke, milleks on Ruukki ja Plannja. 2020. aasta suhteline netokäive oli 470 miljonit eurot. Oleme pärit Põhjamaadest ja oleme osa SSAB-st, kellega jagame ühiseid väärtusi. Meil on pikk terasetöötlemise ja ehitustööstuses osalemise kogemus. www.ruukki.com

SSAB on Põhjamaades ja Põhja-Ameerikas paiknev teraseettevõte, millel on töötajaid rohkem kui 50 riigis. SSAB aktsiad on noteeritud Nasdaq Stockholmi börsil ja Nasdaq Helsingi börsi lisanimekirjas. www.ssab.com

 

.