• news.cision.com/
  • San Francisco Oy/
  • “Trind VC” izziņo jaunu 55 miljonus eiro fondu, lai investētu uz patērētājiem un mazajiem un vidējiem uzņēmumiem orientētos jaunuzņēmumos Eiropā

“Trind VC” izziņo jaunu 55 miljonus eiro fondu, lai investētu uz patērētājiem un mazajiem un vidējiem uzņēmumiem orientētos jaunuzņēmumos Eiropā

Report this content

Igaunijas izcelsmes iespējkapitāla fonds “Trind VC”  plāno investēt 30 līdz 40 Baltijas un Somijas jaunuzņēmumos no tā jaunā 55 miljonu eiro fonda, fokusējoties uz pārrobežu investīcijām Ziemeļeiropas jaunuzņēmumu ekosistēmā.

 

RĪGA, Latvija  (2022. gada 27. septembris) – Tallinas sēklas stadijas iespējkapitāla fonds Trind VC”, kam ir arī pārstāvniecības Helsinkos un Minhenē, ir paziņojis par tā 55 miljonus eiro otrā fonda slēgšanu. “Trind VC” mērķis ir ieguldīt 30 līdz 40 jaunuzņēmumos, kuri pēdējo četru gadu laikā ir uzrādījuši labu progresu. Fondu atbalsta tādi institucionālie investori kā  “European Investment Fund”,  “Swedbank Investment Funds”, “LHV Pension Funds”, kā arī “Finnish Industry Investment” (Suomen Teollisuussijoitus).

 

“Mūsu mērķis bija piesaistīt 50 miljonus eiro, bet tā kā mums jau ir citas saistības, tad šo summu nedaudz pārsniegsim otrajā slēgšanā. Vairums no mūsu fonda investoriem no I fonda pievienojās II fondam - tā ir uzticības zīme, kuru patiesi novērtējam. Esam pagodināti, ka fondā investē gan reģiona augstākā līmeņa  institucionālie investori, gan aizvien pieaugošā biznesa eņģeļu kopiena,” saka Reima Linnanvirta (Reima Linnanvirta), “Trind VC” partneris.

 

“Latvija ir perspektīvs tirgus jaunuzņēmumiem un tādējādi arī investoriem. Lai gan investīciju vide ir kļuvusi sarežģītāka, mēs vēlamies nodrošināt nepārtrauktu finansējuma pieejamību, jo lieliskiem dibinātājiem ir jādod iespēja saņemt finansējums dažādos tirgus apstākļos.

“Trind VC” stratēģija ir investēt uzņēmumos ar “bizness-patērētājam” (B2C) un “patērētājs-patērētājam” (C2C) uzņēmējdarbības modeli, kā arī patērētājiem pielāgotā “bizness-biznesam” (B2B) programmatūrā. CCC stratēģijai, kas apzīmē jaunuzņēmumus ar patērētāju vai kopienas komponentiem, ir daudz nelielu darījumu, kas ļauj tiem apkopot daudz vairāk datu nekā daudziem “bizness-biznesam” uzņēmumiem ar tikai dažiem lielākiem klientiem. Uz datiem balstīta stratēģija sniedz priekšrocību un nodrošina daudz precīzāku ieskatu klientu uzvedībā.

“Trind VC” izmanto no citiem jaunuzņēmumiem gūto pieredzi par to, kā izmantot šos datus, lai izstrādātu produktus, izveidotu stratēģiju ieviešanai tirgū, īstenotu mārketingu un izstrādātu monetizācijas modeļus, lai iegūtu augstu mērogojamību un būtu gatavi A posmam. Komandas spēcīgā ietekme Somijā un Igaunijā “Trind VC” nodrošina izcili izdevīgu pozīciju investēt reģionā, kas iepriekš bija vislabāk pazīstams ar “bizness-biznesam” jaunuzņēmumiem.

 

“Mūsu investīciju pieeja patiesībā ir visai vienkārša. Mēs meklējam jaunuzņēmumus ar skaidru progresu pietiekami lielā tirgū – vispārēja ažiotāža vai skaļi saukļi mūs nepārliecina. Pieņemot lēmumu par investīcijām un uzņēmumu attīstību, mēs balstāmies datos,” saka Joels Ēsmē (Joel Aasmäe), “Trind VC” vadošais partneris.

 

“Trind VC” var būt gan investīciju raunda vadītājs, gan līdzinvestors. Pārrobežu investīciju gadījumos riska kapitāla fonds labprāt ir līdzinvestors, ļaujot investīciju kārtas vadību uzņemties vietējam iespējkapitāla fondam. Tāpat fonds turpinās īstenot stratēģiju veikt līdzinvestīcijas kopā ar biznesa eņģeļu sindikātiem, lai varētu sniegtu jaunuzņēmumiem vairāk profesionālu zināšanu.

 

Jaunais fonds veiks sākotnējās investīcijas līdz vienam miljonam eiro, un minimālā investīciju summa būs 100 tūkstoši eiro. Ja fonds veiks turpmākās investīcijas tajā pašā uzņēmumā,  ieguldījuma summas būs līdz pieciem miljoniem eiro. Pirms investēšanas “Trind VC” potenciālajiem portfeļa uzņēmumiem veic vides, sociālo un pārvaldības (ESG) analīzi, tāpat šiem jautājumiem tiek pievērsta nopienta uzmanība arī investīciju periodā.  Daļu pieejamā finansējuma “Trind VC” mērķē investēt jaunuzņēmumos, kuriem ir pozitīva ietekme uz vidi.

 

"Swedbank" piedāvāto fondu izvēle ir viena no plašākajām tirgū attiecībā uz II un III līmeņa pensiju fondiem. Sadarbība ar “Trind Ventures” II fondu nozīmē to, ka mūsu klienti piedalīsies strauji augošu ekonomikas sektoru izaugsmē, palielināsies investīcijas vietējos uzņēmumos un klients vienlaikus var būt pārliecināts, ka viņa nauda ir investēta ilgtspējīgi,” komentē Ene Ounmā (Ene Õunmaa), "Swedbank" investīciju fondu portfeļu vadītāja.

 

“Trind Ventures” 2018. gadā Tallinā dibināja Joels Ēsmē (Joel Aasmäe), Kimmo Irpola (Kimmo Irpola), Tāvi Lepmets (Taavi Lepmets) un Ivars Sīmars (Ivar Siimar). Partneri strādā kopā no 1999. gada, investējot kā biznesa eņģeļi un kā LHV bankas un pirmā Baltijas valstu iespējkapitāla fonda “New Economy Ventures” līdzdibinātāji. Tā pirmais fonds investēja Igaunijas “ Fractory” un “Ready Player Me”, Somijas “Neural DSP” un “Jobilla”. Nesen "Trind VC" ir pievienojies bijušais Somijas biznesa eņģeļu tīkla vadītājs Reims Linnanvirta (Reima Linnanvirta), kurš  rūpēsies par fonda investīcijām Somijā un Baltijas valstīs.

 

###
 

Papildinformācija:


Informācija plašsaziņas līdzekļiem kopā ar attēliem

 

Reima Linnanvirta, partneris
“Trind VC”
+358 50 5381606
reima@trind.vc

 


 

“Trind Ventures” ir iespējkapitāla uzņēmums, kas investē sēklas stadijas Eiropas tehnoloģiju jaunuzņēmumos, primāri orientējoties uz Baltijas valstīm un Somiju. Palīdzot jaunuzņēmumu dibinātājiem gūt panākumus, “Trind VC” nodrošina labu peļņu komandītsabiedrībām, veicot ilgtspējīgas, ekonomisko izaugsmi veicinošas un darbavietas radošas investīcijas.

 

Tas dibināts 2018. gadā Tallinā, un partneri-dibinātāji strādā kopā no 1999. gada, veicot investīcijas kā biznesa eņģeļi un kā LHV bankas un pirmā Baltijas valstu iespējkapitāla fonda “New Economy Ventures”,  līdzdibinātāji. “Trind VC” ir biroji Tallinā, Helsinkos un Minhenē.

Subscribe

Media

Media