• news.cision.com/
  • Sapa/
  • / SAPA WPROWADZA SYSTEM AMBIAL, NOWE DRZWI HARMONIJKOWE O WIELU ZASTOSOWANIACH

/ SAPA WPROWADZA SYSTEM AMBIAL, NOWE DRZWI HARMONIJKOWE O WIELU ZASTOSOWANIACH

Report this content

W ciągłym poszukiwaniu nowych rozwiązań i produktów zapewniających komfort użytkownikom, SAPA poszerza swoją ofertę o nowe uniwersalne drzwi harmonijkowe AMBIAL. To rozwiązanie zapewnia wysokiej jakości wykończenia w wielu zastosowaniach. System przeznaczony jest głównie do obiektów ogólnodostępnych, ponieważ umożliwia np. połączenie jadalni, restauracji, czy kawiarni z promenadą lub basenem hotelu, wpisując się jednocześnie w krajobraz. Niski próg, wózki ze stali nierdzewnej oraz elementy okucia (klamka skrzydła głównego oraz super płaskie klamki skrzydeł biernych) podnoszą komfort użytkowania. Zamknięte skrzydła AMBIAL zapewniają doskonałą izolację i samopoczucie w pomieszczeniu oraz wpływają na oszczędzanie energii.

Zaprojektowane z myślą o trwałości i elastyczności rozwiązań,drzwi harmonijkowe AMBIAL mogą zawierać do 10 skrzydeł o maksymalnej wysokości 3 metrów i otworu o szerokości do 12 metrów, w linii prostej lub w rozwiązaniu narożnym z rozsuwanym narożnikiem. Dzięki głębokości profilu 75 mm i wsparciu, będącymi na wyłączność dla SAPA, łożyskami wybranymi ze względu na ich wytrzymałość, każde skrzydło może wytrzymać ciężar do 150 kg. Wersja narożnikowa ma bardzo podobne parametry termiczne do wersji w linii prostej, zapewniając większy komfort. Możliwe jest również otwarciejednej strony, pozostawiając drugą stronę zamkniętą i zachowanie doskonałej wizualnej harmonii, zarówno przy otwartych jak i zamkniętych drzwiach.

 

Drzwi AMBIAL pozwalają na wypełnienie restauracji, kawiarni, hoteli, mieszkań itp. naturalnym światłem, zacierając granicę między wnętrzem, a światem zewnętrznym. Drzwi harmonijkowe otwierane są do wewnątrz lub na zewnątrz.Wykończenia AMBIAL zostały przemyślane w najdrobniejszych szczegółach, dzięki czemu zapewniają wizualną harmonię zarówno w pozycji zamkniętej, jak i otwartej. Profile są równej szerokości, a widoczną część wyróżnia wyrafinowanie i wyważenie (66 mm wysokości w wersji standardowej i 76 mm w wersji wzmocnionej).Dzięki czarnemu wykończeniu skrzydeł i profili zaślepiających pokrywy wózków iłożysk uzyskujesz jednolity wygląd. Klamki i pochwyty pośrednie ułatwiają obsługę. Wyróżniają się także płaską konstrukcją, co skutkuje dyskretną integracją z ramą. Możliwe jest użycie zabezpieczenia składania, w tym w pozycji otwartej.Dzięki głębokościprofilu 75 mm, który pozwala na użycie szkła do 59 mm, komfort jest optymalizowany o każdej porze roku, a współczynnik U może osiągnąć wartość poniżej 1,0.

 

AMBIAL jest wykonany z Hydro CIRCAL®, pochodzącego z recyklingu niskowęglowego aluminium. Oznacza to, że jest to najwyższej jakości aluminium wykonane w co najmniej 75% z aluminium pochodzącego z recyklingu (złom pokonsumpcyjny). Hydro CIRCAL ® ma jeden z najmniejszych śladów CO2 na świecie: 2,3 kg CO2 na kg aluminium.

 

-

Kontakt:

Błażej Dobrowolski

+48 42 683 63 73 / system.pl@hydro.com
www.sapabuildingsystem.pl

Sapa Building System offers architects, specifiers, metal fabricators, investors and home-owners worldwide an extensive range of innovative, reliable and
aesthetically pleasing aluminium systems for curtain walling, façades, doors, windows and building-integrated photovoltaics. Sapa Building System is one of the
largest suppliers of aluminium building systems in Europe and is part of the global aluminium company Hydro. 

Tags:

Subscribe

Documents & Links