• news.cision.com/
  • Sapa/
  • Spektakularna zajezdnia dla najnowocześniejszych tramwajów w południowej Szwecji

Spektakularna zajezdnia dla najnowocześniejszych tramwajów w południowej Szwecji

Report this content

Rozwój miast jest ważny dla tworzenia miejsc pracy, mieszkań i na wiele sposobów kluczowy dla wielu różnych aspektów życia w społeczeństwie. Miasto Lund intensywnie inwestuje w rozwój miejski, a wizja zakłada powiększenie miasta o 50 000 osób w ciągu najbliższych dziesięcioleci.

Tramwaje to nowość w południowej Szwecji, a także zupełnie nowy sposób podróżowania w Lind. Miasto buduje końcowy przystanek na zupełnie nowej linii tramwajowej, która będzie przebiegać pomiędzy Lund C i ESS. Rozwój miejski nastąpi wzdłuż linii tramwajowej, zabudowa zostanie zagęszczona, odnowiona i rozbudowana. Linia tramwajowa stanowi 5,5-kilometrowy rdzeń postępowego krajobrazu Skanii, gdzie na kilku z 9 przystanków znajdują się największe węzły transportu publicznego. Jako przystanek końcowy wybudowano nowoczesną zajezdnię o powierzchni 4000 m², w której znajdują się pomieszczenia do codziennego utrzymania, sprzątania, warsztaty i biura dla kierownictwa ruchu. Fasady są sygnowane przez firmę SAPA. " To fantastyczna konstrukcja, a my w SAPA jesteśmy dumni, że możemy być częścią tego projektu, w którym inwestuje się w nowoczesną zajezdnię dla transportu publicznego", mówi Mattias Jansson, dyrektor ds. sprzedaży w SAPA Sweden. Spektakularna zajezdnia tramwajowa zaprojektowana przez Tengboma będzie bazą dla siedmiu tramwajów w Lund, z których wszystkie zostały nazwane w oparciu o ich związek z miastem - Sfnixen, Lindeman, Blåtand, Brandklipparen, Inferno, Saxo Grammaticus i Åsa-Hanna.  Każde z tych imion opowiada wyjątkową historię o Lund. I czy nie chcielibyśmy jak najszybciej przejechać się jednym z nich?

"Największym wyzwaniem dla projektu były dodatkowe elementy dokładane do fasad i wymiarowanie profili, ale cieszymy się, że projekt cieszy się zainteresowaniem i że jest punktem orientacyjnym obok dwóch innych dużych punktów orientacyjnych w Lind, takich jak MAX IV i ESS. Wyjątkową rzeczą w tym projekcie jest to, że jest tu duża łukowa fasada z dużym przeszkleniem" - mówi Jonny Englund, kierownik projektu w Alab Aluman.

Architekt: Tengbom

Deweloper: Region Skåne / Lunds Kommun

Generalny wykonawca: NCC Building Sweden

Producent stolarki aluminiowej: Alab Aluman AB

Rozwiązania SAPA: Fasada 4150, Drzwi 2086, Okna 1086

Photo Cred: Magnus Bogren, Bogrens Glasmästeri AB


-


Kontakt:

Błażej Dobrowolski

+48 42 683 63 73 / system.pl@hydro.com
www.sapabuildingsystem.pl

Sapa Building System offers architects, specifiers, metal fabricators, investors and home-owners worldwide an extensive range of innovative, reliable and
aesthetically pleasing aluminium systems for curtain walling, façades, doors, windows and building-integrated photovoltaics. Sapa Building System is one of the
largest suppliers of aluminium building systems in Europe and is part of the global aluminium company Hydro. 

Tags: