Eestiski tegutsev IT-ettevõte Solita laieneb Müncheni kontori avamisega Saksamaale

Report this content

IT-, tehnoloogia-, strateegia- ja disainiettevõte Solita jätkab rahvusvahelist laienemist sisenemisega Saksa turule, avades sügise lõpus Müncheni kontori. Solita eesmärk on luua Saksamaal tugev kohalik disaini- ja andmeettevõte. Üle 700-le digivaldkonna spetsialistile tööd andev Solita on Põhjamaade üks kiiremini kasvavaid digitehnoloogia loova kasutamise ettevõtteid.

Kapitaliinvesteeringutega tegeleva Apax Partnersi kasvuinvesteeringute fond Apax Digital Fund omandas 2018. aasta aprillis Solita aktsiate enamuse. Apaxi eesmärk on kiirendada Solita orgaanilise kasvu strateegiat nii Soomes, Eestis, Rootsis kui ka rahvusvahelistel turgudel.

„Tegevuse laiendamine Saksa turule oli meie rahvusvahelise laienemise strateegia järgmine samm. See on loomulik areng järgimaks meie uue peaaktsionäri kasvuplaane. Kuigi Põhjamaad jäävad endiselt meie kõige olulisemaks piirkonnaks, laiendame turge ka Saksamaale, kus oleme eelkõige Baieri piirkonnas valmistunud suureks nõudluseks meie teenuste järgi,“ lausus Solita tegevjuht Jari Niska.

„Meil on hea meel toetada Solita laienemist Saksa turule“, ütlesid Mark Beith ja Marcelo Gigliani Apax Digitalist. „Solita pälvis hiljuti ühe esimese ettevõttena Põhjamaades Amazon Web Services tunnustuse oma masinõppe arenduse võimekuse eest. Usume, et see tipptasemel ekspertiis leiab head vastuvõttu Saksa turul.“

„Meie esimene Saksa kliendimeeskond alustab novembris, hetkel tegeleme Müncheni kontori juhi otsimisega. Plaani kohaselt peaks meie kohalik ettevõte alustama tegevust 2019. aasta algusest. Eesmärk on ehitada Saksamaal üles tugev ettevõte. Usume, et Solita inimestele suunatud ärikultuuri ning Põhjamaade disaini- ja andmeteadmiste järgi on Saksa ettevõtete ja töötajate seas suur nõudlus,“ selgitas Solita rahvusvahelise tegevuse vanemasepresident Ossi Lindroos. 


Solita kasvab ja laieneb rahvusvaheliselt

Solita rahvusvaheline laienemine sai alguse Tallinna ja Stockholmi kontorite avamisega 2017. aastal. Solita rahvusvaheliste klientide hulka kuuluvad Assa Abloy, Atria, Ensto, Finnair, Fortum ja Metso. Selle aasta augustis avas Solita ka uued kontorid Soomes Lahtis ja Turkus.

Solita annab kokku tööd 700 strateegilisele konsultandile, teenusedisainerile ning digiteenuste, tehisintellekti, analüütika ja pilvandmetöötluse spetsialistile Soomes, Eestis  ja Rootsis. Solita otsib pidevalt ka uusi kogenud spetsialiste ning hetkel on näiteks Tallinnas avatud töökohad Data, Cloud ja .NET inseneridele.

Lisateave:

Jari Niska, Solita tegevjuht, jari.niska@solita.fi, tel. +358 40 524 6400
Ossi Lindroos, Solita rahvusvahelise tegevuse vanemasepresident, tel. +358 40 750 7637, ossi.lindroos@solita.fi

Solita taust
Solita on andmetel põhinevaid ja inimestest lähtuvaid teadmisi järgiv digitehnoloogia loova kasutamise ettevõte. Loome kultuur-, teenus- ja tehnilisi lahendusi, mis aitavad äritegevust ja ühiskonda paremaks muuta. Meie teenused ulatuvad strateegilistest konsultatsioonidest teenusedisaini, digitaalse arengu, andmete, tehisintellekti ja analüütika ning pilveteenuste haldamiseni. 1996. aastal asutatud ettevõte annab tööd 700 digiteenuste asjatundjale Helsingis, Tamperes, Oulus, Turkus, Lahtis, Stockholmis ja Tallinnas. www.solita.fi/en

Media

Media