• news.cision.com/
  • SSAB/
  • GreenCoat® bei visų SSAB dažytos skardos gaminių sudėtyje nėra chromatų

GreenCoat® bei visų SSAB dažytos skardos gaminių sudėtyje nėra chromatų

Report this content

SSAB ypatingą dėmesį skiria žmonių sveikatai ir aplinkai. Mes rūpinamės, kad visuose gamybos įrenginiuose aplinka atitiktų aukščiausius standartus. „GreenCoat®“ bei mūsų dažytos skardos produktų portfelyje šešiavalentis chromas visiškai nenaudojamas kelerius metus. Tai atitinka ES reglamentą REACH(*). Tačiau to paties nepasakysi apie produktus, mažomis kainomis importuojamus ne iš Europos.

„Nors šešiavalentis chromas yra kancerogeniškas ir mutageniškas, jį, deja, vis dar galima naudoti dažyto plieno gamyboje už Europos ribų“, – aiškina „SSAB Europe“ spalva dengtų produktų vadovė Kaisa Ahvonen. „Tai kelia pavojų tiek žmonėms, dirbantiems gamybos patalpose, kuriuose naudojamas chromas, tiek aplinkai.“
 

Kelyje į geresnę ateitį
Daugelį metų SSAB skiria ypatingą dėmesį žmonių sveikatai ir aplinkai.  Pirminio apdorojimo dangos be chromatų ir gruntai, skirti visiems įmonės gaminamiems dažytiems plieno gaminiams, pradėti tirti dar praeito amžiaus dešimtajame dešimtmetyje. Visas mūsų gamybos procesas jau kelerius metus vyksta laikantis REACH direktyvos.

Kitas SSAB užsibrėžtas tikslas – iki 2045 m. atsisakyti iškastinio kuro visame gamybos procese, palaipsniui mažinant anglies dioksido pėdsaką, o 2026 m. – pateikti rinkai pirmuosius plieno gaminius, pagamintus nenaudojant iškastinio kuro. Dar iki 2025 m. nuolatinė pažanga ir proceso technologijos tobulėjimas Švedijoje leis sumažinti šiuo metu išmetamo CO2  kiekį 25 procentais. Esame tikri, kad prie šio sprendimo prisidės ne tik mūsų gamybos procesas, bet ir produktai bei siūlomos paslaugos.
 

(*)
Šiuo metu Direktyva 2002/95/EB dėl pavojingų medžiagų naudojimo apribojimo draudžia naudoti šešiavalentį chromą dažytuose plieno gaminiuose ES teritorijoje. Tiesa, tokio pobūdžio reglamentaipriimti  ne visame pasaulyje. Todėl daugybę dažytų plieno gaminių, kurių sudėtyje yra chromo, vis dar galima rasti rinkoje - metalo apdirbimo cechuose bei galutinių vartotojų naudojamuose gaminiuose.

Šešiavalentis chromas laikomas ypač pavojingu ir kenksmingu žmonėms, dirbantiems patalpose, kur sutinkamas šis elementas. ES klasifikavo chromato turinčias medžiagas kaip kancerogenines, mutagenines ir toksiškas reprodukcijai. Manoma, kad dėl šešiavalenčio chromo poveikio žmonėms padidėja rizika susirgti plaučių vėžiu ir astma arba pažeisti kvėpavimo sistemą ir odą. Šešiavalentis chromas taip pat kelia grėsmę aplinkai, nes jis gerai tirpsta vandenyje ir
gali išsiskirti į aplinką net dėl menko įbrėžimo,
 

Dėl papildomos informacijos prašome kreiptis į

Kaisa Ahvonen
Product manager, Color Coated products

SSAB Europe
M +358405366515
kaisa.ahvonen@ssab.com

Mia Widell
Presschef/ Press Relations Manager and Sustainability Communications
M +46 76 527 25 01
mia.widell@ssab.com
  

SSAB – tai Šiaurės Europoje ir JAV veikianti plieno bendrovė. SSAB siūlo pridėtinės vertės produktus bei paslaugas, vystomas glaudžiai bendradarbiaujant su klientais, siekiant kurti stipresnį, lengvesnį ir tvaresnį pasaulį. SSAB turi darbuotojų daugiau nei 50 šalių. SSAB turi plieno gamybos padalinius Švedijoje, Suomijoje ir JAV. SSAB įtraukta į pagrindinį „Nasdaq Stockholm“ biržos sąrašą bei antrinį „Nasdaq Helsinki“ biržos sąrašą. www.ssab.com.

Subscribe

Media

Media

Documents & Links