• news.cision.com/
  • SSAB/
  • GreenCoat®-i terasest katusega Balti jaama turg on 2018. aasta Maailma Arhitektuurifestivali preemia nominent

GreenCoat®-i terasest katusega Balti jaama turg on 2018. aasta Maailma Arhitektuurifestivali preemia nominent

Report this content

Värskelt renoveeritud Balti jaama turg, mille katus on valmistatud GreenCoat®-i värvkattega terasest, on Maailma Arhitektuurifestivali (World Architecture Festival, WAF) 2018. aasta lõppvoorus kategoorias "Vana ja uus".

SSAB teeb sageli koostööd uuenduslike ja preemiaid võitvate arhitektidega, kes loovad jätkusuutlikke hooneid. Hiljutine näide sellest on KOKO arhitektid ja nende Tallinna Balti jaama turu renoveerimisprojekt. 

Turu saehambakujuline katus on valmistatud GreenCoat®-teraspaneelidest. Katus on unikaalne ja keskne element, mis rõhutab hoone jätkusuutlikku aspekti, luues samas kaasaegse ja mitmekesise uue turu.

Värvkattega GreenCoat®-teras, mida Balti jaama turu katuse ehitamisel kasutati, hõlmab bioloogilist päritolu tehnoloogiaga (Bio-based Technology, BT) katet, mis sisaldab traditsiooniliste fossiilõlide asemel hoopis Rootsi rapsiõli. See patenteeritud kattetehnoloogia on hetkel turul ainuke omalaadne.

"Saehambakatus on eriline oma suuruse, aga ka pindala tõttu, mis peab vastu pidama tugevatele tormidele, suurtele vihmadele ning talvel koguneva lume kaalule, kõike seda ilma lisahoolduseta. Lisaks oli meie jaoks väga oluline, et materjal oleks toodetud jätkusuutlikult. Seetõttu sobiski meile kõige paremini GreenCoat®-i teras," selgitab KOKO arhitektide partner Andrus Kõresaar. 

Ehituse käigus pälvis GreenCoat® kiidusõnu oma hea käideldavuse ja vähese soojuspaisumise tõttu, mis aitas hoida puhtaid jooni. Laiast värvivalikust valiti toon Mountain Grey, mis aitas luua uue hoone paljude teiste materjalidega harmoneeriva välimuse. 

Tunnustusena ainulaadsele disainile ongi Balti jaama turg Maailma Arhitektuurifestivali 2018. aasta lõppvoorus kategoorias "Vana ja uus". Samuti pälvis hoone Eesti Ehituskonsultatsiooniettevõtete Liidu (EAACEC) 2017. aasta parima ehitusprojekti preemia.  

2018. aasta WAF-i preemia laureaat kuulutatakse välja Maailma Arhitektuurifestivalil, mis toimub 28.–30. novembrini Amsterdamis. 

Fotoallkiri: 

  1. Andrus Kõresaar KOKO arhitektidest valis Balti jaama turu katuseks GreenCoat®-i terase, kuna see on väga jätkusuutlik, aga ka töökindel ja vastupidav.  
  2. Balti jaama turu ainulaadne saehamba kujuline katus on valmistatud jätkusuutlikust GreenCoat®-i terasest, värvitooniks valiti Mountain Grey. 
  3. Kaasaegne ja mitmekülgne Balti jaama turg jõudis Maailma Arhitektuurifestivali 2018. aasta lõppvooru kategoorias "Vana ja uus".

Lisateave:
Anti Metsamaa, SSAB, Phone: + 372 517 9026, anti.metsamaa@ssab.com

SSAB on Põhjamaades ja USA-s tegutsev teraseettevõte. SSAB pakub lisandväärtusega tooteid ja teenuseid, mis on välja töötatud tihedas koostöös klientidega, et luua tugevamat, kergemat ja jätkusuutlikumat maailma. SSAB-l on töötajaid enam kui 50 riigis. SSAB tootmiskeskused asuvad Rootsis, Soomes ja USA-s. SSAB on registreeritud Stockholmis Nasdaq OMX Põhjamaade börsil ning täiendavalt ka Helsingi Nasdaq OMX börsil. www.ssab.com

Tags:

Subscribe

Documents & Links