Hardox, SSAB – bir başarı hikâyesi 40. yılını kutluyor

SSAB’ın sahibi olduğu Hardox, çelik dünyasında birinci sınıf dayanıklılık ve kalite ile eş anlamlı hale gelen bir markadır. Hardox’un 40. yılında, dünya lideri pozisyonu, her zamankinden çok daha güçlü. SSAB için, Hardox şirketin en başarılı ürünlerinden biri.

Şirket 40 yıl önce Hardox’u ürettiğinde, SSAB’ın hedefi, pazardaki diğer çeliklerden daha sert ve daha tok bir aşınma plakasını geliştirmekti. Uzun süreler boyunca ciddi aşınma ve yıpranmaya dayanabilecek kadar sert olması, bükülme ve ağır kullanım şartlarını kırılmadan karşılaması gerekiyordu.

– Malzemenin lansmanı, “bükülebilir aşınma plakası” olarak 1974 yılında yapıldığında, hem sertlik hem de tokluğu birleştiren aynı zamanda inşaat çeliği olarak kullanılan dünyadaki ilk aşınma plakası olmuştu, diyor SSAB’ta bir aşınma uzmanı olarak çalışan Christer Offerman. Başarı başlangıçtan itibaren geldi ve o günden bugüne kadar, Hardox’u giderek daha da zorlu şartlar için geliştirmeyi başardık. Bu sayede, Hardox aşınma plakası alanında hâlen lider.

Hardox aralığındaki ürünlerin hem uzun ömürlü olmaları hem de yapısal çelik olarak çalışmaları, bunların geliştirilmesi için önemli olmuştur.

– Hardox’un mükemmel bir yapısal çelik olduğu gerçeği, başarısının anahtarlarından biridir, diyerek sürdürüyor Christer Offerman. Bu müşterilerimiz için çok önemli. Ayrıca, yüksek düzeyde aşınma ve yıpranma özelliklerini de sunabilen, ince ve hafif kamyon kasaları, konteynerler ve kepçeler için etkin çözümleri üretebilecekleri anlamına gelir.

Tüm dünya genelinde, daha hafif yapılar için üreticilerin arayışı sürekli ve yoğundur. Daha hafif ağırlık, daha fazla taşıma kapasitesi ve daha iyi çevresel özellikler anlamına gelir.

İyi taşıma ekonomisi müşterilerimizin her zaman bir önceliğidir, ancak Hardox’un sunabileceği çevresel avantajlar giderek daha da önemli bir hale gelmektedir. Daha hafif bir taşıt, daha az yakıt kullanır ve daha az çalıştırmayı gerektirir ve böylece emisyonlar daha düşüktür.

Hardox dünya genelinde pazarda her zaman iyi karşılanmıştır. Müşteriler için avantajları yıllar boyunca net olmuş ve çelik dünyasında yeryüzünün en güçlü markalarından birinin yaratılmasını sağlamıştır.

Kamyon karoserlerinin, kazıcı kepçelerin ve diğer bitmiş ürünlerin pazarlanmasında Hardox adının kullanımına yönelik ilgi, SSAB’ın Hardox In My BodyTM konseptini başlatmaya karar vermesine yol açmıştır.

Hardox In My BodyTM SSAB’ın müşterilerine ürünlerin belirli kalite gerekliliklerini karşıladığını göstermenin bir yoludur. Hardox In My BodyTM için gereklilikleri karşılayan şirket sayısı günbegün artıyor. Pazarda geçen 40 yıldan sonra Hardox’un dünya pazarlarında liderliğini koruması, bunun iyi bir göstergesidir. Önümüzdeki yıllarda da korumayı amaçladığımız pozisyon da budur.

Resim 1
Dünyanın herhangi bir yerine bir damperli karoserine, konteyner veya kepçeye gitmek için bekleyen Hardox plakaları.

Resim 2
Christer Offerman, Oxelösund’ta kutlama pankartının önünde.


İletişim

Göknur Yücel Taşlı - SSAB SWEDISH STEEL ÇELİK DIŞ. TİC. LTD. ŞTİ., +90 216 3726370, goknur.tasli@ssab.com

SSAB, katma değerli, yüksek dayanımlı çelikte bir dünya lideridir. SSAB daha güçlü, daha hafif ve daha sürdürülebilir bir dünya oluşturmak amacıyla, müşterileri ile yakın işbirliği içinde geliştirdiği ürünleri sunmaktadır. SSAB, 45’in üzerinde ülkede çalışana sahiptir ve İsveç ve ABD’de üretim tesisleri bulunmaktadır. SSAB hisseleri, Stockholm’deki NASDAQ OMX Nordic Borsasında işlem görmektedir. www.ssab.com.

Tags: