• news.cision.com/
  • SSAB/
  • Nowy GreenCoat RWS – dla wysokiej jakości, zrównoważonych systemów rynnowych

Nowy GreenCoat RWS – dla wysokiej jakości, zrównoważonych systemów rynnowych

Report this content

Z myślą o rosnącym globalnym zapotrzebowaniu na zrównoważone materiały budowlane zapewniające jednocześnie większą wydajność, firma SSAB poszerza ofertę powlekanych organicznie stali GreenCoat® dla systemów rynnowych, wprowadzając GreenCoat RWS Pro BT z pięknym matowym wykończeniem. Stal ta posiada powłokę opartą na biotechnologii (BT), wykorzystującą szwedzki olej rzepakowy zamiast związków ropopochodnych i stanowi unikalne rozwiązanie na rynku.

Gdy pada, to leje jak z cebra. Produkty GreenCoat RWS dla systemów rynnowych są w stanie sprostać najsilniejszym opadom i burzom przy minimalnej konserwacji, a przy tym znakomicie wyglądać. Dostarczane są w szerokim wyborze kolorów i opcji połysku.

Powlekane organicznie stale GreenCoat RWS z SSAB oferują piękną estetykę, wysoką jakość i korzyści środowiskowe dla półokrągłych i prostokątnych systemów rynnowych. Dzięki systemowi obustronnej powłoki zapewniają znakomitą ochronę przed korozją (RC5) i zużyciem mechanicznym, nawet w najtrudniejszych warunkach atmosferycznych. Oferują również dużą elastyczność i formowalność, co pozwala na ich praktycznie dowolne kształtowanie.

Zrównoważone budownictwo

Obecne trendy budowlane wykazują rosnące zapotrzebowanie na zrównoważone materiały. W zgodzie z tymi trendami oraz ich rosnącą popularnością na całym świecie, nowy GreenCoat RWS Pro BT zapewnia wykonawcom poziom zrównoważonego rozwoju nie mający sobie równego na rynku, dzięki wykorzystaniu w powłoce znacznych ilości szwedzkiego oleju rzepakowego zamiast związków kopalnych. Efektem jest wysoka wydajność, łatwe formowanie i łatwa konserwacja produktu.

Stal to jeden z niewielu materiałów, które oferują 100 % podatność na recykling. Oznacza to, że może być skutecznie używana wiele razy bez utraty swoich własności i wydajności oraz bez tworzenia szkodliwych odpadów. Stal nadaje się także do ponownego użytku w tych samych lub nowych zastosowaniach, co czyni ją idealnym wyborem dla ekonomicznych i trwałych systemów rynnowych.

"Zrównoważony rozwój to nie jest już wybór architektów i wykonawców. „Dzięki naszym wysokojakościowym, powlekanym organicznie stalom GreenCoat®, zapewniamy najbardziej zrównoważone produkty o najlepszych właściwościach technicznych dla przemysłu budowlanego", mówi Olavi Huhtala, Wiceprezes SSAB Europe w SSAB Group.

Rozwój wspólnie z partnerami

Stal GreenCoat RWS Pro BT jest wynikiem ekstensywnej współpracy w zakresie rozwoju produktu, obejmującej informację zwrotną od klienta, śledzenie wyników badań oraz wykorzystywanie ekspertyz naszych partnerów. W efekcie końcowym powstał produkt, realizujący ideę zapewnienia wysokiej wydajności w zgodzie z podejściem ekologicznym. W projekt zaangażowani byli następujący partnerzy: Ruukki Construction (Finlandia), Plannja AB (Szwecja), Lindab AB (Szwecja), Budmat Bogdan Więcek (Polska) i Bratex Dachy (Polska).

Powlekane organicznie stale GreenCoat RWS spełniają wymagania rozporządzenia REACH i są całkowicie pozbawione chromianów.

Podpis pod zdjęciem:

  1. Olavi Huhtala, wiceprezes SSAB Europe grupy SSAB
  2. GreenCoat RWS Pro BT jest łatwy w konserwacji i efektywny kosztowo w trakcie całego cyklu życia produktu. Oferuje znakomity matowy wygląd, spełniający wysokie wymaganie estetyczne dla systemów rynnowych.
    © Budmat Bogdan Więcek
    © Bratex Dachy sp. z o.o. sp.k.

Dodatkowych informacji udziela:

Przemysław Beciński, Sales Manager, SSAB, przemyslaw.becinski@ssab.com

SSAB jest firmą produkującą stal z siedzibami w Skandynawii i Stanach Zjednoczonych. SSAB oferuje produkty i usługi o wartości dodanej opracowane w ścisłej współpracy z klientami, tworząc w ten sposób mocniejsze, lżejsze i bardziej proekologiczne rozwiązania. SSAB zatrudnia pracowników w ponad 50 krajach. SSAB ma zakłady produkcyjne w Szwecji, Finlandii i Stanach Zjednoczonych. Spółka SSAB jest notowana na giełdzie Nasdaq w Sztokholmie oraz na giełdzie Nasdaq w Helsinkach. www.ssab.com. Dołącz do nas również w mediach społecznościowych: Facebook , Instagram , LinkedIn , Twitter i YouTube .