SSAB, Komatek fuarında yeni nesil çelikleri tanıtıyor

SSAB, Komatek fuarında yeni nesil çelikler Domex 900/960 ve 1100’ü tanıtacak. Yeni çelikler daha yüksek dayanıma, iyi şekillendirilebilme, daha iyi kaynak yapılabilme ve kesim özelliklerine sahiptir. Bu sayede ağır taşıt veya vinç üreticileri, taşıt sağlamlığını ve ömrünü korurken daha hafif yapılar üretebilecektir. Kullanıcı açısından bunun anlamı, taşınan yük arttırılabilirken taşınan her ton mal için yakıt masrafının azaltılabilecek olmasıdır.

Yeni yüksek dayanımlı çelikler Domex 900/960 ve 1100, üreticilerin mevcut yapıları iyileştirebilmesine imkan tanırken, yeni Domex aynı zamanda tamamen yeni tasarım çözümlerine de kapı açmaktadır.

      SSAB Yapısal Çelik Global Koordinatörü Johan Broback Yeni Domex çeliklerimiz, yüksek dayanımları ve daha ince boyutları sayesinde, diğer hafif malzemelerle rekabet edebiliyor. Ayrıca çeliklerimiz, kolay şekillendirilebilme ve işlenebilmenin yanı sıra aşınmaya karşı son derece dayanıklı, değerlendirmesinde bulundu.

Domex, sıkı toleransları ve daha düz yüzeyleri ile tanınıyor ve yeni çelikler de doğal olarak bu özellikleri sunuyor. Malzemenin mükemmel bükülme, kesim ve kaynak yapılabilme özellikleri de, yeni parçaların tasarımı ve üretimi sırasında taşıt üreticilerinin yararlanabileceği bazı özellikler.

      Broback, daha ince malzemenin kaynak yapmak ve kesmek için daha az malzeme gerektiği anlamına geldiğini ve bu sayede malzemeyi kullanan ve ürünü üreten atölyeye daha yüksek üretkenlik sağlandığını ifade etti.

Daha ince çelik ve daha hafif yapılar aynı zamanda üreticinin hem enerji hem malzeme tüketimini azaltabileceği anlamına geliyor. Tüm bunlar daha fazla üretim tasarrufu ve daha çevre dostu bir üretim sağlıyor.

Yeni geliştirilen Domex çeliklerle birlikte tüm aile artık 240’tan 1.100 MPa’ya kadar dayanım seviyelerini kapsıyor.

      Broback, yeni Domex 900, 960 ve 1100 çeliklerin tam potansiyelinden yararlanmak için genellikle yeni tasarım gerekiyor,’ dedi. Ancak müşteri fırsatları inkar edilemeyecek bir şekilde arttı.

Ayrıntılı bilgi için, iletişim bilgilerimiz:

Türkiye Satış Müdürü – Lemi Özden, 90 532 432 50 35

SSAB is a global leader in value added, high strength steel. SSAB offers products developed in close cooperation with its customers to create a stronger, lighter and more sustainable world.SSAB has employees in over 45 countries and operates production facilities in Sweden and the US. SSAB is listed on the NASDAQ OMX Nordic Exchange, Stockholm. www.ssab.com

Tags:

About Us

SSAB is a Nordic and US-based steel company. SSAB offers value added products and services developed in close cooperation with its customers to create a stronger, lighter and more sustainable world. SSAB has employees in over 50 countries. SSAB has production facilities in Sweden, Finland and the US. SSAB is listed on the NASDAQ OMX Nordic Exchange in Stockholm and has a secondary listing on the NASDAQ OMX in Helsinki. www.ssab.com.

Subscribe

Media

Media

Documents & Links