SSAB, yüksek sıcaklıklarda kullanıma yönelik çeliği sunuyor

Toolox, yüksek sıcaklık karakteristikleri ile Komatek Fuarında SSAB tarafından sunulacaktır. Başlangıçta plastik parçaların dökümü için geliştirilmiş olan bu çelik, ayrıca yüksek sıcaklıkta büyük kuvvetlere ve yüksek aşınmaya maruz kaldığı zorlu ortamların gerektirdiği karakteristiklere de sahip olduğunu  kanıtlamıştır. Toolox için SSAB tarafından belirlenen hedef grup makine üreticileri olarak belirlenmiştir.

Bu yüksek sıcaklık karakteristikleri, örneğin Toolox ile üretilen bir iş makinası kovasının artık çok yüksek sıcaklıklara sahip cüruf ve diğer malzemelerin taşındığı termik santraller ve metal endüstrileri gibi sektörlerde kullanılabileceği anlamına geliyor.

      SSAB’de Bölge Satış Müdürü olarak görev yapan Ludger Weichert. “Toolox, yüksek aşınma ve yüksek sıcaklıklara sahip uygulamalarda kullanılabilecek çelik için pazar talebini karşılamamıza izin veriyor,” diye ifade ediyor.

Şirketin çok iyi bilinen çelik markası olan Hardox’tan geliştirilen Toolox, üretim prosesinde tamamen yeni karakteristikler kazanmıştır. SSAB, yeni çeliğine Toolox adını vererek, bu yeniliği pazarda açıkça ortaya koyuyor.

Çelik sacın üretilmesi büyük bir kuvvet ve enerji gerektirir, bunun karşılığında ise kalıpta yüksek sıcaklıklar doğurur. Aynı husus, pirinç ve alüminyumun üretim prosesinde ergitilip şekil verilmesi işleminde de geçerlidir. SSAB’nin Toolox çeliği bu zorlu prosesler için de uygundur.

      Yüksek sıcaklıklara ve yüksek aşınmaya sahip endüstrilerde ve uygulamalarda kullanılacak takım çeliğinin sahip olması gereken anahtar karakteristikler sertlik ve tokluktur. Bu özellikler Toolox’un sahip olduğu temel özelliklerdir.” Diyor Weichert. “Mayıs ayında Komatek fuarında müşterilerimizle buluşmayı ve Toolox’un mükemmel karakteristiklerini onlara sunmayı gerçekten bekliyoruz.”

Ayrıntılı bilgi için, iletişim bilgilerimiz:

Türkiye Satış Müdürü – Lemi Özden, +90 532 432 50 35

SSAB is a global leader in value added, high strength steel. SSAB offers products developed in close cooperation with its customers to create a stronger, lighter and more sustainable world.SSAB has employees in over 45 countries and operates production facilities in Sweden and the US. SSAB is listed on the NASDAQ OMX Nordic Exchange, Stockholm. www.ssab.com

Tags:

Subscribe

Media

Media

Documents & Links