• news.cision.com/
  • Stena Line Baltic Sea/
  • „Stena Line“ siekia tapti laivininkystės bendrove, visame pasaulyje pasižyminčia kaip labiausiai įvairiapusė, kurioje dirbančių vadovių moterų skaičius iki 2022 m. padvigubėtų.

„Stena Line“ siekia tapti laivininkystės bendrove, visame pasaulyje pasižyminčia kaip labiausiai įvairiapusė, kurioje dirbančių vadovių moterų skaičius iki 2022 m. padvigubėtų.

Report this content

Švedijos jūrinių keltų bendrovė per penkerius metus įdarbintų moterų vadovių skaičių padidino net 42 procentais ir išsikėlė sunkiai pasiekiamą tikslą – užtikrinti, kad iki kitų metų pabaigos moterys vadovės užimtų 30 procentų visų vadovaujančių pareigų.

Iš viso pasaulio 1,2 mln. jūrininkų, moterų tėra tik menki 2 proc., todėl jūrinių keltų bendrovė „Stena Line“ jau imasi įvairiapusės veiklos, kad minėta padėtis pasikeistų. Siekdama pašalinti šią lyčių neatitiktį bendrovė ėmėsi sunkaus darbo ir vos per penkerius metus pasiekė, kad moterys vadovės būtų vienas iš kiekvienų penkių bendrovės darbuotojų (20 procentų iš visų vadovų) – vadovių moterų skaičius padidėjo 42 procentais. Tačiau tikslas kur kas sudėtingesnis – iki 2022 m. pabaigos bendrovė siekia užtikrinti, kad 30 procentų bendrovės visų lygių, visų vadovų būtų moterys – jūrų keltuose ir uostuose bei valdymo grupėse ir, svarbiausia, laivuose.

Lyčių lygybė – tai viena iš pagrindinių sričių, kurią „Stena Line“ siekia pertvarkyti taikydama JT organizacijos Tvariosios plėtros tiksluose numatytą Tvarumo strategiją. Kadangi tik maža dalis visų pasaulio jūrininkų dalis yra moterys, tai laivininkystės sektorius šiuo atžvilgiu gerokai atsilieka nuo kitų sektorių. „Stena Line“ nusprendė imtis iniciatyvos, kad užtikrintų įvairovę.

„Turime užtikrinti, kad galėtumėme sudominti, įdarbinti ir išlaikyti talentingiausiuosius ir šiuo tikslu įdarbindami visų lyčių asmenis visokioms pareigoms. Lyčių lygybė suteikia mums daugiau išmanymo renkantis pasaulyje, kuriame bendrovės varžosi dėl talentingų žmonių. Moksliniais tyrimais yra patvirtinta, kad lygias galimybes užtikrinančios bendrovės yra kūrybingesnės ir lengviau diegiančios naujoves bei uždirba daugiau pinigų“ – sako Margareta Jensen Dickson, „Group Head of People“, „Stena Line“.

„Stena Line“ įvairovės užtikrinimo tikslai grindžiami JT Tvariosios plėtros 5 tikslais – Užtikrinkite lyčių lygybę ir suteikite teisę visoms moterims ir merginoms – ir, visų pirma, siekiant 5.5 tikslo Užtikrinti visišką ir veiksmingą dalyvavimą ir lygias galimybes siekiant vadovavimo visais sprendimų priėmimo lygiais dalyvaujant politiniame, ekonominiame ir viešajame gyvenime“. Siekiama sėkmingai taikyti vieną iš pagrindinių rodiklių, kuris patvirtina minėto tikslo pasiekimą – vadovaujančius postus užimančių moterų skaičius.  Siekdama šio tikslo „Stena Line“ įgyvendino vadovių moterų skaičiaus didinimo bendrovėje strategiją. Buvo verta siekti šio tikslo. Per trumpesnį kaip penkerių metų laikotarpį procentinė vadovių moterų dalis bendrovėje padidėjo nuo vienos iki penkių, padidėjimas sudaro 42 procentus. Tačiau bendrovė yra numačiusi kur kas sunkiau pasiekiamą tikslą. Iki 2022 m. pabaigos bendrovė siekia užtikrinti, kad 30 procentų bendrovės visų lygių, visų vadovų būtų moterys – jūrų keltuose ir uostuose bei valdymo grupėse ir bendrovės laivuose. Ilgalaikis „Stena Line“ tikslas – užtikrinti visišką lyčių lygybę.

Siekdama šių tikslų „Stena Line“ ėmėsi tam tikrų veiksmų, įskaitant:

  • Tęstinumo planavimas: buvo įgyvendintas siekiant užtikrinti, kad visais bendrovės lygiais planuojant vadovų tęstinumą, būtų įtraukiamos visos lytys.
  • Įdarbinimo tradicijų keitimas: naujos tvarkos taikymas siekiant pakeisti žmonių įdarbinimą įvairioms pareigoms, visų pirma tais atvejais, jeigu nustatoma, kad lyčių pusiausvyra nebuvo užtikrinta.
  • Visuotinis vadovių moterų tinklas: Naujas visų vadovių moterų „Stena“ sektoriaus tinklas turi būti pradėtas taikyti 2021 m. Taikant minėtą tinklą siekiama aiškiau apibrėžti daugiau moterų vaidmens modelių, sukurti įvairesnius ryšius „Stena“ sektoriuje bei sudominti, skatinti ir užtikrinti jaunų vadovių moterų ugdymą diegiant visuotinį „Stena“ tinklą. 
  • Visuotinė darbdavio įvaizdžio gerinimo kampanija: Tarptautinę moterų dieną, 2021 m. kovo 8 d., „Stena Line“ pradės laivininkystės ir transporto sektorių moterims skirtą visuotinę darbdavio įvaizdžio gerinimo kampaniją socialiniuose tinkluose. Kampanija truks iki metų pabaigos ir bus iškeliami moters ir vadovų vaidmens modeliai skirtingose bendrovės dalyse.

Viena iš vykdant kampaniją pasitelkiamų moterų vadovių yra Maija Prostorova – srautų ir eismo organizatorė bei kordinatorė Liepojos uoste. Maija yra atsakinga už krovinių ir keleivių srautų organizavimą, keleivių bei įgulos įlaipinimo proceso kontrolę.

Skaitykite daugiau apie Maiją ir kitas „Stena Line“ nuostabias moteris čia (anglų kalba): https://www.stenaline.com/career/women-in-maritime/

Norėdami gauti daugiau informacijos, susisiekite šiais kontaktais:

„Stena Line Group” Ryšių su žiniasklaida skyrius :

+46 (0)31 85 85 32, press@stenaline.com

 Stena Line“ yra viena didžiausių keltų kompanijų pasaulyje, turinti 37 laivus ir teikianti 17 keltų maršrutų paslaugas visoje Šiaurės Europoje. Stena Line“ yra svarbi Europos logistikos tinklo dalis, išsiskirianti naujais įvairiarūšiais krovinių gabenimo sprendimais derinant transportą geležinkeliais, keliais ir jūra.  Stena Line“ taip pat atlieka svarbų vaidmenį Europos turizmo srityje vykdant plačios apimties keleivių gabenimo veiklą. 1962 metais įkurtą kompaniją valdo šeima, atstovybė įsikūrusi Geteborge. Stena Line“ priklauso Stena AB Group“, kurioje dirba 16 000 darbuotojų, metinė apyvarta siekia 37 mlrd. švediškų kronų.

Subscribe

Media

Media