• news.cision.com/
  • TCO Development/
  • Dzięki przewodnikom dotyczącym zakupów produktów IT zgodnych z zasadami zrównoważonego rozwoju kupujący mogą odnieść sukces

Dzięki przewodnikom dotyczącym zakupów produktów IT zgodnych z zasadami zrównoważonego rozwoju kupujący mogą odnieść sukces

Report this content

Dzięki czterem nowym przewodnikom firmy mogą przejąć odpowiedzialność społeczną i środowiskową w ramach zakupów produktów IT. Przewodniki udostępnia organizacja wydająca TCO Certified — wiodący globalny certyfikat zgodności z zasadami zrównoważonego rozwoju.

Komputery, monitory i inne produkty IT wiążą się z wieloma ryzykami w obszarze zrównoważonego rozwoju, takimi jak minerały z regionów ogarniętych konfliktami, substancje niebezpieczne i złe warunki pracy w łańcuchu dostaw. Wybór produktów IT, które są lepsze dla ludzi i planety, może mieć ogromne znaczenie.

—Coraz większa rola zakupów oznacza, że takie kwestie jak wpływ na klimat, kierowanie odpadów ze składowisk do dalszej obróbki i etyka łańcucha dostaw stanowią obecnie najważniejsze czynniki w zakresie każdego zakupu. Chcemy pomagać nabywcom produktów IT w ograniczaniu ryzyka odpowiedzialności dotyczącego kupowanej elektroniki zarówno w obszarze ochrony środowiska, jak i łańcucha dostaw — mówi Clare Hobby, Clare Hobby Director Purchaser Engagement Global w TCO Development, organizacji wydającej certyfikaty TCO Certified.

Zestaw przewodników obejmuje cztery podstawowe dokumenty, dzięki którym kupujący mogą wdrożyć lub rozwijać proces zakupowy zgodny z zasadami zrównoważonego rozwoju.

Przewodnik dotyczący zakupów produktów IT zgodnych z zasadami zrównoważonego rozwoju z certyfikatem TCO Certified 
W szczegółowym przewodniku opisano proces zakupowy i wyjaśniono, co należy zrobić, aby wdrożyć proces zakupów produktów IT zgodny z zasadami zrównoważonego rozwoju z zastosowaniem certyfikatu TCO Certified.

Podsumowanie kryteriów dla certyfikatu TCO Certified, generacja 8
Szczegółowe podsumowanie wszystkich kryteriów dla certyfikatu TCO Certified oraz krótki opis metod niezależnej weryfikacji zgodności. 

Zalecane sformułowania w zakresie korzystania z certyfikatu TCO Certified w procesie zaopatrzenia

Zalecane sformułowania w zakresie uwzględnienia certyfikatu TCO Certified w ofertach przetargowych, politykach i innych dokumentach zaopatrzeniowych. 

Równoważny dowód zgodności
W przypadku nabywców, którzy są zobowiązani do przyjęcia równoważnego dowodu zgodności z certyfikatem TCO Certified, w niniejszym przewodniku opisano konkretny dowód, którego należy zażądać. 

Dzięki certyfikatowi zakupy zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju są łatwiejsze i bardziej efektywne, ponieważ nabywca może skorzystać z wielu gotowych kryteriów i nie musi samodzielnie wykonywać tej pracy. Jednak, aby kryteria były efektywne, zgodność musi zostać zweryfikowana niezależnie. Samo zaufanie do informacji o produkcie lub do własnych oświadczeń producenta nie wystarczy i może prowadzić do nieuczciwych porównań oraz pseudo ekologicznego marketingu.

Certyfikat TCO Certified opiera się na dobrze ugruntowanym i skutecznym systemie niezależnej weryfikacji, który zapewnia przejęcie odpowiedzialności przez branżę i korygowanie niezgodności. Co roku niezależni weryfikatorzy poświęcają ponad 20 000 godzin, testując produkty, przeprowadzając inspekcje w zakładach i realizując działania pokontrolne, dzięki czemu certyfikat TCO Certified jest jednym z najsolidniejszych systemów certyfikacji na rynku.

— Wyjątkowe i najskuteczniejsze w naszym systemie weryfikacji jest to, że nie jest on opcjonalny – jest obowiązkowy dla wszystkich certyfikowanych przez nas produktów, a także zakładów, w których są one wytwarzane. Dzięki temu działy zaopatrzenia mogą korzystać z certyfikatu TCO Certified, mając dużą pewność, że skutkuje on wdrożeniem rzeczywistych zmian — dodaje Clare Hobby.

Dalsze informacje i dostęp do przewodników uzyskasz tutaj.
 

Contact
Cassandra Julin
Global PR and Communication Manager
press@tcodevelopment.com

Press room
Find more information in our press room.

About TCO Certified
With over 25 years of experience, TCO Certified is the world-leading sustainability certification for IT products. Our comprehensive criteria are designed to drive social and environmental responsibility throughout the product life cycle. Covering 11 product categories including displays, computers and mobile devices, compliance is independently verified, both pre and post certification.

Subscribe

Media

Media