Quiz na temat e-odpadów promuje Międzynarodowy Dzień Bez Elektrośmieci

14 października obchodzimy Międzynarodowy Dzień Bez Elektrośmieci, którego celem jest redukcja obciążenia, jakie e-odpady wywierają na środowisko oraz oszczędzanie zasobów naturalnych. Aby wspomóc działania edukacyjne i proświadomościowe TCO Development ogłasza quiz na temat e-odpadów.

W 2019 roku na całym świecie wytworzono 53,6 milionów ton e-odpadów, co stanowi wzrost o 21%, tylko w ciągu ostatnich pięciu lat. E-odpady to wciąż najszybciej na świecie rosnące źródło odpadów. Szacuje się, że do roku 2020 ich ilość wzrośnie do 74 milionów ton. Wiele z tych odpadów przetwarza się w niebezpieczny sposób, powodując zanieczyszczenie, ryzyko dla ludzkiego zdrowia oraz utratę cennych, ograniczonych zasobów. Większość krajów zmaga się z odpowiedzialnym zagospodarowaniem ogromnych ilości wyrzucanych sprzętów. W ciągu 2019 roku zebrano i poddano recyklingowi jedynie 17% e-odpadów.
 
Aby zmniejszyć ilość e-odpadów, globalny certyfikat zrównoważonego rozwoju TCO Certified stawia na cyrkularne podejście do produkcji i użytkowania produktów IT. Kryteria uzyskania certyfikatu TCO Certified dla produktów IT to trwałość, możliwość naprawy i aktualizacji oraz recyklingu. Certyfikowane produkty mogą służyć dłużej, a materiały, z których są wykonane, można odzyskać.
 
Od tego roku, TCO Certified oferuje dodatkową certyfikację dla e-odpadów przeznaczoną dla najlepszych w swej klasie produktów, spełniających ścisłe kryteria zrównoważonego rozwoju. Program E-waste Compensated daje organizacjom zakupowym sposobność wzięcia odpowiedzialności za generowane przez nich e-odpady.
 
Celem Międzynarodowego Dnia Bez Elektrośmieci jest podniesienie świadomości prawidłowej utylizacji e-odpadów na całym świecie. W tym roku szczególną uwagę przywiązujemy do edukacji. W ubiegłym roku w inicjatywie udział wzięło 112 organizacji z 48 krajów. Ten rok powinien być równie udany.
 
Mamy nadzieję, że dzięki Międzynarodowemu Dniu Bez Elektrośmieci ludzie zrozumieją, że ważne jest, by ponownie używać, naprawiać, odsprzedawać produkty lub utylizować je w odpowiedzialny sposób – mówi Pascal Leroy, Dyrektor Generalny WEEE Forum, stojącego za inicjatywą europejskiego stowarzyszenia na rzecz systemów zbiórki i odzyskiwania odpadów elektrycznych i elektronicznych.
 
W celu realizacji tegorocznego tematu – edukacji – TCO Development ogłosiło quiz na temat e-odpadów, którego zadaniem jest edukowanie oraz zwiększenie świadomości konsumentów i organizacji zakupowych do wzięcia odpowiedzialności za swoje e-odpady.
 
W celu zredukowania e-odpadów, najważniejsze jest, aby utrzymać dany produkt jak najdłużej w obiegu poprzez ponowne użytkowanie, naprawę lub odsprzedaż. Jeżeli jest to niemożliwe, należy się upewnić, że produkt zostanie poddany recyklingowi w sposób odpowiedzialny – mówi Clare Hobby, Global Director of Purchaser Engagement w TCO Development.
 
Zacznij od prostej rzeczy. Spójrz na swój sprzęt IT i pomyśl, czy możesz go używać rok dłużej – dodaje Clare Hobby.
 
Rozwiąż quiz e-odpady, aby sprawdzić swoją wiedzę na temat elektrośmieci.
 
O Międzynarodowym Dniu Bez Elektrośmieci
Celem Międzynarodowego Dnia Bez Elektrośmieci jest zachęcenie konsumentów do recyklingu swoich e-odpadów. Za inicjatywą stoi Forum WEEE, europejskie stowarzyszenie na rzecz systemów zbiórki i odzyskiwania odpadów elektrycznych i elektronicznych, oraz ponad stu członków i interesariuszy zewnętrznych

Contact
Cassandra Julin
Global PR and Communication Manager
press@tcodevelopment.com

Press room
Find more information in our press room.

About TCO Certified
With over 25 years of experience, TCO Certified is the world-leading sustainability certification for IT products. Our comprehensive criteria are designed to drive social and environmental responsibility throughout the product life cycle. Covering 11 product categories including displays, computers and mobile devices, compliance is independently verified, both pre and post certification.

Tags:

Subscribe

Media

Media