• news.cision.com/
  • TCO Development/
  • TCO Development ogłasza listę bezpiecznych zamienników dla chemikaliów wykorzystywanych w produkcji sprzętu IT

TCO Development ogłasza listę bezpiecznych zamienników dla chemikaliów wykorzystywanych w produkcji sprzętu IT

Report this content

TCO Development, organizacja stojąca za wiodącą certyfikacją dla sprzętu technologicznego – TCO Certified, zrewolucjonizowała stosowanie substancji chemicznych w certyfikowanych produktach IT poprzez stworzenie listy bezpieczniejszych alternatyw. Teraz, w 2021 roku, „TCO Certified Accepted Substance List” zostanie poszerzona o chemikalia procesowe stosowane w produkcji produktów IT, chroniące pracowników w całym łańcuchu dostaw.

W procesach produkcyjnych na całym świecie stosowanych jest obecnie 352 000 różnych rodzajów chemikaliów i ich mieszanin. Szacuje się, że dziesiątki tysięcy z nich wykorzystywanych jest przy produkcji urządzeń IT. Według globalnego raportu ONZ z sierpnia 2018 roku – obejmującego wszystkie gałęzie przemysłu – z powodu narażenia na substancje chemiczne, co 15 sekund umiera na świecie pracownik.

- Nasze prawie 30-letnie doświadczenie w wysiłkach na rzecz zrównoważonego podejścia do kwestii produkcji w branży IT przekonało nas, że samo zakazywanie tego co złe nie wystarczy. To już za mało. Z powodu nieodpowiedzialnych decyzji często zdarza się, że to co zostało ograniczone ze względu na szkodliwość, szybko zostaje podmienione czymś innym. Niestety, najczęściej wspomniany zamiennik jest jeszcze bardziej szkodliwy. Prawodawstwo w tym zakresie pozostaje jednak w tyle, dlatego niezbędne było podjęcie szczególnych kroków. I tu właśnie wkroczyliśmy my – mówi Sören Enholm, Dyrektor Generalny TCO Development, organizacji stojącej za TCO Certified, wiodącym na świecie certyfikatem zrównoważonego rozwoju dla produktów IT.

Niebezpieczne substancje stosowane w urządzeniach IT, jak również w procesie ich produkcji, są w dużym stopniu zagrożeniem dla zdrowia ludzkiego i środowiska naturalnego. Dzięki „TCO Certified Accepted Substance List” niebezpieczne chemikalia utrzymywane są z dala od ludzi i środowiska. 

Ocena substancji chemicznych jeszcze przed ich użyciem jest jedynym bezpiecznym kierunkiem. Według organizacji TCO Development, substancja chemiczna jest uważana za roztwór wysokiego ryzyka, dopóki nie zostanie bezsprzecznie udowodnione, że jest inaczej. „TCO Certified Accepted Substance List” jest nieustannie modyfikowana, ponieważ chemikalia znajdujące się na niej mogą być poddane ponownej weryfikacji w świetle nowych odkryć naukowych.     

- Ta szczególna lista, to nasz wkład w przemysł i w efekcie w całe społeczeństwo. Jest ona publiczna, dostępna dla każdego, niezależnie od branży czy obszaru geograficznego, w którym produkowane są urządzenia IT. W świetle tego, niewiedza lub zaniechanie nie mogą być już żadnym usprawiedliwieniem – podsumowuje Sören Enholm.  

Więcej informacji na temat „TCO Certified Accepted Substance List” można znaleźć w raporcie: Impacts & Insights 2021: Navigating the Sustainable IT Revolution
 

Contact
Cassandra Julin
Global PR and Communication Manager
press@tcodevelopment.com

Press room
Find more information in our press room.

Toward sustainable IT products

With over 30 years of experience, TCO Certified is the world-leading sustainability certification for IT products. Our comprehensive criteria are designed to drive social and environmental responsibility throughout the product life cycle. Covering 11 product categories including displays, computers and mobile devices, compliance is independently verified, both pre and post certification.
 

Subscribe

Media

Media