• news.cision.com/
  • Valmet Oyj/
  • Valmet wzmacnia swoją pozycję biznesową poprzez przejęcie PMP Group, dostawcę technologii i serwisów dla przemysłu papierniczego

Valmet wzmacnia swoją pozycję biznesową poprzez przejęcie PMP Group, dostawcę technologii i serwisów dla przemysłu papierniczego

Report this content

Valmet Oy notatka prasowa 11 września, 2020, 3:30 p.m. EET

11 września 2020 Valmet podpisał umowę wstępną o przejęciu PMP Group (Polska). Wartość nabywanego przedsiębiorstwa wyniesie około 64 miliony Euro plus warunkowa i uzależniona od wyniku finansowego premia. Szacuje się, że akwizycja dojdzie do skutku najwcześniej 1 października 2020 roku.

PMP Group dostarcza technologie i usługi procesowe do maszyn papierniczych produkujących papiery higieniczne, papiery białe i kartony na całym świecie, koncentrując się na małych i średnich maszynach do produkcji papierów higienicznych oraz przebudowach maszyn produkujących papiery opakowaniowe oraz papiery białe . Sprzedaż netto firmy wyniosła około 70 mln euro w roku podatkowym 2019. Firma zatrudnia około 650 osób, z których większość znajduje się w Polsce, a reszta w Chinach, USA i Włoszech.

Jari Vähäpesola, Prezes Biznesu Papierniczego w Valmecie:

„W wyniku przejęcia dojdzie do połączenia dwóch firm z różnymi ofertami i segmentami klientów. Portfolio technologii i usług PMP dla małych i średnich maszyn do produkcji papierów higienicznych, opakowaniowych i papierniczych będzie bardzo dobrym uzupełnieniem aktualnej oferty Valmeta w zakresie technologii papierniczej oraz usług związanych z szerokimi i szybkimi maszynami i przebudowami. Wraz z portfolio produktów PMP, ich kompetencjami i obecnością na strategicznych rynkach, stworzymy nowe możliwości biznesowe i jeszcze bardziej wzmocnimy nasze możliwości obsługi globalnych producentów papieru, tektury i bibułki. PMP ma bardzo wykwalifikowany zespół i serdecznie witam ich w Valmecie ”- mówi Jari Vähäpesola, Prezes Biznesu Papierniczego w Valmecie.

Mirosław Pietraszek, Prezes PMP Group:

„Dołączenie do korporacji Valmet otwiera nowy rozdział w bogatej historii PMP w przemyśle celulozowo-papierniczym i stanowi ogromny krok naprzód dla naszego przyszłego rozwoju. Jestem przekonany, że wspólne zasoby technologiczne, produkcyjne i ludzkie na naszych kluczowych rynkach pozwolą nam wznieść się na wyżyny i ostatecznie wpłynąć na rozwój całej branży papierniczej ”- mówi Mirosław Pietraszek, Prezes PMP Group.

PMP Group – firma z długą historią w branży celulozowo papierniczej

PMP Group jest dostawcą maszyn produkujących papiery higieniczne, papier i tekturę. Firma pracuje dla przemysłu celulozowo-papierniczego od ponad 165 lat. 650 pracowników jest zlokalizowanych w Jeleniej Górze i Świeciu w Polsce, Changzhou w Chinach, South Beloit w USA i Lucce we Włoszech.

VALMET
Corporate Communications

W razie dodatkowych pytań proszę kontaktować się z:
Jari Vähäpesola, Business Line President, Paper, Valmet, tel. +358 405586555
Anu Salonsaari-Posti, SVP, Marketing and Communications, tel. +358 10 672 0000

Valmet jest wiodącym światowym twórcą i dostawcą technologii procesowych, automatyzacji i usług dla przemysłu celulozowego, papierniczego i energetycznego. Chcemy stać się światowym mistrzem w obsłudze naszych klientów.

Bogata oferta technologiczna Valmet obejmuje celulozownie, linie do produkcji bibuły, kartonu i papieru, a także elektrownie do produkcji bioenergii. Nasze zaawansowane usługi i rozwiązania w zakresie automatyzacji poprawiają niezawodność i wydajność procesów naszych klientów oraz usprawniają efektywne wykorzystanie surowców i energii.

Sprzedaż netto firmy Valmet w 2019 roku wyniosła około 3,5 miliarda euro. Ponad 13 000 naszych specjalistów na całym świecie pracuje blisko naszych klientów i każdego dnia dokłada wszelkich starań, aby ich wyniki były lepsze. Siedziba Valmet znajduje się w Espoo w Finlandii, a jej akcje są notowane na giełdzie Nasdaq w Helsinkach.

Więcej informacji www.valmet.comwww.twitter.com/valmetglobal

Processing of personal data


Subscribe