• news.cision.com/
  • WICONA/
  • Diagonale - najlepszy nowoczesny dom studencki z jasną wizją zielonej przyszłości

Diagonale - najlepszy nowoczesny dom studencki z jasną wizją zielonej przyszłości

Report this content

Granica między pracą, nauką i czasem wolnym stają się coraz bardziej zatarte. Z powodu Covid19 rzeczywistość się zmieniła, praca i nauka na odległość stały się teraz normą. Nasze biuro, czy też gabinet, będzie prawdopodobnie znacznie bardziej mobilne, co prowadzi nas do pytania, jak będą wyglądać domy studenckie w przyszłości. Diagonale w Oslo to zarówno biura, jak i mieszkania studenckie, a budynek opisywany jest jako część nowoczesnego Oslo - dowiedzmy się dlaczego.

Co będzie ważne dla przyszłych akademików? Bliskość świetnych sal wykładowych lub przestrzeni dydaktycznych prawdopodobnie nie znajdzie się na liście priorytetów - pandemia uczyniła nas znacznie bardziej elastycznymi, jeśli chodzi o fizyczną infrastrukturę nauczania. Jednak jednym z ważnych aspektów, jeśli chodzi o mieszkania dla studentów, są nadal przestrzenie, które zachęcają do interakcji społecznych. Najemcy Diagonale mieści się w samym środku centrum miasta, gdzie znajduje się wiele obiektów kulturalnych, restauracji i sklepów. Diagonale usytuowany jest tak centralnie, jak to tylko możliwe. Poza tym, że budynek znajduje się w samym centrum miasta, najemcy mają również dostęp do własnej oazy - dużego tarasu na dachu. Stamtąd rozpościera się piękny widok na całe miasto.Jak wynika z badań, obecność studentów na terenach miejskich pozytywnie wpływa na życie miasta. Akademiki to orędzie dla zrównoważonych miast, które zapewniają bezpieczeństwo, życie i ruch. Uczeń nie tylko znajduje się w samym centrum, ale także blisko natury. Nie wybierając się daleko mogżna wypożyczyć kajak, popływać lub wybrać się na wycieczkę do Ekebergsparken, gdzie poznajemy zarazem naturę i kulturę. Istnieją tu również możliwości dla rolnictwa miejskiego.

Diagonale składa się z dwóch bloków, z których jeden to 9-kondygnacyjny budynek biurowy, a drugi to akademik z 308 mieszkaniami. Oba budynki są połączone przez niższe piętro z udogodnieniami, takimi jak parking. Solidne materiały i przemyślane rozwiązania to symbol budynku. Część biurowa budynku uzyskała pożądaną klasyfikację BREEM-NOR w ocenie Very Good, a oba bloki posiadają klasę energetyczną A.

Architekt: Lund Hagem Arkitekter, Atelier Oslo
Wykonawca: Staticus
Rozwiązania WICONA: WICTEC EL SK (oparty na WL75)

Fotografia: bygg.no v/ Arve Brekkhus


-

 

Hubert Wiśniewski
Commercial Director

T: +48 604 176 004
E: hubert.wisniewski@hydro.com

 ________________________________

W ciągu ostatnich kilku dekad marka WICONA stała się synonimem systemów aluminiowych, spełniających najwyższe standardy. Wysokie wymagania technologiczne, rygorystyczne pod względem systemowym i jakość przetwarzania produktów, a także kompleksowe usługi i konsultacje przyczyniają się znacząco do sukcesu marki.

WICONA należy do norweskiej firmy Hydro, w pełni zintegrowanej firmy aluminiowej, zatrudniającej 35 000 pracowników w 40 krajach na wszystkich kontynentach, łączącej lokalną wiedzę fachową, światowy zasięg i niezrównane możliwości w zakresie badań i rozwoju.

>> www.wicona.pl

Tags:

Subscribe

Media

Media

Documents & Links