Hydro Building Systems i Saint-Gobain Glass łączą siły, aby poprowadzić rynek w kierunku fasad niskoemisyjnych
Hydro Building Systems i Saint-Gobain Glass łączą siły w celu zmniejszenia emisji dwutlenku węgla, pomagając przemysłowi budowlanemu w projektowaniu zrównoważonych fasad z wbudowaną cyrkulacją. Obydwie firmy przodują w tym zakresie, stosując produkty o niskim poziomie emisji dwutlenku węgla dzięki wysokiemu procentowi materiałów pochodzących z recyklingu: chodzi tu o aluminiowe produkty fasadowe Hydro Building Systems produkowane z Hydro CIRCAL® 75R oraz szklane podłoże Saint-Gobain Glass ORAÉ®.
Bruno Mauvernay (z lewej), Dyrektor Zarządzający Działu Fasad Szklanych w Saint-Gobain i Henri Gomez (z prawej), Wiceprezes Hydro Building Systems.
Hydro CIRCAL® 75R, wprowadzony po raz pierwszy na rynek w 2019 roku, to pierwszorzędnej jakości aluminium wykonane z minimum 75% przetworzonego złomu poużytkowego. Hydro CIRCAL® 75R ma ślad węglowy należący do najniższych na świecie: 2,3 kg CO2 na kilogram aluminium.
ORAÉ® to nowy substrat szklany o pierwszym na świecie najniższym śladzie węglowym. Zgodnie z EPD, ORAÉ® ma zweryfikowaną wartość śladu węglowego wynoszącą 6,64 kg ekwiwalentu CO2 na metr kwadratowy (dla podłoża o grubości 4 mm), co stanowi redukcję o 42% w porównaniu z europejskim bazowym szkłem bezbarwnym Saint-Gobain Glass. Osiągnięto to dzięki wykorzystaniu odnawialnej energii elektrycznej i zawartości surowców wtórnych na poziomie 64%.
Dzięki wspólnemu zaangażowaniu w zrównoważony rozwój, Saint-Gobain Glass i Hydro Building Systems, do których należą marki TECHNAL, WICONA, SAPA i DOMAL, pomagają deweloperom i specjalistom w tworzeniu bardziej zrównoważonych budynków o niższym poziomie emisji dwutlenku węgla. Budynki są obecnie odpowiedzialne za 39% światowej emisji gazów cieplarnianych.
Według badań dotyczących oceny cyklu życia elewacji szacuje się, że emisję dwutlenku węgla pochodzącą z fasady budynku można zmniejszyć nawet o połowę, łącząc systemy elewacyjne wykonane ze szkła Hydro CIRCAL® 75R z produktami ORAÉ®, takimi jak szkło przeciwsłoneczne COOL-LITE® XTREME ORAÉ®.
Ponadto, ze względu na rygorystyczne przepisy dotyczące emisji oraz prosty fakt, że rezerwy zasobów powoli, ale nieuchronnie się wyczerpują, rośnie światowe zainteresowanie „górnictwem miejskim”. Hydro Building Systems i Saint-Gobain Glass osobno inwestują w rozwój partnerstwa w zakresie górnictwa miejskiego w całej Europie, zgodnie ze swoim podejściem do cyrkularności. Każda z firm wdrożyła inicjatywy mające na celu zbiórkę i recykling wycofanego z eksploatacji aluminium i szkła, wspierając w ten sposób podejście zrównoważony rozwój. Takie działania są obecnie prowadzone w ramach renowacji budynków we Francji.
Wreszcie, inwestując w produkty pochodzące z recyklingu i nadające się do recyklingu oraz wspierając obieg zamknięty, deweloperzy budowlani mogą nie tylko obniżyć emisję dwutlenku węgla i stworzyć większą wartość dla budynku po zakończeniu eksploatacji, ale także skorzystać z europejskiego wsparcia finansowego.
Marion Portenseigne, Dyrektor Specyfikacji Szklanych Fasad BU w Saint-Gobain Glass, powiedziała: „Podzielamy z Hydro Building Systems te same ambicje bycia liderem w lekkim i zrównoważonym budownictwie. To partnerstwo pozwoli nam zwiększyć świadomość niskoemisyjnych rozwiązań dla elewacji. Oznacza to wspólne szkolenie specyfikacyjne dla naszych pracowników w celu zapoznania się ze wzajemną ofertą, następnie wspólne działania komunikacyjne, które rozpoczęły się od targów BAU, mających miejsce w kwietniu tego roku w Niemczech oraz wspólne inicjatywy dotyczące konkretnych projektów w celu promowania obu rozwiązań.”
Lucile Souyri, Manager ds. Zrównoważonego Rozwoju w Hydro Building Systems, skomentowała:
„Od wielu lat zrównoważony rozwój jest podstawową częścią naszej strategii jako firmy i siłą napędową naszego zaangażowania w innowacje niskoemisyjne. Cieszymy się, że możemy współpracować z Saint-Gobain Glass, ustanawiając nowy standard i wyznaczając drogę do bardziej zrównoważonego środowiska budowlanego. Tym samym nasze partnerstwo obejmuje elementy zaprezentowane wcześniej przez Marion, a ponadto wspólną pracę nad tym, aby szkło i aluminium z elewacji wycofanych z eksploatacji trafiło do recyklingu. Będzie to jednak możliwe tylko dzięki bliższej współpracy z zespołami obu zaangażowanych firm, począwszy od wstępnych etapów projektowania, aż do zakończenia budowy”.
Działając w tym kierunku, ambicją obu firm jest dalsze rozwijanie partnerstwa z innymi interesariuszami, pogłębianie badań w celu opracowywania coraz bardziej zrównoważonych produktów oraz dalsze przewodzenie poprzez działania wykraczające poza wytyczne.
Aby dowiedzieć się więcej o Hydro CIRCAL® 75R i odwiedź…. https://www.wicona.com/pl/pl/zrownowazony-rozwoj/beyond-materials/hydro-circal-recycled-aluminium/
Więcej informacji o Saint-Gobain ORAE® można znaleźć na stronie…. www.saint-gobain-glass.com/products/ORAE
Dziesięć lat temu rozpoczęliśmy naszą podróż w kierunku dekarbonizacji budynków dzięki CIRCAL 75R, a dzięki CIRCAL 100R nadal jesteśmy liderem. A teraz, dzięki współpracy z Saint- Gobain Glass, silnym graczem z sektora budowlanego, wychodzimy poza wytyczne."
Henri Gomez Wiceprezes Hydro Building Systems.
Razem, dzięki połączeniu naszych niskoemisyjnych materiałów, ORAÉ® i CIRCAL® 75R, jesteśmy teraz w stanie promować niskoemisyjną elewację, która zawiera około 50% mniej ucieleśnionego CO2 w porównaniu do standardowej elewacji, wprowadzając deweloperów i architektów wraz z nami w nasze zobowiązanie do neutralności węglowej."
Bruno Mauvernay Dyrektor Zarządzający Działu Fasad Szklanych w Saint-Gobain
Hubert Wiśniewski
Commercial Director
T: +48 604 176 004
E: hubert.wisniewski@hydro.com
________________________________
W ciągu ostatnich kilku dekad marka WICONA stała się synonimem systemów aluminiowych, spełniających najwyższe standardy. Wysokie wymagania technologiczne, rygorystyczne pod względem systemowym i jakość przetwarzania produktów, a także kompleksowe usługi i konsultacje przyczyniają się znacząco do sukcesu marki.
WICONA należy do norweskiej firmy Hydro, w pełni zintegrowanej firmy aluminiowej, zatrudniającej 35 000 pracowników w 40 krajach na wszystkich kontynentach, łączącej lokalną wiedzę fachową, światowy zasięg i niezrównane możliwości w zakresie badań i rozwoju.