• news.cision.com/
  • WICONA/
  • „KAUNO DOKAS“ – ekologiškas verslo centras su moduliniais stiklo fasadais

„KAUNO DOKAS“ – ekologiškas verslo centras su moduliniais stiklo fasadais

Report this content

Ekologiškos statybos filosofija ir ekologiška darbo vieta – kaip tik tai simbolizuoja įspūdingai Neries upės krantinėje atrodantis „Kauno Dokas“. Šis pastatas su individualiai pagamintais stiklo fasadais yra pirmas ir kol kas vienintelis A+ klasės verslo centras Kaune. WICONA parūpino jo fasadus, langus ir duris.

 

„Kauno Dokas“ išsidėstęs netoli Kauno senamiesčio Neries krantinėje. Ši vieta, kurioje eismo intensyvumas mažas, yra saugomo ES ekologinio tinklo „Natura 2000“ teritorija. Pirmą kartą šalyje šiame pastate visiems šildymo poreikiams naudojama tik geoterminė energija, o visam verslo centrui vėsinti imamas upės vanduo.

Stiklo fasadai sukuria gamtos atspindį

Verslo centrą „Kauno Dokas“, kurio plotas 11.000 m2, sudaro trys harmoningi pastatai su atskirais įėjimais. Pirmoji dalis buvo užbaigta 2018 m. (pagamino ir įrengė UAB „Staticus“), o antroji dalis – 2019 m. (pagamino ir įrengė UAB „Glasma Service“). „Kauno Dokas“ fasadas atrodo kaip gamtos ir upės bangų atspindys.

WICONA stiklo fasadas „WICTEC EL60“ sukuria išorės ir interjero lengvumo įspūdį. Mėlynai žalsvos vario spalvos patinuoti portalai pabrėžia įėjimus ir tvirtai įsiremia į stiklo fasadus. „WICTEC 50“ stiklo fasadų įėjimas atspindi upės tėkmę, o jo konstrukcija primena vandens bangas. Tai daro šį pastatą ekologiškos statybos filosofijos ir modernios architektūros simboliu.

Ekologiška darbo aplinka

Verslo centre „Kauno Dokas“ veikia atskiros biurų, posėdžių salių ir restoranų vėdinimo sistemos. Jos tiekia aukštos kokybės gryną orą, kuris užtikrina gerą ir kūrybišką aplinką darbuotojams. Ši ekologiška aplinka yra visiškai vietinė, nes pastato oro kondicionavimui naudojamas Neries vanduo.

Šiame projekte buvo naudojami WICONA „WICLINE 75 Evo“ langai, pasižymintys puikiomis terminėmis savybėmis ir harmoninga išvaizda. Natūrali saulės šviesa pasiekia beveik visas darbo vietas, o langus galima atidaryti. Be to, verslo centre yra elektromobilių įkrovimo stotelė bei lanksčiai veikianti mobilioji darbo zona lauke. Visoje projekto koncepcijoje didžiausias dėmesys skiriamas itin sveikai ir motyvuojančiai darbo aplinkai.

 

„WICONA“ sprendimai: fasadas „WICTEC EL60“, langai „WICINE 75 EVO“ (įėjimai „WICTEC 50“ ir durys „WICSTYLE 75“) / Architektai: UAB „Kančo studija“ / Vystytojas: UAB „Capitalica Baltic Real Estate Fund I“ / Metalo konstrukcijos: UAB „Staticus“ (1 dalis) ir UAB „Glasma Service“ (2 dalis) / Nuotraukos: Luko Mykolaičio


Rimantas Staknevičius   

Baltic Countries Manager / Baltijos šalių vadovas

Mob.:+370 614 63280

Tel.: +370 5 243 22 10

rimantas.staknevicius@hydro.com

 ________________________________

WICONA delivers intelligent high-tech aluminium building systems, technical expertise for international building projects and all-around service for the creativity of architects and fabricators. WICONA is a part of the Norwegian Hydro group, which also owns the Technal, Domal, SAPA and Askey brands.

Hydro is a fully integrated aluminium company with 35,000 employees in 40 countries on all continents, combining local expertise, worldwide reach and unmatched capabilities in R&D. In addition to production of primary aluminium, rolled and extruded products and recycling, Hydro also extracts bauxite, refines alumina and generates energy to be the only 360° company of the global aluminium industry.

>> https://www.wicona.com/en/baltics/

Tags:

Subscribe

Documents & Links