• news.cision.com/
  • WICONA/
  • LIXA - architektura skoncentrowana na gospodarce o obiegu zamkniętym z fasadami o niskim śladzie węglowym.

LIXA - architektura skoncentrowana na gospodarce o obiegu zamkniętym z fasadami o niskim śladzie węglowym.

Report this content

Przemysł budowlany stoi w obliczu najbardziej kompleksowych i zrównoważonych inwestycji miejskich - zarówno krajowych, jak i międzynarodowych. Budynki potrzebują wysokich standardów środowiskowych i architektonicznych, aby wspierać i zapewnić gospodarkę o obiegu zamkniętym. Kompleks biurowy LIXA w Warszawie, w Polsce, będzie częścią dynamicznego i zrównoważonego rozwoju stolicy kraju, z planowanym ukończeniem na 2022 rok. WICONA dostarcza na ten obiekt fasady, okna i drzwi.

 

LIXA znajduje się w atrakcyjnej warszawskiej dzielnicy Wola. Główną częścią projektu będzie wielofunkcyjny kompleks trzech budynków połączonych ze sobą przestronnym zielonym, ogrodowym dziedzińcem. Budynek pokrywają ogromne szklane fasady wykonane w co najmniej 75% z aluminium pochodzącego z recyklingu (złomu poużytkowego). Oznacza to, że produkty, które osiągnęły kres żywotności, zostały przywrócone do obiegu przez recykling i ponownie użyte w budynku. To nie tylko oszczędza energię - generuje również znacznie mniejszy wpływ na środowisko.

Fasada wykonana ze stopu aluminium Hydro CIRCAL ma ślad węglowy pośród najniższych na świecie: 2,3 kg CO2 na kilogram aluminium. WICONA na ten projekt dostarczy 120 ton aluminium. „Oferując fasady o minimalnym śladzie węglowym, możemy sprostać zwiększonym wymaganiom rynku dotyczącym zrównoważonych rozwiązań " -mówi Hubert Wiśniewski, Commercial Director WICONA Polska.

Ponadto LIXA będzie oferować powierzchnie biurowe z maksymalnym dostępem do światła dziennego i naturalną wentylacją. Piętra z przestronnymi miejscami do pracy, zielony wspólny taras, dziedziniec wypełniony światłem słonecznym, otoczony relaksującą atmosferą do kreatywnych spotkań i miejsc pracy. To, a także różne usługi, takie jak restauracje, przedszkola i sklepy. Dostępna będzie również stacja ładowania pojazdów elektrycznych.

„LIXA jest trzecim co do wielkości kompleksem, który obecnie buduje się w Warszawie, stanie się nie tylko miejscem pracy - będzie również miejscem do codziennego spędzania czasu" - mówi Michał Chrzanowski, HRA Architekci. Ponieważ budynek otrzyma certyfikat BREEAM Excellent, LIXA będzie wyróżniała się jako trwała i inteligentna konstrukcja. „Zastosowane, dobrze przemyślane rozwiązania systemowe pozwolą obiektowi na zmniejszenie zapotrzebowania na energię w przyszłości" - mówi Michał Chrzanowski.

Budynek klasy A zostanie ukończony w 2022 r. i będzie miał powierzchnię 65 000 mkw. Pierwsza część będzie gotowa latem 2020 r., druga w 2021 r., a trzecia w 2022 r. Podsumowując: LIXA to imponujący kompleks biurowy który będzie wyjątkowym, niskoemisyjnym i zrównoważonym budynkiem w samym sercu Warszawy.

 

Architekt: HRA Architekci

Firma wykonawcza: Firma Widok Sp. z o. o.
Generalny wykonawca: Porr
Rozwiązania WICONA: Fasada WICTEC 50 i WICTEC 50FP. Okna: WICLINE 75 evo i WICLINE 75 evo z klapą wentylacyjną. Drzwi: WICSTYLE 75 evo.

 

Czym jest Hydro CIRCAL:

Hydro CIRCAL jest gamą wyrobów produkowanych z zawracanego do obiegu złomu pokonsumpcyjnego. Poprzez wykorzystanie materiału pochodzącego z recyklingu, znacząco redukujemy zużycie energii, nie musząc przy tym rezygnować z wysokiej jakości produktów. Zawartość złomu w wykorzystywanych surowcach różni się w zależności od specyfikacji klienta, przy czym w każdym przypadku gwarantujemy ślad węglowy poniżej 2,3 kg CO2 na kilogram wyprodukowanego wyrobu aluminiowego.


Hubert Wiśniewski
Commercial Director

T: +48 604 176 004
E: hubert.wisniewski@hydro.com

 ________________________________

WICONA delivers intelligent high-tech aluminium building systems, technical expertise for international building projects and all-around service for the creativity of architects and fabricators. WICONA is a part of the Norwegian Hydro group, which also owns the Technal, Domal, SAPA and Askey brands.

Hydro is a fully integrated aluminium company with 35,000 employees in 40 countries on all continents, combining local expertise, worldwide reach and unmatched capabilities in R&D. In addition to production of primary aluminium, rolled and extruded products and recycling, Hydro also extracts bauxite, refines alumina and generates energy to be the only 360° company of the global aluminium industry.

>> www.wicona.pl

Tags:

Subscribe

Media

Media

Documents & Links