New kids on the block

Report this content

Szósta Międzynarodowa Sesja Fasadowa NEXT prezentuje ambitnych nowicjuszy z branży i ich wizjonerskie koncepcje fasad.

Jakie kreatywne rozwiązania mają Ci nowicjusze w branży dla zrównoważonych przegród budowlanych przyszłości? Jakie nowe trendy fasadowe są obecnie dostępne? Na tych i innych ciekawych pytaniach skupi się szósta międzynarodowa sesja NEXT Facade Session, która odbędzie się 22 lutego 2022 roku w Studiu NEXT we Frankfurcie. Prowadzona przez renomowanych ekspertów w dziedzinie fasad, prof. dr Ulricha Knaacka (TU Darmstadt/Delft) i dr Marcela Bilowa (TU Delft), anglojęzyczna impreza hybrydowa otworzy scenę dla wizjonerskich koncepcji i świeżych, nieszablonowych pomysłów.

 

 

Imponujące pomysły na fasady i fugi drukowane w 3D

 

 

Dr inż. Marcel Bilow wystąpi jako pierwszy. Ten projektant fasad i nauczyciel kieruje prototypowym "Bucky Lab" w TU Delft. W tej roli ekspert dwa razy w roku rzuca wyzwanie swoim studentom studiów magisterskich, aby zastanowili się nad przyszłością fasady. Intensywny program studiów przebiega od szkiców do funkcjonalnych prototypów w skali 1:1. Podczas prezentacji "Dr. Bucky Lab" przedstawi imponujące, ale również niezwykłe i zabawne pomysły na fasady i odważnie spojrzy w przyszłość przegród budowlanych.

Dr Holger Strauß pracuje jako architekt, projektant fasad, kierownik projektu i od lat zajmuje się procesami addytywnymi w technologii fasad. W swojej prezentacji omówi on możliwości i zalety drukowanych w 3D połączeń fasadowych przy planowaniu, konstruowaniu i wytwarzaniu złożonych fasad.

W swojej pracy doktorskiej na TU Delft, Foteini Setaki, bada obecnie wydajność akustyczną drukowanych w 3D komponentów budowlanych i informuje, w jaki sposób emisja hałasu we wnętrzach i na zewnątrz budynków może zostać zredukowana dzięki określonym geometriom komponentów. Co więcej, założycielka start-upu "The New Raw" opisała, w jaki sposób wykorzystuje stary plastik do komercyjnego druku 3D - zasobooszczędnego i zrównoważonego. Ekscytujący temat na przyszłość, również dla komponentów fasadowych.

 

 

 

 

 

 

Wodorosty na fasadzie i zdrowa wymiana temperatury w pomieszczeniach

 

 

 

 

Kathryn Larsen (TU Delft) pracuje nad zupełnie nowym materiałem na powłoki budynków. W ramach swoich badań zajmuje się wykorzystaniem wodorostów w budownictwie - zainspirowana pokrytymi wodorostami i algami domami w Læsø w Północnej Jutlandii (Dania).  W ten sposób nowicjuszka pokazała, jak prefabrykowane elementy z wodorostów mogą być wykorzystywane jako rodzaj zielonego panelu na dachach i elewacjach lub jako dodatkowa izolacja.

Koen Post - specjalista ds. elewacji w holenderskim biurze projektowym BBN - przedstawi koncepcję "Being outside inside". Polega ona na przeniesieniu warunków klimatycznych panujących na zewnątrz do wnętrza budynku. W ten sposób można stworzyć szeroki zakres sytuacji klimatycznych poza klasyczną temperaturą pokojową 22°C, aby wspierać zdrowie i dobre samopoczucie użytkowników budynku. Na zakończenie Jürgen Heinzel opowie o przyszłościowych projektach architektonicznych. Architekt jest partnerem i współzałożycielem amsterdamskiego biura HPP Architekten, a wcześniej pracował na kierowniczym stanowisku w UN Studio, gdzie miał m.in. decydujący wpływ na koncepcję fasady nowego budynku siedziby głównej book.com w Amsterdamie.

 

 

Zarejestruj się już teraz - udział bezpłatny

 

 

 

 

Wydarzenie w języku angielskim odbędzie się w formacie hybrydowym, z ograniczoną liczbą uczestników na miejscu (w zależności od obowiązujących przepisów dotyczących Covid) oraz jako transmisja na żywo. Uczestnictwo jest bezpłatne. Rejestracja jest już możliwa na stronie www.next-studio.de

 

 

 

 

 

Hubert Wiśniewski
Commercial Director

T: +48 604 176 004
E: hubert.wisniewski@hydro.com

 ________________________________

W ciągu ostatnich kilku dekad marka WICONA stała się synonimem systemów aluminiowych, spełniających najwyższe standardy. Wysokie wymagania technologiczne, rygorystyczne pod względem systemowym i jakość przetwarzania produktów, a także kompleksowe usługi i konsultacje przyczyniają się znacząco do sukcesu marki.

WICONA należy do norweskiej firmy Hydro, w pełni zintegrowanej firmy aluminiowej, zatrudniającej 35 000 pracowników w 40 krajach na wszystkich kontynentach, łączącej lokalną wiedzę fachową, światowy zasięg i niezrównane możliwości w zakresie badań i rozwoju.

>> www.wicona.pl

Tags:

Subscribe

Media

Media