• news.cision.com/
  • WICONA/
  • U219 – budynek z unikalnymi szklanymi fasadami, odznaczony certyfikatem BREEAM na poziomie EXCELLENT

U219 – budynek z unikalnymi szklanymi fasadami, odznaczony certyfikatem BREEAM na poziomie EXCELLENT

Report this content

Sztuka projektowania przestrzeni biurowych stała się połączeniem bryły budynku i codziennego życia współczesnych obywateli. Prowadzenie biznesu to interakcja między ludźmi, technologią i architekturą, dlatego budując centra biznesowe, należy brać pod uwagę  środowisko pracy przyszłych pracowników. Ostatnie badania pokazują, że nudne biura skutkują większym odsetkiem nieobecności. U219 to doskonały przykład nowoczesnego biurowca, przy projekcie którego uwzględniono czynniki wpływające na dobra atmosferę  i dobre samopoczucie – to architektura mająca spowodować twórcze nastawienie wśród pracowników.

Zdjęcie: Evaldas Lasys

U219 stawia na wygodę, zdrowie i produktywność. Przestrzeń budynku wykazuje duże oddanie człowiekowi i jego dobremu samopoczuciu, nie tylko gwarantując mu komfort dzięki wysokiej jakości materiałom i postępowym rozwiązaniom technologicznym, ale także zwracając szczególną uwagę na akustykę i poziom hałasu. Rozwiązania elewacyjne ścian osłonowych, sygnowane marką WICONA, nie dopuszczają hałasu z zewnątrz. To, co jest wyjątkowe w tym budynku, to połączenie rozwiązań standardowych i elementowych oraz metody mocowania pionowych pilastrów.

„Ten projekt uzyskaliśmy dzięki naszym standardowym rozwiązaniom elementowym,  wykorzystującym listwy przyszybowe do mocowania szkła w ramkach aluminiowych. Musieliśmy również zmienić 4 tylne fasady na pełne rozwiązania strukturalne, które wymagały zupełnie nowej koncepcji dla całego budynku. Zrobiliśmy cały projekt od podstaw, a ponadto udało nam się zakończyć go zgodnie z terminami”- mówi Rimantas Staknevicius z WICONA.

Położony przy ulicy Ukmerges, budynek o charakterystycznym wyglądzie,  wyróżnia się na tle miasta. Całkowita jego powierzchnia to 15 000 metrów kwadratowych, a bryła składa się z dwóch bloków połączonych atrium. Cechą charakterystyczną budynku jest poziomy, owalny otwór, który prezentuje wnętrze dla tych, którzy na niego patrzą. Pierwsza kondygnacja budynku jest postrzegana jako przedłużenie handlowych alejek Šeskine, a dzięki panoramicznemu widokowi, nawet wyższe piętra tworzą spójny klimat miasta.

U219 jest wielopłaszczyznowy i oferuje najemcom różne warianty lokali w zależności od potrzeb i wymagań – zróżnicowane wielkości pokoi, miejsca na lunch, wypoczynek, aneksy kuchenne, sale konferencyjne i przestrzenie prywatne. Inne projekty zbudowane przy użyciu tego samego rozwiązania to Sqveras, Magnum w Kownie na Litwie, World Trade Center w Karlskronie i Kv.Konsuln w Linköping w Szwecji.

Światowe trendy stawiają wysokie oczekiwania w zakresie projektowania i budowy, a ponieważ w przypadku U219 uwzględniono to już na etapie projektowania, uzyskał on „trudny do zdobycia” certyfikat- BREEAM Excellent New Construction Standard.

Architekt: Cloud architektai UAB

Wykonawca: Glasma Service UAB i Aliuminio fasadai UAB

Rozwiązania WICONA: WICTEC EL60 EVO i EL60 SG EVO indywidualne rozwiązania

Zdjęcia: Evaldas Lasys

 

-

Hubert Wiśniewski
Commercial Director

T: +48 604 176 004
E: hubert.wisniewski@hydro.com

 ________________________________

W ciągu ostatnich kilku dekad marka WICONA stała się synonimem systemów aluminiowych, spełniających najwyższe standardy. Wysokie wymagania technologiczne, rygorystyczne pod względem systemowym i jakość przetwarzania produktów, a także kompleksowe usługi i konsultacje przyczyniają się znacząco do sukcesu marki.

WICONA należy do norweskiej firmy Hydro, w pełni zintegrowanej firmy aluminiowej, zatrudniającej 35 000 pracowników w 40 krajach na wszystkich kontynentach, łączącej lokalną wiedzę fachową, światowy zasięg i niezrównane możliwości w zakresie badań i rozwoju.

>> www.wicona.pl

Tags:

Subscribe

Documents & Links