• news.cision.com/
  • WICONA/
  • Wardian - obiekt z aluminiową fasadą dostosowaną do potrzeb klienta, zapewniającą najwyższy komfort.

Wardian - obiekt z aluminiową fasadą dostosowaną do potrzeb klienta, zapewniającą najwyższy komfort.

Report this content

Zainspirowany XIX-wieczną skrzynią-Wardian Case -doktora Nathaniela Bagshaw Warda, którą botanicy wykorzystywali do transportu okazów roślin z odległych zakątków świata, Wardian, w londyńskiej dzielnicy Docklands został okrzyknięty kamieniem milowym w zrównoważonym rozwoju na miarę XXI wieku: systemy oszklenia WICONA zostały wybrane, aby pomóc w osiągnięciu estetycznych, energetycznych, akustycznych i innych wymagań tych dwóch wież projektu.

Inwestycja realizowana przez EcoWorld Ballymore obejmuje dwie 50- i 55-piętrowe wieże mieszkalne, w których znajduje się 768 mieszkań z jedną lub dwiema sypialniami, a także apartamenty typu penthouse z widokiem na Canary Wharf oraz podium mieszczące prywatną salę kinową, restaurację i lokale handlowe.    Renomowana pracownia projektowa Glenn Howells Architects była odpowiedzialna nie tylko za ogólną koncepcję i szczegółowy projekt, ale również za znaczną część prac we wnętrzach.  Decyzję o zastosowaniu drzwi WICONA WICLINE 75, przesuwnych przeszkleń WICSLIDE 150PS i okien WICLINE 90SG - zintegrowanych w ramach indywidualnego rozwiązania elewacyjnego - podjął czeski wykonawca elewacji, firma Sipral.

Ponieważ usługi mechaniczne mają ogromny wpływ na zużycie energii przez cały okres użytkowania budynku, kontrolowanie nasłonecznienia i unikanie uzależnienia od klimatyzacji było kluczowym elementem etosu projektowego Wardian. Dlatego oprócz wykorzystania ogrodów dachowych z dojrzałymi drzewami w celu złagodzenia napływającego powietrza, konstrukcja wież w imponujący sposób wykorzystuje pasywne środki ochrony pomieszczeń mieszkalnych przed nasłonecznieniem.

Rzecznik prasowy Glenn Howells Architects skomentował:  "Projekt czerpał inspirację z botanicznych korzeni i skrzynek Wardian Nathaniela Bagshaw Warda, ale kluczowym czynnikiem był również zrównoważony rozwój.  Wardian został zaprojektowany w celu zmniejszenia nasłonecznienia poprzez zastosowanie wystających tarasów, dzięki czemu osiągnięto redukcję o 42% wydatku energetycznego na cele klimatyzacji obiektu, w porównaniu z wieżami o mniej zacienionych fasadach, przy czym przewiduje się, że wraz ze wzrostem temperatur oszczędność ta wzrośnie do 55% do roku 2050”. 

"Zamiast stosować klimatyzację, podniebne ogrody firmy Wardian chłodzą napływające powietrze, jak również zapewniają każdemu domowi zacienione udogodnienie.  Zieleń przyczynia się również do poprawy jakości powietrza, a także tworzy środowisko, które jest relaksujące i przyjemne w codziennym obcowaniu”.

"Ściśle współpracowaliśmy z firmą Sipral, aby uzyskać właściwą specyfikację przeszkleń i spełnić wymagania dotyczące zysków słonecznych, ale musieliśmy też wykonać wiele pracy związanej z akustyką.  Na niższych poziomach, wychodzących na DLR*, zastosowaliśmy dodatkową warstwę szkła, a znaczna część elewacji wychodzącej na City Airport posiada szkło akustyczne”.

Systemy okienno-drzwiowe WICONA zainstalowane przez firmę Sipral, zaprojektowane zostały w zależności od ich umiejscowienia na elewacjach obu wież i zapewniają redukcję hałasu o 35 dB- 41 dB, zarówno dzięki starannym detalom ram, jak i zastosowaniu szkła akustycznego. Większość okien ma współczynnik przenikania ciepła 1,0 W/m2 K, wliczając w to wyprodukowane spandrele pomalowane od tyłu.

Zarówno w apartamentach, jak i w penthouse'ach zastosowano okna WICLINE 90SG. W obu budynkach zamontowano ponad tysiąc takich jednostek.  Kontrakt z Sipral obejmował również montaż 3 525 m2 ściany osłonowej z ponad 50 elementami wyprodukowanymi na zamówienie, takimi jak nakładki maskujące. 

System WICLINE oferuje zarówno estetyczną elastyczność, jak i wysoki poziom funkcjonalności, pozwalając projektantowi na optymalizację wydajności energetycznej, izolacji akustycznej i bezpieczeństwa.  Podobnie jak inne systemy WICONA, jest kompatybilny z systemami elewacyjnymi WICTEC, które obejmują zarówno klasyczne systemy sztyftowe, jak i przeszklone elewacje strukturalne.    Zgodny z normą EN13830 dla ścian osłonowych, WICTEC jest w pełni przetestowany pod kątem odporności na warunki atmosferyczne i ogień, a dzięki dostępności różnych typów profili można go łatwo dostosować do niemal każdego stylu architektonicznego. Tim Rook, projektant z firmy Wicona, dodał: "Wardian był wymagającym projektem, ze względu na wymagania akustyczne i inne wymagania techniczne, wymagającym indywidualnego, zunifikowanego rozwiązania.  Dostarczone przez naszego klienta, firmę Sipral, rozwiązanie obejmuje drzwi balkonowe WICLINE 75, okna WICLINE 90SG i drzwi przesuwne WICSLIDE 150PS, a sama fasada składa się z 54 nowych profili" SZCZEGÓŁY PROJEKTU

Sektor             Mieszkaniowy

Lokalizacja     Londyn

Architekt         Glenn Howells

Wykonawca    SIPRAL

Deweloper       Ballymore     

-

Hubert Wiśniewski
Commercial Director

T: +48 604 176 004
E: hubert.wisniewski@hydro.com

 ________________________________

W ciągu ostatnich kilku dekad marka WICONA stała się synonimem systemów aluminiowych, spełniających najwyższe standardy. Wysokie wymagania technologiczne, rygorystyczne pod względem systemowym i jakość przetwarzania produktów, a także kompleksowe usługi i konsultacje przyczyniają się znacząco do sukcesu marki.

WICONA należy do norweskiej firmy Hydro, w pełni zintegrowanej firmy aluminiowej, zatrudniającej 35 000 pracowników w 40 krajach na wszystkich kontynentach, łączącej lokalną wiedzę fachową, światowy zasięg i niezrównane możliwości w zakresie badań i rozwoju.

>> www.wicona.pl

Tags:

Subscribe

Media

Media

Documents & Links