WICONA-przede wszystkim bardziej ekologiczne systemy budowlane

Report this content

Firma Hydro, w ostatnim roku wygrała na całym świecie ponad 40 projektów budowlanych z wykorzystaniem CIRCAL – aluminium pochodzące z odzysku. „To jest obecnie jeden z obszarów naszego najszybszego wzrostu” – mówi szef działu Extruded Solutions w firmie Hydro. Projekt CIRCAL wszedł w życie w grudniu 2018, a już dziś materializują się pierwsze inwestycje z jego wykorzystaniem.

Photo: DARK arkitekter/Luxigon

CIRCAL jest ekologiczną marką należącą do firmy Hydro. Zawiera co najmniej 75 proc. aluminium pochodzącego z odzysku. Jego certyfikowany ślad węglowy nie przekracza 2,3 kg CO2 na kilogram aluminium. Od czasu swego powstania, dział Extruded Solutions, który w ramach Hydro dostarcza elementy konstrukcyjne oraz materiały na fasady, zajmuje się wyłącznie sprzedażą ekologicznych marek aluminium.

Hydro przekroczyło właśnie próg 40 projektów budowlanych z wykorzystaniem fasad CIRCAL. Mówimy tu o 2300 tonach ekologicznego aluminium w projektach wielkiej skali i o mniejszych obiektach, do 400 ton. Przykładem może być Økern Portal, jeden z największych projektów deweloperskich w Norwegii, gdzie zastosowano w rozwiązaniach fasadowych 275 ton aluminium CIRCAL.

„Te ilości to nadal niewielka część globalnego rynku aluminium, ale w przypadku Hydro jest to obecnie najszybciej rosnący obszar biznesowy. Do końca roku 2020 wszystkie produkty i rozwiązania Building Systems w Europie będą dostępne w wersji CIRCAL i REDUXA. Oczekujemy, że popyt na ekologiczne aluminium będzie znacząco wzrastał w najbliższych latach” – zauważa Egil Hogna, szef działu Extruded Solutions.

REDUXA to podstawowy zamiennik aluminium CIRCAL, o certyfikowanym śladzie węglowym poniżej 4 kg CO2 na kilogram aluminium.

Wzrost produkcji w 2020 r

W bieżącym roku, Hydro zwiększy produkcję aluminium CIRCAL poprzez podniesienie mocy wytwórczych do poziomu 25 000 ton rocznie dzięki unowocześnieniu i rozbudowie hiszpańskiego zakładu odzysku aluminium Azuqueca.

Hydro jest pierwszym producentem aluminium najwyższej jakości, w którym ponad 75 proc. stanowi surowiec pozyskany z recyklingu. Proces produkcji jest w pełni monitorowany, a produkt jest certyfikowany przez niezależną instytucję (DNV, GL). Cele zrównoważonego rozwoju ustanowione przez Komisję Europejską wymagają, żeby do 2030 r. wszystkie nowe budynki, a do 2050 r. wszystkie bez wyjątku – były zeroemisyjne w zakresie CO2. CIRCAL 75R oferowany przez firmę Hydro umożliwia budowniczym i architektom sprostanie tym niezwykle ambitnych zamierzeniom.

Fakty:

Czym jest Hydro CIRCAL: Hydro CIRCAL jest gamą wyrobów produkowanych z zawracanego do obiegu złomu pokonsumpcyjnego. Poprzez wykorzystanie materiału pochodzącego z recyklingu, znacząco redukujemy zużycie energii, nie musząc przy tym rezygnować z wysokiej jakości produktów. Zawartość złomu w wykorzystywanych surowcach różni się w zależności od specyfikacji klienta, przy czym w każdym przypadku gwarantujemy ślad węglowy poniżej 2,3 kg CO2 na kilogram wyprodukowanego wyrobu aluminiowego.

Czym jest Hydro REDUXA: Hydro REDUXA to nasza gama certyfikowanego aluminium niskoemisyjnego. Wytwarzane przy użyciu energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych, cechuje się ono śladem węglowym nieprzekraczającym 4,0 kg CO2 na kilogram aluminium, co stanowi zaledwie jedną czwartą ogólnoświatowej średniej w tym względzie. Rezultatem jest aluminium o rekordowo najniższym na świecie śladzie węglowym.

__________________________________________________________

Hubert Wiśniewski
Commercial Director

ul. Graniczna 60
93-428 Łódź
T: +48 604 176 004
E: hubert.wisniewski@hydro.com

 ________________________________

WICONA delivers intelligent high-tech aluminium building systems, technical expertise for international building projects and all-around service for the creativity of architects and fabricators. WICONA is a part of the Norwegian Hydro group, which also owns the Technal, Domal, Sapa Building System and Askey brands.

The Norwegian group Norsk Hydro ASA, whose head office is situated in Oslo, is the market leader in its sector. Hydro is a fully integrated aluminium company with 35,000 employees in 40 countries on all continents, combining local expertise, worldwide reach and unmatched capabilities in R&D. In addition to production of primary aluminium, rolled and extruded products and recycling, Hydro also extracts bauxite, refines alumina and generates energy to be the only 360° company of the global aluminium industry.

>> www.wicona.com

Tags:

Subscribe

Media

Media

Documents & Links