WICONA spotyka się z Dieterem Brellem

Report this content

" Architektura to zastygła muzyka..." To zdanie niemieckiego pisarza Johanna Wolfganga von Goethego jest prawdopodobnie najbliższe trwałej charakterystyce architektury. Na przestrzeni dziejów przypisywano jej najbardziej przestarzałe etykiety ("proces konstruowania budynków"), najbardziej niejasne ("sztuka społeczna i nauka artystyczna"), aż po najbardziej filozoficzne: ("dialektyka między wyobraźnią a rozumem").

En bild som visar person, utomhus

Automatiskt genererad beskrivning

Niezależnie jednak od tego, czy jest się pragmatykiem, czy wielkim filozofem, fakt, że otaczające nas budynki, podobnie jak muzyka, są świadectwem ducha czasu, brzmi dziś tak samo prawdziwie, jak za czasów Goethego, czy nawet wtedy, gdy ludzie po raz pierwszy wyszli z jaskiń ponad 10 000 lat temu.

Oczywiście, jeśli architekci są lustrem dla społeczeństwa, to prawdą jest również to, że dyktują przyszłość - i tu nasuwa się pytanie: Jak będą wyglądały budynki jutra?

Celem WICONA Meets jest nie tylko dostarczenie odpowiedzi na pytanie, co czeka nas w architekturze, ale także zainspirowanie i zainicjowanie rozmów na temat nieskończonych możliwości tej szybko zmieniającej się dziedziny. W dzisiejszych czasach od profesjonalistów kształtujących nasze miasta bardziej niż kiedykolwiek wymaga się znalezienia nowych, kreatywnych rozwiązań, które pozwolą pogodzić estetykę z wymogami ochrony środowiska i szybko rosnącą populacją miejską.

A wraz z tym pojawiają się nowe pytania: Czy troska o naszą planetę staje się najbardziej definitywnym atrybutem architektury? Czy odpowiedzialność społeczna jest architektonicznym ograniczeniem czy możliwością? I co należy dziś uznać za innowacyjny projekt?

W naszym premierowym odcinku cała ekipa udaje się do Berlina, aby spotkać się z jednym z najbardziej nowoczesnych członków awangardy projektowej: Dieterem Brellem. Dieter jest nie tylko bardzo fajnym facetem, ale także twórcą nagradzanych na całym świecie projektów, takich jak Leonardo Glass Cube w Niemczech, Butterfly Pavilion w Dubaju, projekty restauracji dla nagrodzonego gwiazdką Michelin szefa kuchni Mario Lohningera oraz sklepu D'fly w Nowym Jorku. Jako członek-założyciel interdyscyplinarnego biura projektowego 3deluxe, Dieter działa w świecie, w którym architektura i design, sztuka i popkultura są na styku przestrzeni analogowej i cyfrowej.

 

https://www.wicona.com/pl/pl/wicona-meets/

 

 

 

 

Hubert Wiśniewski
Commercial Director

T: +48 604 176 004
E: hubert.wisniewski@hydro.com

 ________________________________

W ciągu ostatnich kilku dekad marka WICONA stała się synonimem systemów aluminiowych, spełniających najwyższe standardy. Wysokie wymagania technologiczne, rygorystyczne pod względem systemowym i jakość przetwarzania produktów, a także kompleksowe usługi i konsultacje przyczyniają się znacząco do sukcesu marki.

WICONA należy do norweskiej firmy Hydro, w pełni zintegrowanej firmy aluminiowej, zatrudniającej 35 000 pracowników w 40 krajach na wszystkich kontynentach, łączącej lokalną wiedzę fachową, światowy zasięg i niezrównane możliwości w zakresie badań i rozwoju.

>> www.wicona.pl

Tags: