Widok Towers - najnowocześniejszy budynek w Polsce

Report this content

Kształt i funkcjonalność są na równi ważne w nowoczesnej architekturze, a użyty materiał jest znacznie bardziej istotny niż zbędne ozdoby -uwydatniamy piękno materiału, a nie zakrywamy go detalami projektowymi. Widok Towers to idealny przykład takiego budynku, który nie uznaje kompromisów pod względem formy i funkcji, a sama konstrukcja jest ozdobą projektu.

Czy chciałbyś mieć wgląd w przyszłość? Ten budynek jest stworzony z myślą o najemcach, którzy chcą być w elicie. Architektura uwzględnia wszystkie aspekty nieograniczonego rozwoju najemców i ich przyszłości. Widok Towers znajduje się w samym centrum Warszawy, skąd możesz dotrzeć w dowolne miejsce w mieście. Jesteś blisko wszystkiego i masz nieograniczone możliwości przemieszczania się. Posiadając biuro w tym budynku, zawsze będziesz uważany za epicentrum, ponieważ Widok Towers pełni rolę centralnego punktu miasta.
28-kondygnacyjny budynek biurowy określany jest mianem „budynku komfortu” i oferuje zrównoważone środowisko pracy. Zieleń zewnętrzna w przestrzeniach wspólnych zapewnia spokojną przestrzeń biurową w samym centrum miasta. Oprócz powierzchni biurowych budynek oferuje również 3 poziomy powierzchni handlowej oraz piękny hol wypełniony naturalnym światłem dzięki 15-metrowej wysokości szklanemu sufitowi. Widok Towers nawiązuje do charakteru Warszawy – dominuje tu kreatywność, energia i różnorodność.

Wyrazista fasada elementowa WICONA jest wykonana z solidnego systemu aluminiowego, połączonego z nową inteligentną technologią systemu uszczelniania poszczególnych elementów.

„Zastosowano tu dwa typy rozwiązań elewacyjnych, jeden to fasada bazowa, a drugi nosi nazwę Masstab. W elewacji bazowej występują dwa rodzaje jednostek rozmieszczonych naprzemiennie: zespoły z głębokimi profilami przeszklenia zewnętrznego, w których osadzony jest wąski ekran szklany, oraz zespoły z dużo mniej głębokimi profilami szklenia. Jednostki z głębokimi przeszkleniami posiadają wąskie klapy wentylacyjne ukryte za tymi szklanymi ekranami. Rozwiązanie elewacyjne musi dodatkowo kompensować dość duże ugięcia konstrukcji budynku ”- mówi Hubert Wiśniewski, Dyrektor Handlowy WICONA.

Architekt: Martin Trőthan
Wykonawca: Eljako-Al
Inwestor: S+B Gruppe
Rozwiązania WICONA: WICTEC EL evo, WICLINE 75 evo, WICTEC 50


-


Hubert Wiśniewski
Commercial Director

T: +48 604 176 004
E: hubert.wisniewski@hydro.com

 ________________________________

W ciągu ostatnich kilku dekad marka WICONA stała się synonimem systemów aluminiowych, spełniających najwyższe standardy. Wysokie wymagania technologiczne, rygorystyczne pod względem systemowym i jakość przetwarzania produktów, a także kompleksowe usługi i konsultacje przyczyniają się znacząco do sukcesu marki.

WICONA należy do norweskiej firmy Hydro, w pełni zintegrowanej firmy aluminiowej, zatrudniającej 35 000 pracowników w 40 krajach na wszystkich kontynentach, łączącej lokalną wiedzę fachową, światowy zasięg i niezrównane możliwości w zakresie badań i rozwoju.

>> www.wicona.pl

Tags:

Subscribe

Media

Media

Documents & Links