YIT GATAVOJAS IEGĀDĀTIES MCE BŪVSISTĒMU DARBĪBAS JOMU VĀCIJĀ, AUSTRIJĀ, POLIJĀ, ČEHIJĀ, UNGĀRIJĀ UN RUMĀNIJĀ

PAZIŅOJUMS PRESEI  2008. GADA 30. MAIJS, AT 8:00      

YIT GATAVOJAS IEGĀDĀTIES MCE BŪVSISTĒMU DARBĪBAS JOMU VĀCIJĀ, AUSTRIJĀ, POLIJĀ, ČEHIJĀ, UNGĀRIJĀ UN RUMĀNIJĀ                          

Uzņēmumi YIT Corporation un MCE AG ir parakstījuši līgumu par MCE būvsistēmu darbības Vācijā, Austrijā, Polijā, Čehijā, Ungārijā un Rumānijā pārdošanu YIT 2008. gada 29. maijā. Šī darījuma rezultātā YIT darbība paplašināsies, aptverot sešas jaunas valstis.

YIT pārņemtās darbības ietver plašu pakalpojumu spektru būvsistēmu jomā, kā arī to uzturēšanā un izmantošanā. Iegādātajā uzņēmējdarbībā tiek nodarbināti 1900 cilvēki. 2007. gadā ieņēmumi veidoja aptuveni 355 miljonus EUR. Nedaudz vairāk nekā 40 % ieņēmumu tika gūti Vācijā, nedaudz vairāk nekā 40 % — Austrijā, bet atlikušie 15 % — Polijā, Čehijā, Ungārijā un Rumānijā.

- Būtiska motivācija pārņemšanai bija kompetentais personāls ar savu lielo pieredzi būvsistēmu jomā. Pārņemtās darbības papildina YIT pakalpojumus, un nav paredzams, ka šīs darījums varētu novest pie darbinieku skaita samazināšanas. Pārņemšana dod mums iespēju dalīties tehnoloģiskajās zināšanās, piemēram, par enerģijas taupīšanas un rūpnieciskas ražošanas risinājumiem, stāsta YIT Corporation prezidents un vadītājs Hannu Leinonen.

Ieguvuma vērtība ir 55 miljoni EUR. Ar naudas līdzekļiem nomaksājamā summa tiks norādīta vēlāk, kad darījums būs noslēgts, jo no ieguvuma vērtības ir jāatskaita pārņemtās uzņēmējdarbības neto parāds. Darījuma noslēgšana jāapstiprina konkurences iestādēm. Tiek lēsts, ka pārņemšana tiks pabeigta 2008. gada 31. jūlijā.

Iegādātā uzņēmējdarbība veidos jaunu nodaļu YIT Building Systems biznesa segmentā. Šīs jaunās nodaļas vadītāja amatam tiks izvirzīts Karl-Walter Schuster (58), kas pašreiz ir MCE Building Technology nodaļas vadītājs. Pēc darījuma Building Systems biznesa segments nodrošinās aptuveni pusi no YIT Group ieņēmumiem. No ģeogrāfiskā aspekta iegādātā uzņēmējdarbība veidos aptuveni 9 % no grupas ieņēmumiem.

Šo darbību iegāde ir daļa no YIT stratēģijas ģeogrāfiski paplašināt būvsistēmu pakalpojumu piedāvājumu. Ģeogrāfiskas paplašināšanās mērķis ir iegūt pozīciju jaunos tirgos, radīt iespējas peļņu nesošai izaugsmei un saglabāt līdzsvarotu uzņēmējdarbības struktūru, paplašinot pakalpojumus, kas neprasa lielus kapitālieguldījumus.

- Šis darījums veido placdarmu jaunos tirgos un nodrošina izaugsmes iespējas. Mēs turpinām virzīt pārņemto uzņēmējdarbību ilgtermiņa pakalpojumu līgumu un uzturēšanas darbu virzienā. Mērķis ir palielināt peļņu. Saskaņā ar Hannu Leinonen teikto, uzņēmumam ir laba pieredze līdzīgā darbībā un peļņas ieguvē, pārņemot ABB būvsistēmu uzņēmējdarbības jomu.

Šis darījums nemainīs YIT Group izredzes 2008. gadā. 2008. gada 25. aprīļa starpperiodu ziņojumā YIT bija prognozējis, ka ieņēmumi un peļņa pirms nodokļiem 2008. gadā, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, pieaugs.

Informatīvās sesijas, tīmekļraide un konferences telefonsaruna

Šodien, 2008. gada 30. maijā, plkst. 11:00 (EEST) YIT organizēs informatīvo sesiju angļu valodā viesnīcā Radisson SAS Royal , adrese Runeberginkatu 2, 00100 Helsinki. Šajā pasākumā iespējams piedalīties arī ar konferences telefonsarunas palīdzību. Dalībnieki tiek lūgti zvanīt uz norādīto numuru +44 20 7162 0025 vismaz 5 minūtes pirms conferences telefonsarunas sākuma.

Pasākuma tiešo tīmekļraidi varēs skatīties adresē www.yitgroup.com/webcast. Tīmekļraides atkārtojumu šajā pašā adresē varēs noskatīties no aptuveni plkst. 13:00 (EEST).

YIT CORPORATION

Juha Kostiainen, vecākais viceprezidents, Korporatīvās komunikācijas un uzņēmējdarbības attīstības nodaļa.

Lai saņemtu papildinformāciju, sazinieties ar: Juhani Pitkäkoski, YIT Building Systems Ltd prezidents, +358 400 451 644, juhani.pitkakoski@yit.fi Petra Thorén, vecākais viceprezidents, YIT Corporation attiecības ar investoriem, +358 40 764 5462, petra.thoren@yit.fi

YIT ir vadošais pakalpojumu sniedzējs būvniecības sistēmu, būvniecības pakalpojumu un nozares pakalpojumu jomā Eiropā. Mēs būvējam, attīstām un uzturam kvalitatīvu dzīves vidi Somijā, Zviedrijā, Dānijā, Igaunijā, Latvijā, Lietuvā un Krievijā. 2007. gadā YIT ieņēmumi bija 3,7 miljardi EUR, un Grupā tika nodarbināti vairāk nekā 23 000 cilvēku. YIT akcijas tiek kotētas OMX Nordic Exchange Helsinki. www.yit.fi

MCE AG ar tā 8300 darbiniekiem pārvaldībā notiek projektēšana, ražošana, būvniecība un pakalpojumu sniegšana, kā arī citas ar attiecīgo jomu saistītas darbības Eiropā. 2007. gadā MCE grupas realizācijas apjoms bija 1,1 miljards EUR. MCE AG vairākuma akcionārs ir Deutsche Beteiligungs AG (DBAG); viens no tā pārvaldītajiem iepirkumu fondiem ir 75 % uzņēmuma akciju īpašnieks; Andlinger & Company Group īpašumā ir 25 % akciju. MCE AG vadība atrodas Lincā, Austrijā. Stratēģiskais darbības reģions ir Eiropa, kur MCE grupa ir izveidojusi ciešu tīklu, ko veido biroji Vācijā, Austrijā, Polijā, Slovākijā, Čehijā, Ungārijā un Ukrainā. www.mce-ag.com

Subscribe

Documents & Links