YIT OSTAB MCE EHITUSSÜSTEEMIDE TEENUSEID PAKKUVAD ETTEVÕTTED SAKSAMAAL, AUSTRIAS, POOLAS, TŠEHHI VABARIIGIS, UNGARIS JA RUMEENIAS

PRESSITEADE     30. MAI, 2008 08:00       

YIT OSTAB MCE EHITUSSÜSTEEMIDE TEENUSEID PAKKUVAD ETTEVÕTTED SAKSAMAAL,     AUSTRIAS, POOLAS, TŠEHHI VABARIIGIS, UNGARIS JA RUMEENIAS            

YIT Corporation ja MCE AG allkirjastasid lepingu MCE ehitussüsteemide teenuseid pakkuvate ettevõtete müümiseks Saksamaal, Austrias, Poolas, Tšehhi Vabariigis, Ungaris ja Rumeenias YIT-le 29. mail 2008. Tehingu tulemusel laiendab YIT oma teenuseid kuude uude riiki.

YIT omandatavad ettevõtted pakuvad mitmesuguseid ehitussüsteemide ja nende hooldamise ning käitamisega seotud teenuseid. Ostetud ettevõtetes töötab kokku 1 900 inimest. 2007 aasta tulu ulatus umbes 355 miljoni euroni. Tulust veidi üle 40% saadi Saksamaalt, veidi üle 40% Austriast ja ülejäänud umbes 15% Poolast, Tšehhi Vabariigist, Ungarist ja Rumeeniast.

- Omandamise tugevaks motivaatoriks oli pädev personal, kellel on laialdased teadmised ehitussüsteemidest. Ostetud ettevõtted täiendavad YIT teenuseid ning eeldatavalt ei kaasne tehinguga töötajate koondamist. Omandamine annab meile võimalused tehnoloogiaalaste teadmiste ülekandmiseks, näiteks energiasäästmise ja monteerimislahenduste osas, kommenteerib Hannu Leinonen, YIT Corporationi president ja tegevjuht.

Tehingu maksumus on 55 miljonit eurot. Tehingu sularahas makstav osa täpsustatakse hiljem, kui tehing on kinnitatud ning omandatud ettevõtete netovõlg on soetusmaksumusest maha arvatud. Tehingu lõpetamine sõltub konkurentsiasutuste-poolsest kinnitusest. Eeldatakse, et omandamine lõpetatakse 31. juuliks 2008.

Ostetud ettevõtted moodustavad uue divisjoni YIT ehitussüsteemide segmendis. Karl-Walter Schuster (58), kes on praegu MCE ehitustehnoloogia divisjoni juht, määratakse uue divisjoni juhiks. Tehingu järel moodustab ehitussüsteemide segment umbes poole YIT Grupi tulust. Geograafiliselt moodustavad ostetud teenused umbes 9% grupi tulust.

Ettevõtete ostmine oli osa YIT strateegiast laiendada oma ehitussüsteemide teenuste pakkumist üle kogu maailma. Geograafilise laienemise eesmärgiks on leida positsioon uutel turgudel, luua võimalusi kasumlikuks kasvuks ning säilitada terviklik äristruktuur, suurendades vähest kapitali nõudvate teenuste osakaalu.

- Tehing annab jalgealuse uutel turgudel ning pakub võimalusi kasvuks. Jätkame omandatud ettevõtete juhtimist pikaajaliste teenuslepingute ja hooldustööde suunas. Eesmärk on kasumlikkust tõsta. „Saime sarnased kogemused äritegevuse ja kasumlikkuse arendamises pärast ABB ehitussüsteemide teenuseid pakkuvate ettevõtete ostmist aastal 2003,” kommenteerib Hannu Leinonen.

Tehing ei muuda YIT Grupi plaane aastaks 2008. 25. aprillil 2008 esitatud vahearuandes prognoosis YIT, et grupi 2008. aasta tulu ja tegevuskasum enne makse on suuremad kui möödunud aastal.

Teabetunnid, veebiülekanne ja konverentsikõne

Täna, 30. mail 2008 kell 11:00 (EEST) peab YIT ingliskeelset teabetundi hotellis Radisson SAS Royal aadressiga Runeberginkatu 2, 00100 Helsingi. Sellest saab osa võtta ka konverentsikõne kaudu. Osalejatel palutakse helistada numbrile +44 20 7162 0025 vähemalt 5 minutit enne konverentsikõne algust.

Sündmuse veebiülekannet saab reaalajas vaadata aadressil www.yitgroup.com/webcast. Veebiülekande kordus on saadaval samal aadressil algusega umbes 13:00 (EEST).

YIT CORPORATION

Juha Kostiainen Vanem abidirektor, kommunikatsioon ja ettevõtte areng

Lisateave: Juhani Pitkäkoski, president, YIT Building Systems Ltd, +358 400 451 644, juhani.pitkakoski@yit.fi Petra Thorén, vanem abidirektor, investorsuhted, YIT Corporation, +358 40 764 5462, petra.thoren@yit.fi

YIT on Euroopa juhtiv teenindusettevõte, mis pakub ehitussüsteeme, ehitusteenuseid ja tööstusteenuseid. Ehitame, arendame ja hooldame kvaliteetseid elukeskkondi Soomes, Rootsis, Norras, Taanis, Eestis, Lätis, Leedus ja Venemaal.
2007. aastal ulatus YIT tulu 3,7 miljardi euroni ning grupis töötas üle 23 000 inimese. YIT aktsiad on noteeritud börsil OMX Nordic Exchange Helsinki, www.yit.fi

MCE AG ja selle 8300 töötajat planeerivad, toodavad, rajavad ja teenindavad tehaseid ja komponente tootmistööstusele Euroopas. 2007. aastal ulatus MCE Grupi müük 1,1 miljardi euroni. MCE AG enamusosanikud on Deutsche Beteiligungs AG (DBAG) ning üks selle hallatavatest väljaostetud fondidest, omades 75% ettevõtte aktsiatest; Andlinger & Company Grupp omab 25%. MCE AG peakontor asub Linzis, Austrias. Strateegiline tuumikpiirkond on Euroopa, kus MCE Grupil on tihe võrgustik Saksamaa, Austria, Poola, Slovakkia, Tšehhi Vabariigi, Ungari ja Ukrainaga. www.mce-ag.com.

Subscribe

Documents & Links