• news.cision.com/
  • Abax/
  • Przyszłość branży budowlanej to lokalizacja wszystkich maszyn i sprzętu na jednej platformie

Przyszłość branży budowlanej to lokalizacja wszystkich maszyn i sprzętu na jednej platformie

Report this content
Read original

ABAX, dostawca usług monitorowania pojazdów i sprzętu, wprowadza funkcjonalność, która umożliwia podłączenie ciężkiego sprzętu do sieci IoT (Internet of Things) bez konieczności stosowania oddzielnych urządzeń lokalizujących i niezależnie od producenta maszyny. Nowy ABAX Smart Connect łączy flotę wyposażoną w system telematyczny bezpośrednio ze zdalnym monitoringiem, bez konieczności stosowania oddzielnych urządzeń lokalizujących.


 

ABAX uruchamia dla swoich usług pozycjonowania funkcjonalność Smart Connect, wykorzystując telematykę fabryczną w pojazdach ciężarowych i maszynach budowlanych. Eliminuje to konieczność instalowania na takim sprzęcie osobnego urządzenia, a jednocześnie sprawia, że gromadzone przez niego informacje są widoczne dla właścicieli sprzętu.

Interfejsy umożliwiają przesyłanie danych pozycjonowania bezpośrednio do widoku kontrolnego w taki sam sposób, jak w przypadku oddzielnego urządzenia pozycjonującego. Rozwiązanie to umożliwia również łączenie pojazdów/maszyn wyposażonych w fabrycznie zainstalowany system telematyczny i oddzielne urządzenia pozycjonujące, ponieważ wszystkie dane dotyczące pozycjonowania można śledzić w jednym widoku, niezależnie od metody pozycjonowania.

Rozwiązanie to będzie szczególnie korzystne dla firm z szeroko pojętej branży budowlanej, posiadających wiele koparek lub innego ciężkiego sprzętu, branży rolniczej jak również dla np. wypożyczalni sprzętu. Monitorowanie zasobów za pomocą jednego rozwiązania to nie tylko oszczędność czasu, ale także kosztów serwisu i systemu.

– Monitorowanie różnych zasobów firmy w czasie rzeczywistym zmniejsza liczbę godzin pracy na postoju i godzin jazdy, a tym samym również koszty serwisu i ogólnie eksploatacji. Oszczędność kosztów jest jeszcze większa, gdy cała flota i wszystkie maszyny mogą być monitorowane za pomocą jednego systemu, niezależnie od marki danego zasobu – mówi Dariusz Gończ, Commercial Director ABAX Poland.

Więcej informacji: https://www.abax.com/pl/smart-connect 

ABAX jest drugą co do wielkości firmą telematyczną i jedną z największych firm IoT w Europie. Baza naszych klientów w ramach sieci ABAX Global Network stale rośnie i już teraz liczy ponad 45000 oraz ponad 450000 abonamentów. ABAX łączy wszystkie zasoby przedsiębiorstwa na niespotykanym dotąd poziomie. Naszą misją jest ciągłe pomaganie naszym klientom w prowadzeniu ich działalności w sposób bardziej efektywny, ułatwiając im poprawę wydajności, przestrzeganie przepisów prawnych i zwiększenie rentowności. Rozwijamy własny sprzęt i oprogramowanie, połączone w jednej otwartej platformie w sieci ABAX Global Network. Nasze wartości to: innowacyjność, zrównoważony rozwój i entuzjazm, które dają naszym klientom spojrzenie w przyszłość z nieograniczonymi możliwościami. ABAX zatrudnia ponad 300 pracowników w działach sprzedaży, obsługi klienta, marketingu, administracji, jakości i rozwoju produktów. Posiadamy swoje oddziały w Norwegii, Szwecji, Danii, Finlandii, Holandii, Belgii, Polsce i Wielkiej Brytanii. Siedziba główna firmy znajduje się w Larvik, w Norwegii.

Subscribe

Media

Media

Quotes

Monitorowanie różnych zasobów firmy w czasie rzeczywistym zmniejsza liczbę godzin pracy na postoju i godzin jazdy, a tym samym również koszty serwisu i ogólnie eksploatacji. Oszczędność kosztów jest jeszcze większa, gdy cała flota i wszystkie maszyny mogą być monitorowane za pomocą jednego systemu, niezależnie od marki danego zasobu.
Dariusz Gończ, Commercial Director ABAX Poland