ArcelorMittal został wyróżniony etykietą jakości i zrównoważonego rozwoju ECCA Premium® za produkty ze stali powlekanej  do zastosowań  zewnętrznych

Świętochłowicach, 3 lipca 2015 - Certyfikaty uzyskały następujące wyroby firmy ArcelorMittal, produkowane na liniach w polskim oddziale ArcelorMittal w Świętochłowicach: Granite®Deep Mat, Storm, HDS, PVDF 25 um, Granite®Cloudy, Wood, Standard, HD, HDX oraz Quartz. 

Etykieta ECCA Premium ®jest gwarancją jakości i zrównoważonego wytwarzania produktów ze stali powlekanej przeznaczonej do zastosowań zewnętrznych. Stowarzyszenie ECCA (Europejskie Stowarzyszenie Powlekania Ciągłego) opracowało etykietę, aby odróżnić wysokiej, jakości produkty spełniające wymogi norm europejskich od importowanych produktów o niższej jakości.

"Certyfikat ten pokazuje naszym klientom, że możemy zagwarantować najwyższą jakość wyrobów do wykonywania pokryć dachowych oraz elewacji" - mówi Wojciech Koszuta, dyrektor oddziału ArcelorMittal Poland w Świętochłowicach. „Na przykładzie naszych pokryć dachowych certyfikat ten potwierdza, że jakość stali wykorzystywana do ich produkcji jest taka sama, a nawet lepsza, od tradycyjnych wyrobów ceramicznych. Certyfikat ten niewątpliwie wyróżnia nas na tle konkurencji, zarówno krajowej jak i zagranicznej.”

Proces certyfikacji prowadziły niezależne jednostki. Po certyfikacji danej linii, etykieta ECCA Premium® może być nanoszona na każdy produkt z tej linii. 

Etykieta Jakości i Zrównoważonego wytwarzania ECCA Premium® oznacza liczne korzyści dla klientów, deweloperów i konstruktorów w sektorze budowlanym, w tym: 

  • Estetyczny wygląd przez długi czas oraz trwałość kolorów: określona i minimalna grubość warstwy malarskiej koniecznej do zagwarantowania trwałego piękna budynku.
  • Trwałe i odporne elewacje budynków na warunki atmosferyczne: optymalnie dobrana grubość powłoki metalicznej chroni właściwe podłoże stalowe.
  • Kreatywny design umożliwiający tworzenie złożonych form: elastyczność i przyczepność farby to kluczowe cechy pozwalające na bezproblemową obróbkę.
  • Zrównoważona produkcja: stal stosowana w produktach wytwarzana jest w sposób bezpieczny i przyjazny dla środowiska; bez udziału metali ciężkich czy też substancji wzbudzających szczególnie duże obawy (według rozporządzenia REACH), co oznacza, że etykieta ECCA Premium® dołącza do rodziny znaków budownictwa ekologicznego.

Potwierdza to nasze zaangażowanie w dążenie do doskonalenia produktów przeznaczonych dla sektora budowlanego. Podjęliśmy działania aby zapewnić certyfikację dla całej gamy naszych produktów ze stali powlekanej przeznaczonych do zastosowań zewnętrznych”, mówi Jérôme Guth, dyrektor ds. rozwoju działalności w sektorze budowlanym ArcelorMittal Europe - Wyroby Płaskie.

Kontakt dla mediów: Arne Langner, arne.langner@arcelormittal.com

O ArcelorMittal

Europa

ArcelorMittal Europe zatrudnia ponad 100 tysięcy pracowników w 17 europejskich krajach. Na europejski oddział koncernu, który skupia ok. 400 zakładów, przypada niemal połowa zdolności produkcyjnych segmentu stalowego ArcelorMittal. W roku 2014 ArcelorMittal Europe wyprodukował 43 mln ton stali, a wartość jego przychodów wyniosła 35 mln euro. Jesteśmy wiodącym dostawcą produktów płaskich i długich dla wielu branż, m.in. motoryzacji, budownictwa, agd oraz rynku opakowań. W 9 laboratoriach zajmujących się badaniami i rozwojem produktów zatrudniamy 1 000 naukowców.

Światowy

ArcelorMittal jest największym na świecie graczem sektora hutniczego i górniczego; firma obecna jest w ponad 60 krajach, a działalność przemysłową prowadzi w ponad 20. Będąc wiodącym dostawcą wysokiej jakości stali na głównych światowych rynkach stali, w tym dla sektora motoryzacyjnego, budowlanego, AGD i sektora opakowań, kierujemy się filozofią wytwarzania bezpiecznej, zrównoważonej stali. Dysponujemy światowej klasy zespołami ds. badań i rozwoju oraz rozległymi sieciami dystrybucji.

Dzięki przyświecającym nam podstawowym wartościom, mianowicie zrównoważonemu wytwarzaniu, jakości i przywództwu, prowadzimy naszą działalność w sposób odpowiedzialny, z poszanowaniem dla zdrowia, bezpieczeństwa i dobrostanu naszych pracowników, kontrahentów i społeczności, w obrębie których działamy.

Dla nas stal jest osnową życia, gdyż tworzy tętniące serce współczesnego świata: od kolei przez samochody aż po pralki. Prowadzimy aktywne badania i procesy produkcyjne w zakresie technologii produkcji stali oraz dostarczamy rozwiązania, dzięki którym liczne stosowane na co dzień artykuły czy produkty stają się bardziej energooszczędne.

Jesteśmy jednym z pięciu największych na świecie producentów rudy żelaza i węgla metalurgicznego, a działalność wydobywcza stanowi istotną część naszej strategii rozwoju. Dzięki zdywersyfikowanym geograficznie zasobom rudy żelaza i węgla, cieszymy się strategicznie rozmieszczonymi źródłami surowcowymi, które zaopatrują nasze huty oraz odbiorców zewnętrznych z rynku globalnego. Nasze huty są ważnym odbiorcą tych zasobów, niemniej jednak wraz z rozwojem naszej działalności wydobywczej zdobywamy także nowych klientów na rynku zewnętrznym.

W roku 2014 firma ArcelorMittal osiągnęła przychody w wysokości 79,3 mld dolarów, a produkcja stali surowej wyniosła 93,1 mln ton, natomiast produkcja własna rudy żelaza osiągnęła poziom 63,9 mln ton.

Spółka ArcelorMittal notowana jest na giełdach papierów wartościowych w Nowym Jorku (MT), Amsterdamie (MT), Paryżu (MT), Luksemburgu (MT) oraz na giełdach hiszpańskich w Barcelonie, Bilbao, Madrycie i Walencji (MTS).

Więcej informacji na temat ArcelorMittal znaleźć można na: www.arcelormittal.com

O ECCA

Od jego utworzenia w roku 1967 ECCA, Europejskie Stowarzyszenie Powlekania Ciągłego, jest głosem sektora powlekania ciągłego (stali powlekanych) w Europie. Stowarzyszenie zrzesza ponad 120 firm członkowskich działających na tym rynku, zajmujących się powlekaniem stali/aluminium oraz ich dostawców.

ECCA zajmuje się promowaniem wykorzystania stali powlekanych, dostępnych w kręgach lub arkuszach, jako produktów wykonanych metodą przyjazną dla środowiska, efektywną kosztowo i zapewniającą wysoką jakość wykończenia.

Więcej informacji dotyczących etykiety znaleźć można na stronie www.eccapremium.com

Media

Media

Documents & Links