• news.cision.com/
  • Getinge/
  • Dördüzler, Wroclaw Regional Specialist Hospital'da sağlıklı bir şekilde dünyaya geldi

Dördüzler, Wroclaw Regional Specialist Hospital'da sağlıklı bir şekilde dünyaya geldi

Report this content

Kısa bir süre önce Polonya, Wroclaw'da Kamieńskiego Caddesi'ndeki Regional Specialist Hospital'da Grazyna Ohia ve çalışma arkadaşları, hastane tarihinde ilk kez dördüz doğuma tanıklık etti. Getinge'nin Servo ventilatörleri, yenidoğan yoğun bakım ünitesindeki Adam, Alan, Kaj ve Noe adlı dördüzlere dünyaya gelmelerinin ilk haftalarında solunum desteği sağladı.

Dördüz doğum oldukça nadirdir. 1984 yılında Polonya'nın Wroclaw kentindeki Regional Specialist Hospital’ın açılışından bu yana çok sayıda çoklu doğum yapılmış olsa da, dördüz doğum hiç olmamıştı. Bu durum kısa bir süre önce değişti ve neonatoloji bölümü Başkanı Grażyna Ohia ve çalışma arkadaşları, bu tarihsel ana hazırlanmak için haftalarca zaman harcadılar.

"Bu tür bir doğum daha önce hastanemizde hiç gerçekleşmediği için zor bir işti. Erken doğum, her zaman çeşitli sorunların olabileceği zorlu bir durumdur. Bu nedenle mümkün olduğunca hazırlıklı olmak için her şeyi ayrıntılı olarak planladık. Jinekolojistler, doktorlar ve bir perinatolojist ile birlikte ideal doğum tarihini belirledik."

Gebeliğin 30. haftasında, Grażyna Ohia ve ekibi, plana göre C-bölümü aracılığıyla dört sağlıklı erkek çocuk doğumu gerçekleştirdi. En büyük olan 1550 gram, en küçük olan 1270 gram, diğer iki bebekten her biri ise yaklaşık 1300 gram ağırlığındaydı. Bebekler, hayatlarının ilk haftalarını geçirecekleri yenidoğan yoğun bakım ünitesine (NIVA) inkübatörler ile taşındıklarından bir neonatalog ve her biri için bir ebe görevlendirildi.

“Bebekleri non-invaziv ventilasyon ile Getinge'nin Servo makinelerine bağladık. Bu ekipmanla yıllardır çalışıyoruz, özellikle kullanımı kolay olduğu için personelimiz bu ekipmanı seviyor. Özellikle hastaneye yatırılan diğer tüm hastalarla birlikte bakmanız gereken dört bebeğinizin olduğu bir durumda, teknik sorunlara yer yoktur. Ekipmana güvenebileceğinizi bilmelisiniz.”

Dördüzlerin annesi doğumdan hemen sonra iyileşmiştir ve doğum sonrası herhangi bir komplikasyon görülmemiştir. Baba ve büyük erkek kardeş ile birlikte birkaç gün sonra eve dönebildi ve yeni doğan bebeklerin eve dönmeye hazır olması için gün saydı.

Elli gün sonra Adam, Alan, Kaj ve Noe adlı bebekler taburcu oldu ve eve dönebildiler.

“Ekibimiz için bu durum, sonsuza kadar unutamayacağımız duygusal bir deneyim oldu. İyi bir planlamayla, zaten tam kapasitede çalışıyoruz ancak yine de hep birlikte bunun altından başarıyla kalktık. Anne her gün erkek çocukları ziyaret etti ve gelişimlerini taburcu olmadan önce mümkün olduğunca destekledi. Buna şahit olmak harikaydı. Yenidoğanlar ile çalışmak gerçekten çok heyecan verici, işimi seviyorum.”

Getinge'nin mekanik ventilatörleri hakkında daha fazla bilgi edinin >>

Kontak dla mediów:

Katarzyna Grzesińska

Head of Marketing Communications
Central Eastern Europe / Middle East & Africa

Mobile +48 661 705 706
katarzyna.grzesinska@getinge.com

 

Her bireyin ve topluluğun mümkün olan en iyi bakıma erişmesi gerektiğine olan kesin inancıyla Getinge, hastanelere ve yaşam bilimleri kurumlarına klinik sonuçları iyileştirmeyi ve iş akışlarını optimize etmeyi amaçlayan ürünler ve çözümler sunar. Hizmetlerimiz yoğun bakım, kardiyovasküler prosedürler, ameliyathaneler, steril yeniden işleme ve yaşam bilimlerine yönelik ürünler ve çözümler içerir. Getinge'nin dünya çapında 10.000'den fazla çalışanı bulunmakta ve ürünleri 135'den fazla ülkede satılmaktadır.

Subscribe

Media

Media