Getinge wprowadza długoterminowe i elastyczne podejście do pracy zdalnej

Report this content

Troje na czterech pracowników Getinge, którzy pracowali z domu podczas pandemii COVID-19 uważa, że wzrosła zarówno wydajność, jak i harmonia między pracą a życiem prywatnym. W rezultacie firma wprowadza na całym świecie długoterminową  i elastyczną ofertę pracy zdalnej.

 

„Jesteśmy przekonani, że to podejście jest korzystne dla obu stron. Z najnowszych badań przeprowadzonych przez Harvard Business School* wynika, że pracownicy są bardziej produktywni, gdy pracują z domu. Potwierdza się to także z naszymi wewnętrznymi badaniami, elastyczna koncepcja miejsca pracy przyniesie korzyści zarówno naszym pracownikom, jak i firmie” — mówi Magnus Lundbäck, Executive Vice President Human Resources and Sustainability w Getinge. Niedawno przeprowadzone badanie obejmujące pracowników biurowych firmy Getinge w 10 największych krajach pokazuje, że to, co zaczęło się jako środek służący zapewnieniu bezpieczeństwa i higieny pracy w początkowym okresie epidemii COVID-19, stało się obecnie stałym sposobem pracy w naszej firmie na całym świecie.

Ponad 70% pracowników uważa, że praca zdalna poprawiła wydajność i pozytywnie wpłynęła na harmonię pracy i życia prywatnego.

„Obietnica Getinge "Passion for Life" obejmuje również życie naszych pracowników. Również po epidemii COVID-19 chcemy być atrakcyjnym pracodawcą, oferującym obecnym i przyszłym pracownikom biurowym możliwość pracy tam, gdzie mogą wykonywać ją najlepiej”, wyjaśnia Magnus Lundbäck.

Elastyczna oferta firmy Getinge dla stanowisk pracy, jest dobrowolna i oparta na potrzebach pracowników, obejmuje możliwość pracy na pełnym etacie poza biurem, w biurze lub kontynuacji pracy z biura. Firma opracowała koncepcję dostosowaną do lokalnych potrzeb adaptacyjnych i wdrożeniowych.

Elastyczne podejście do miejsca pracy jest obecnie wdrażane i oczekuje się, że zostanie sfinalizowane w 2021 roku. 

* Research: Knowledge Workers Are More Productive from Home (hbr.org)

Kontak dla mediów:

Katarzyna Grzesińska

Head of Marketing Communications
Central Eastern Europe / Middle East & Africa

Mobile +48 661 705 706
katarzyna.grzesinska@getinge.com

 

Informacje o Getinge

W przekonaniu, że każda osoba i każda społeczność powinna mieć dostęp do najlepszej możliwej opieki, firma Getinge dostarcza szpitalom oraz instytucjom naukowym produkty i rozwiązania mające na celu poprawę warunków klinicznych i optymalizację przepływu pracy. Oferta obejmuje produkty i rozwiązania dla intensywnej terapii, zabiegów sercowo-naczyniowych, sal operacyjnych, sterylizacji oraz badań naukowych. Firma Getinge zatrudnia ponad 10 000 osób na całym świecie, a jej produkty są sprzedawane w 135 krajach.

Subscribe

Media

Media