Täiesti uus Hyundai Tucson: silmapaistva kujundusega nutikas kangelane

Report this content
  • Täiustatud ja eksperimentaalne: täiesti uus Tucson ei kujuta endast ainult evolutsiooni, vaid ka Hyundai disainipööret
  • Uued parameetrilised varjatud tuled – maailma esimene disainilahendus – annavad täiesti uuele Tucsonile ainulaadse välimuse
  • Oma klassi parim turvavarustus ja perekeskne mugavus kehtestavad edumeelsetele klientidele uusi standardeid
  • Täiesti uus Tucson pakub linnamaasturite (SUV) klassis kõige elektrilisemat jõuülekandesüsteemi, sh hübriidi, pistikhübriidi ja 48-voldise kerghübriidi valikuid

Hyundai Motor on avalikustanud täiesti uue Tucsoni, millel on täiustatud, eksperimentaalne kujundus ja tipptasemel tehnoloogia, mis kehtestab linnamaasturi klassis uued standardid.

Täiesti uus Tucson on Hyundai bestsellerite neljas generatsioon, mida on müüdud alates esitlemisest 2004. aastal ülemaailmselt üle 7 miljoni ühiku. Nendest 1,4 miljonit on müüdud Euroopas. Seetõttu on see ettevõtte ülemaailmselt enimmüüdud linnamaastur.

Täiesti uut Tucsonit hakatakse tootma Euroopas, Hyundai Motor Manufacturing Czechi (HMMC) tootmistehases, mis asub Tšehhi Vabariigis Nošovices.

„See esitlus tähistab Hyundai jaoks järjekordset verstaposti, kuna pakume nüüd terves oma linnamaasturite tootevalikus elektrilisi versioone. Oma uuendusliku kujunduse ja moodsa jõuülekandesüsteemiga jääb täiesti uus Tucson Euroopas peamiseks Hyundai müügiartikliks,“ ütleb Michael Cole, Hyundai Motor Europe’i president ja tegevdirektor.

„Parameetriline dünaamika“: revolutsiooniline ja ainulaadne linnamaasturite välimus

Täiesti uuel Tucsonil on suurem ja laiem kere kui selle eelkäijal. Selle jõuline hoiak hõlmab teravaid nurki ja rikkalike pindadega dünaamilisi proportsioone, mis tagavad uuendusliku välimuse, tegemata järeleandmisi Tucsoni vastupidavale pärandile.

Täiesti uus Tucson on esimene Hyundai linnamaastur, mis on arendatud kooskõlas ettevõtte uue esteetilise sportlikkuse disainilahendusega. Selle eesmärk on lisada Hyundai sõidukitele alateadlikku ilu, luues emotsionaalset väärtust ja andes neile omapärase välimuse.

Täiesti uue Tucsoni uuenduslik disainikeel sai inspiratsiooni Hyundai Vision T SUV kontseptist, mida esitleti 2019. aasta AutoMobility LA-s.

Täiesti uut Tucsoni uudset disaini teatakse ka kui „parameetriline dünaamika“, mis kasutab digiandmete abil loodud jooni, ilmeid, nurki ja kujundeid, et luua ettenägematu, julge disainiga esteetika.

Neid parameetrilisi juveele on enim näha sõiduki esivõrel, kus parameetrilised varjatud tuled annavad hea esmamulje. Kui tuled on välja lülitatud, näib sõiduki esiosa kaetud tumedate geomeetriliste mustritega, kus ei eristata Hyundaile omaseid LED-päevatulesid, mis on integreeritud sujuvalt iluvõre külge. Moodsa valgustustehnoloogia tõttu muutub iluvõre tume kroom juveelilikeks kujunditeks, kui päevatuled on sisse lülitatud, ja annab muidu siledale välimusele silmapaistva elemendi. See silmapaistev funktsioon on paljudest uuendustest esimene, mis rõhutab Hyundai ambitsioonikat disainilahendust.

Tagaosas on parameetriliste varjatud detailidega laiad tagatuled, mis jätkavad sama teemat. Täiesti uue Tucsoni tagumine kaitseraud integreerib parameetrilise mustri detailid sportliku kolmedimensioonilise efektiga. See on esimene Hyundai mudel, millel on spoileri all asuvad varjatud tagumised klaasipuhastid.

Suurenenud ruumikus

Täiesti uue Tucsoni dünaamilised proportsioonid ja uus platvorm pakuvad laia, avatud salongi, mis tagab sõitjatele mugavuse ja avaruse, mida kohtab tavaliselt kõrgema klassi mudelitel. 20 mm pikemana, 15 mm laiemana ja teljevahega, mida on suurendatud 10 mm (võrreldes eelmise generatsiooniga), on täiesti uus Tucson ruumikam kui kunagi varem. Täiesti uuel Tucsonil on ülestõstetud istmetega kuni 620-liitrine ja allaklapitud istmetega kuni 1799-liitrine pagasiruum.

Täiesti uue Tucsoni mõõtmed:

  • Pikkus: 4500 (+20 mm)
  • Laius: 1865 (+15 mm)
  • Kõrgus: 1650 (+5 mm)
  • Teljevahe: 2680 (+10 mm)
  • Ülend: eest 895 mm, tagant 925 mm
  • Tagaistmete jalaruum: 996 (+26 mm)

Puhas ja kõrgetasemeline salong kombineerib suurima mugavuse ja sujuva tehnoloogia

Täiesti uue Tucsoni kõrgetasemelisse ja ruumikasse salongi istumine on kui korrastatud ruumi sisenemine. Sees kohtuvad harmooniliselt ruum, tehnoloogia ja teave. Esteetilised kujundid, mis on inspireeritud koskedest...esmaklassilised kattematerjalid.

Klassi juhtiva tehnoloogia sujuv integreerimine pakub täiesti uue Tucsoni klientidele täiustatud ja kohandatud digikogemust. Uus 10,25-tolline AVN-T ekraan asub sõiduki armatuurlaua keskel. Hyundai disainerid tegid selle ilma füüsiliste keeratavate või vajutatavate nuppudeta, seega on kõik AVN-i, soojendus-, ventilatsiooni- ja kliimaseadmefunktsioonid juhitavad puudutuse kaudu, muutes selle esimeseks Hyundai mudeliks, millel on täielikult puutetundlik konsool. Kogu salongis on kasutatud kvaliteetseid ja pehmeid materjale, mis parandavad selle välimust ja tunnet.

Reisijad saavad nautida ka mõnusat meeleoluvalgustust, mis asub keskkonsooli kahes küljetaskus, nutiseadme juhtmevabal laadimisalusel ja ukse kaarditaskus. See pakub 64 muudetavat värvi ja 10 heledustaset.

Tipptasemel tehnoloogia ja ühenduvus

Täiesti uuel Tucsonil on täiustatud digikogemuse pakkumiseks hulk tipptasemel inimesele suunatud tehnoloogia funktsioone.

Täisdigitaalselt konfigureeritav salong hõlmab uut 10,25-tollist avatud klastrit ja 10,25-tollist AVN-T ekraani.

Hyundai pakub uues Tucsonis oma tipptehnoloogilise Bluelinki, ühendatud autoteenuste, viimast versiooni. Bluelink pakub Hyundai klientidele uute eelistuste ja teenuste valikut, sh ühendatud marsruutimine, viimase kilomeetri navigeerimine ja uus kasutajaprofiili funktsioon. Kliendid saavad oma sõiduki asukohta määrata, seda kaugelt lukustada ja avada või vaadata Bluelinki rakenduse abil sõiduki atribuute, nagu näiteks kütusetase.

Apple CarPlay ja Android Auto võimaldavad klientidel oma iOS-i ja Androidi nutitelefonide funktsionaalsust lihtsal ja mugaval viisil peegeldada. Kaheksatollise Display Audioga on võimalik nutitelefone peegeldada juhtmevabalt.

Täiesti uus Tucson pakub igat tüüpi juhile mugavus- ja abisüsteeme

Uues Tucsonis on Hyundai sõidukites esimest korda varjatud tüüpi Multi-Air Mode (mitmik-õhusüsteemi) tehnoloogia, mis kombineerib otseseid ja kaudseid õhutusavasid kliima- ja kütteseadmete jaoks, et luua õrnema õhuvooluga mõnus sisekeskkond.

Kolmetsooniline kliima reguleerimine on nüüd võimalik lisaks eesistmetel reisijatele nüüd ka tagaistmel reisijatele. Lisaks on ees ja taga ventileeritud istmed ning esi- ja tagaistmete istmesoojendus võimaldab juhil ja kaasreisijatel end veelgi mugavamalt tunda.

Oma klassi kõige ulatuslikum aktiivne turvavarustus ja juhiabisüsteemid

Klassi parima juhiabisüsteemide ja uuenduslike funktsioonidega aktiivne turvavarustus annab Hyundai täiesti uue Tucsoni klientidele veelgi enam meelerahu.

Täiesti uuel Tucsonil on esikokkupõrke vältimise abisüsteem (FCA), mis käivitab alarmi, kui kokkupõrke oht autode, jalgrataste või jalakäijatega on otsene. Esimest korda hõlmab esikokkupõrke vältimise abisüsteem Tucsonil ka kurvides pööramist, mis suurendab kaitsevälja ja arvestab ristmikutel kokkupõrgetega.

Sõiduraja jälgimise abisüsteem (LFA) hoiab sõidukit turvaliselt sõiduraja keskel. See töötab koos sõidurajal püsimise abisüsteemiga (LKA). Tähelepanuhoiatuse süsteem (DAW) töötab koos eesoleva sõiduki liikumahakkamise märguandega (LVDA).

Esimest korda linnamaasturil esitletud maanteel sõitmise abisüsteem (HDA) muudab maanteel sõitmise turvalisemaks ja mugavamaks. HDA reguleerib auto kiirust ja hoiab kaugust teiste eesolevate sõidukitega ning hetkel kasutatavat sõidurada. Erinupp roolirattal võimaldab juhil aktiveerida HDA kõigest ühe nupuvajutusega.

HDA töötab koos LFA ja navigeerimispõhise intelligentse kurvis kiirushoidikuga (NSCC-C). Selle funktsiooniga saavad täiesti uue Tucsoni juhid määrata intelligentse kiirushoidiku (SCC) abil sõidukiiruse. Suurema mugavuse ja turvalisuse saavutamiseks on NSCC-C suuteline kohandama järgmise kurvi läbimise sõidukiirust automaatselt, sõltuvalt kohalikust maanteede kohta käivast teabest. See vähendab sõidukiirust ja taastab kurvist väljudes algse kiiruse.

Järjekordne uus funktsioon on nutikas piirkiiruse abisüsteem (ISLA). Lisaks AVN-ekraanil piirkiiruse kuvamisele kohandab ISLA automaatselt uue Tucsoni kiirust nii, et juhid ei ületaks piirkiirust.

Selle klassi ainulaadne funktsioon on pimeala monitor. Kui juht näitab suunatuld, kuvab 10,25-tollisel Supervision Cluster-näidikuplokil üks kahest peamisest näidikust selle poole pimeala, kuhu suunda näidati. Selle tulemusel on küljepeeglite vaade täiustunud ning pimedas ja vihmas sõitmine toetatud ka visuaalselt.

Täiesti uuel Tucsonil on ka täisvaatemonitor (SVM), et juhid saaksid kogeda sõiduki 360-kraadist kolmedimensioonilist vaadet erinevatest külgedest, sh ka suurendamist.

SVM on sünkroonitud ka uue nutika kaugparkimise abisüsteemiga (RSPA), mis on saadaval täiesti uue Tucsoni hübriidversioonil. RSPA aitab juhte parkimisel ja parkimiskohalt väljasõidul, liigutades sõidukit automaatselt edasi-tagasi, isegi autost väljas olles. Funktsiooni on võimalik aktiveerida ja juhtida targa võtmepuldiga. Sõidukis kasutatakse takistuste tuvastamiseks ultraheliandureid ja hädapidureid rakendatakse alati, kui tuvastatakse kokkupõrkeoht.

Tagaistmel reisija märguandesüsteem (ROA) muudab täiesti uue Tucsoni kindlaks ja usaldusväärseks peresõbralikuks autoks. Tagaistmel reisija unerežiim (RPSM) vähendab tagumiste kõlarite helitaset, et muuta tagapingi reisijatel olemine lõõgastavamaks. Turvalise väljumise hoiatusfunktsioon (SEW) hoiatab reisijaid, kui autost väljumisel lähenevad sõidukid. See funktsioon on lisatud peavoolu linnamaasturile esmakordselt.

Täiesti uuel Tucsonil on täiustatud seitsme turvapadja süsteem.

Hyundai pakub kõigile uutele Tucsonitele valdkonna juhtivat viieaastast läbisõidupiiranguta garantiid.

Nelikvedu ja maastikurežiim muudavad täiesti uue Tucsoni tõeliseks linnamaasturiks

Täiesti uus Tucson ühendab oma tõelised linnamaasturi tunnused 4x4 omadustega tänu uuele maastikurežiimi valikule, mis pakub juhtidele veelgi suuremat naudingut. See funktsioon, mis on saadaval automaatkäigukastiga hübriidversioonis, kasutab Hyundaile omast HTRACi nelikveotehnoloogiat, mis abistab juhti erinevates sõidutingimustes, kohendades pöördemomenti vastavalt rataste haardevõimele ja sõidukiirusele. Lisaks erinevatele sõidurežiimidele optimeerivad kolm täiendavat maastikurežiimi – Mud (muda), Sand (liiv) ja Snow (lumi) – sõidujõudlust ja HTRACi seadeid, et täiustada sõidukogemust erinevatel maastikel.

Mugav või sportlik sõit uue elektriliselt juhitava vedrustuse ja häälestusega

Kliendid saavad oma täiesti uue Tucsoni jaoks valida kahe erineva vedrustussüsteemi vahel, millel mõlemal on parendatud sõidu ja käsitsemise jaoks kohandatavad ja traditsioonilised amortisaatorid.

Hyundai insenerid saavutasid elektrooniliselt juhitava vedrustuse (ECS) vedrustustehnoloogiaga olukorrast ja juhi eelistustest sõltuvalt väga mitmekülgse sõidukäitumise. ECS juhib sõiduki vedrustust automaatselt ja pidevalt, et maksimeerida sõidumugavus ja jõudlus. See saavutatakse, võttes arvesse selliseid sõidutingimusi nagu kiirus, teekate, kurvid, peatumisnõuded ja kiirendus.

Tavapärased amortisaatorid kasutavad uut klapitehnoloogiat, mis pakub suuremat paindlikkust. MacPhersoni tüüpi eesmine vedrustus ja tagumine hulkhoobvedrustus tagavad heal tasemel mugavuse ja käsitsemise.

Täiesti uue Tucsoni püstik-mootorajamiga roolivõimendi (R-MDPS), millel on uue põlvkonna rihmülekandega rooliajam, on loodud vastama sõiduki vedrustuse omadustega.

Hyundai on uuele Tucsonile arendanud laia valiku rehve. Rehvivalikud arendati tihedas koostöös tipptootjatega Continental ja Michelin, kus pandi erilist rõhku mugavusele, maanteemüra isoleerimisele ja juhitavusele. Lisaks saavutasid Hyundai insenerid madala veeretakistuse, mistõttu väheneb sõiduki kütusekulu ja heitmed.

Linnamaasturite klassi kõige laiem elektriliste jõuülekandesüsteemide valik

Kolme elektrilise jõuülekandesüsteemi valiku ja nelja ülekandevalikuga kahe sisepõlemismootoriga uus Tucson sobib igat tüüpi juhile. Tarbijatele kättesaadava 48-voldise bensiini- ja diislikütusega kerg-, täis- ja pistikhübriidiga pakub uhiuus Tucson linnamaasturite klassis kõige laiemat valikut elektrilisi jõuülekandesüsteeme.

Hübriidversioon sisaldab uut 1,6-liitrist T-GDI Smartstreami mootorit ja 44,2 kW elektrimootorit, millel on 1,49 kWh liitiumioon-polümeeraku. See on saadaval koos kuuekäigulise automaatkäigukastiga (6AT) ja kahe- või neljarattaveoga. See süsteem on uue Tucsoni jõuülekandesüsteemi võimsaim, mille koguvõimsus on 230 hj ja pöördemoment 350 Nm, mistõttu on sellel vähenenud heitmed ilma sõidulõbu kompromiteerimata.

Hyundai on kombineerinud oma tõhusa 48-voldise kerghübriidtehnoloogia 150 hj 1,6-liitrise T-GDI-ga ja saavutanud sellega 180 hj. 136 hj 1,6-liitrine CRDi 48 V kerghübriidmootor tuleb koos 7DCT käigukasti ning kas nelja- või kaherattaveoga.

1,6-liitrine T-GDI Smartstream bensiinimootor on saadaval 150 hj-ga. 1,6-liitrine Smartstream diiselmootor on saadaval 115 hj-ga ja kuuekäigulise manuaalkäigukastiga ning kaherattaveolisena.

Olenevalt mootorist saavad kliendid valida kuuekäigulise manuaalkäigukasti, kuuekäigulise intelligentse manuaalkäigukasti (6iMT) ning seitsmekäigulise topeltsiduriga käigukasti (7DCT) ja nelja- või kaherattaveo vahel.

Uue Tucsoni pistikhübriidversioon koos 1,6-liitrise T-GDI mootoriga avaldatakse pigem 2021. aasta turule tuleku ajal.

Tags: