Kavanditest tegelike projektideni – liituge algatusega Open Source Wood

Report this content

Metsä Wood kutsub kõiki arhitekte ja insenere puitehituse vallas oma uuenduslikke lahendusi jagama. Eesmärk on jagada teadmisi monteeritud elementide kohta ja suurendada puidu kasutamist ehituses. Metsä jagab nüüd omaenda uuendusi ja pakub erakordsetele disainidele 2017. aastal kokku 30 000 eurot auhinnaraha. 

„Avatus ja teadmiste jagamine kiirendavad puitehitiste tehnilist arengut, kuna kaasatud on erinevate oskustega inimeste mitmekülgne võrgustik,“ ütleb Metsä Woodi tehnilise klienditeeninduse osakonna juht Jussi Björman.

Modulaarse puitehituse valdkonna arengust võidavad kõik

Oleme pühendunud koostöö tegemisele arhitektidega, kes kasutavad ehitiste projekteerimisel uuenduslikke modulaarseid puitelemente – see annab puitehituse teerajajatele võimaluse kavanditest tegelike projektideni jõuda.

Jagades oma uuenduslikke lahendusi ja teadmisi teiste modulaarse puidu asjatundjatega kõikjal maailmas saate luua endale rahvusvahelise maine ning lisaks saate meie platvormi ekspertide paneelilt seoses enda tööga nõuandeid ja arvustusi. Algatus Open Source Wood pakub ühtlasi võimalust teha tõhusalt koostööd oma eriala inimestega olenemata nende asukohast.

Miks osaleda?

Küsisime professionaalidelt, mida nad arvavad algatuse Open Source Wood ideest. Mõni neist on juba meile kavandeid saatnud.

„Kui ma olen teiste õpetamisest midagi õppinud, siis kahtlemata seda, et head ideed tulevad harva tühjast kohast. Ootamatute läbimurrete asemel kipuvad uuendused sündima aja jooksul ideede ja praktikate integreerimise ning edasiarendamise kaudu. See on eriti asjakohane arhitektuuri ja ehituse vallas. Vajame tänapäeval suuremaid võrgustikke, et jagada oma ideid ja kasutada teadmisi, milleni on jõudnud teised samade probleemide kallal töötavad inimesed.“

Philip Tidwell, Aalto ülikool, Soome

***

„Tulevik kuulub tööstuslikule puitehitusele – see vähendab süsinikdioksiidi heitmeid ja fossiilsete toormaterjalide kasutamist, lisaks on see paljudes punktides energiasäästlik. Metsä Woodi algatus Open Source Wood näitab teed, kuidas toetada puitehituse kasvu.“

Maarten Van der Breggen, Maskerade Flexible Building System, Holland

***

„Oluline on jagada teadmisi puitehituse vallas, kuna see on praegusel globaalse soojenemise ja looduskatastroofide ajastul kõige jätkusuutlikum saadaolev materjal.“ 

Johanna Byrne, arhitekt, Iirimaa

***

„[Metsä Woodi algatus Open Source Wood] ei ole keskendunud ainult kasumile, vaid püüab lahendada inimeste individuaalse ja sotsiaalse elu probleemi, pidades silmas keskkonna tähtsust.“ 

Mohammad Jamshidi, Saman Agin Engineering Co LTD., Teheran, Iraan

***

Kuidas liituda?

Metsä Wood rajab platvormi Open Source Wood, kus puitehitusest huvituvad professionaalid saavad oma ideid jagada ja koostööd teha. Platvorm avatakse 2018. aasta alguses.

Enne platvormi lansseerimist saate laadida oma projekte üles veebivormi kaudu. Enne selle aasta lõppu üles laaditud projektid osalevad Metsä Woodi 2017. aasta auhindade jagamisel. Kokku 30 000 euro suurune auhinnaraha määratakse autasuna vähemalt ühele ehituselemendile või moodulile, milles on kasutatud peamise komponendina Kerto® LVL-i (liimspoonpuit) tooteid. Teised kriteeriumid on järgmised.

Kiire – projekt võimaldab kiireid ehitusprotsesse.

Kerge – projekt on kergekaaluline.

Roheline – projekt parandab ehitise süsinikdioksiidi tasakaalu.

Liituge kohe algatusega Open Source Wood: www.opensourcewood.com

Pildid: http://databank.metsagroup.com/l/sP66w8wrn-hs

Lisainformatsiooniks võtke ühendust: 

Henni Rousu, Communications Manager, Metsä Wood
tel. +358 40 5548388, henni.rousu@metsagroup.com

www.metsawood.com

Metsä Wood pakub konkurentsivõimelisi ja keskkonnasõbralikke puittooteid ehituseks, tööstustarbijatele ning edasimüüjatele. Meie tooted on valmistatud põhjamaisest puidust, kvaliteetsest jätkusuutlikust tippkvaliteediga toormaterjalist. Meie müügitulu 2016. aastal oli 0,5 miljardit eurot ning anname tööd ligikaudu 1500 inimesele. Metsä Wood kuulub Metsä Gruppi.

Facebook | LinkedIn | Twitter | Instagram | Pinterest

Subscribe

Media

Media