Nowy, otwarty system CAD/CAM Planmeca dla dentystów i pracowni protetycznych

Planmeca wprowadza na rynek otwarty system CAD/CAM dla dentystów i pracowni protetycznych uzupełniając swoją ofertę handlową o kolejny zaawansowany technologicznie sprzęt dentystyczny. Dentysta lub pracownia może wybrać zarówno całą procedurze pracy lub tylko jej poszczególne elementy  zgodnie z zapotrzebowaniem. Jest to możliwe dzięki unikalnym rozwiązaniom zastosowanym przez firmę Planmeca i otwartym interfejsom pomiędzy urządzeniami i oprogramowaniem. To unikalne rozwiązanie zawiera wszystkie niezbędne narzędzia do otwartej stomatologii CAD/CAM -  od precyzyjnej, kompaktowej frezarki, po zaawansowane oprogramowanie CAD.

Zintegrowana procedura pracy dla dentystów

Planmeca PlanScan jest cyfrowym skanerem wycisków do super szybkiego skanowania bez proszku. Szybki i dokładny skaner tworzy cyfrowe wyciski od jednego zęba po pełny łuk. Otwarte dane STL na wyjściu oznaczają, że zeskanowane dane mogą być wysłane do dowolnej pracowni protetycznej do obróbki CAD. Planmeca PlanScan jest pierwszym skanerem zintegrowanym z unitem dentystycznym. Opcjonalnie jest dostępny w wersji wolnostojącej i może być podłączony np. do laptopa.

Ponadto Planmeca oferuje dentystą otwartą aplikację programową CAD do prostego projektowania 3D. Planmeca PlanCAD™ Easy jest zintegrowany z oprogramowaniem Planmeca Romexis® i jest znakomitym narzędziem do projektowania prac protetycznych poczynając od indywidualnych wkładów, po pełne korony i mosty.

Gotowy projekt można wysłać do Planmeca PlanMill™ 40, nowej frezarki stomatologicznej przeznaczonej m.in. do prac pełnoceramicznych. 4-kątowe urządzenie jest bardzo szybkie i dokładne.

Zintegrowana procedura pracy dla pracowni protetycznych

Laboratoriom protetycznym Planmeca oferuje Planmeca PlanScan™ Lab, szybki i niewymagający obsługi skaner laboratoryjny do skanowania modeli. Faza projektowania jest wykonywana w otwartym programie dla laboratoriów Planmeca PlanCAD™ Premium, a następnie gotowy projekt jest przesyłany do Planmeca PlanMill™ 50, 5-kątowej frezarki przeznaczonej dla pracowni protetycznych.

Alternatywnie pracownia może zamówić szybką i niezawodną usługę obrabiania w centrum frezowania Planmeca CAD/CAM - PlanEasyMill™, oferujące szeroki zakres materiałów i szybką usługę.

Nasze rozwiązanie CAD/CAM jest unikalne, ponieważ system jest zupełnie otwarty i elastyczny”, wyjaśnia Pan Jukka Kanerva, Dyrektor Działu Dental care units and CAD/CAM w Planmeca Oy. “Dentyści i laboratoria mogą wybrać zarówno całą procedurę pracy, korzystając z jej zintegrowania lub wybrać tylko niezbędne elementy i wysłać otrzymane, otwarte dane do swoich partnerów. To jest pełna cyfrowa perfekcja.”

W celu uzyskania dodatkowych informacji skontaktuj się z:
Panem Jukka Kanerva, Dyrektor
Dział Dental care units and CAD/CAM, Planmeca Oy
Tel 358 20 7795 848
jukka.kanerva@planmeca.com

Planmeca Oy i Grupa Planmeca
Planmeca Oy jest jednym z największych producentów sprzętu stomatologicznego, którego produkty są eksportowane do ponad 120 krajów na świecie. Centrala firmy znajduje się w Helsinkach, w Finlandii. Firma jest liderem w wielu segmentach rynku dentystycznego, projektuje i produkuje pełną gamę sprzętu dentystycznego w tym unity dentystyczne, panoramiczne (2D) i tomograficzne (3D) aparaty rentgenowskie oraz zaawansowane oprogramowanie. Planmeca jest największą prywatną firmą w branży sprzętu dentystycznego, która silnie inwestuje w swój dział R&D.
Planowany obrót Grupy Planmeca w 2013 roku ma wynieść około 760 milionów EUR, zatrudnienie wynosi ponad 2,500 osób.
www.planmeca,com
/ www.planmeca.pl

Tags:

About Us

Better care through innovation Planmeca Oy is one of the world's leading dental equipment manufacturers with a product range covering digital dental units, CAD/CAM solutions, world-class 2D and 3D imaging devices and comprehensive software solutions. Headquartered in Helsinki, Finland, Planmeca’s products are distributed in over 120 countries worldwide. With a strong commitment to pioneering innovations and design, it is the largest privately held company in its field. Planmeca Oy is part of the Finnish Planmeca Group, which operates in the field of healthcare technology. The Group's turnover in 2019 was MEUR 769, and it employs nearly 2,870 people worldwide.

Subscribe

Media

Media